Antikocepcia proti vypadávaniu vlasov

alica311
19. máj 2014

Dobrý deň, chcela som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť nejakú dobrú antikoncepciu vhodnú proti nadmernému vypadávaniu vlasov. Mám 29 rokov a už 4 roky bojujem s vypadávaním vlasov, nadmerným mastením a aj s akné. Vyskúšala som asi všetko, čo len existuje ☹ , ale zabrala len antikoncepcia. Užívala som Diane a potom Chloe. Obe zaberali výborne, avšak Chloe (ako aj Diane) pred 2 mesiacmi stiahli z trhu. Dr. tak ako náhradu predpísal Belaru (tiež na tieto problémy). Prvý mesiac užívania ešte ako tak, ale druhý už katastrofálny, vlasy padajú a padajú... ☹ ☹ ☹ Nemáte niektorá skúsenosť s nejakou naozaj dobrou antikocepciou, ktorá by zabrala. Za všetky príspevky Vám veľmi pekne ďakujem a prajem vám ešte pekný večer.

milota164
19. máj 2014

naozaj beries antikoncepciu len kvoli vlasom? Ak ti padaju vlasy musi to mat nejaku pricinu, nieco telu chyba , ale antikoncepcia to asi nebude... skusala si homeopatiu?

cerez
19. máj 2014

Zisťoval ti aj niekto prečo ti vlasy padajú? Je veľa dôvodov prečo sa to deje. Môže byť problém so štítnou žľazou, autoimunitný problém, psychické či fyzické vyčerpanie, nesprávna výživa, hormonálna porucha, atď. Skôr by som šla po príčine ako hľadať antikoncepciu. Po vysadení vlasy môžu znova padať. To nie je riešenie.

katka25m
20. máj 2014

skus sa doktora na Jeanine spytat.. ta je na pekne vlasy, proti akne

meusicka
20. máj 2014

@alica311 ahoj ak beries HAK len kvoli vlasom, tak ako ti radia vyssie, skus patrat po pricine preco a nie pchat do seba HAK. mne proti padaniu a na obnovu vlasov velmi pomohla vodicka BIOHAR. nie je to ani velmi drahe , obsahuje to prirodny hyaluron. skus to vypadanie riesit inac a nie cez HAK, zbytocne si tym skodis, ci uz na pecen a pod. okrem toho teraz pouzivam pletovu vodu od neutrogeny ... proti mitesserom, a napodiv po 2 dnoch som si uz vsimla ze plet mam ovela lepsiu. nie je ani taka mastna a aj je ocividne krajsia.
na margo HAK... ja som brala 6 rokov, este pred detmi, potom som po narodeni dvoiciek zacala znova, ale sa mi objavil sekret v prsnikoch, aj mi robili odber na rakovinu, nastastioe je neg, aj CRP. ale jedno mi to nebolo. vysadila som HAK a citim sa ovela lepsie, moja celkova pohoda je neporovnatelne lepsia ako v case brania HAK. precitaj si vsetky tie vedlajsie ucinky ktore to moze mat a ries vypadavamie vlasov prosim inac. mozno to mas zo stitnej zlazy . daj si vsetko preverit u lekarky.

lenka07
20. máj 2014

Často podanie vlasov je podmienené stresom ja osobne som s padaním vlasov bojovala do marca tohto roka mamla som v tele virus herpesu a aj stopy borelie a zabrali na na to iba viritiká žiadna antikoncepcia mne to zhoršovali cely zdravotný stav . Vlasy mi padali 11 rokov od dňa keď mi zomrela mamka :( no už je to v poriadku teraz mi vlasy opeť začali rásť aj zahustli . Alica311 píšeš že máš 29 -prepáč ešte neuvažuješ o materstve ?

lenka07
20. máj 2014

Často podanie vlasov je podmienené stresom ja osobne som s padaním vlasov bojovala do marca tohto roka mamla som v tele virus herpesu a aj stopy borelie a zabrali na na to iba viritiká žiadna antikoncepcia mne to zhoršovali cely zdravotný stav . Vlasy mi padali 11 rokov od dňa keď mi zomrela mamka :( no už je to v poriadku teraz mi vlasy opeť začali rásť .

lenka07
20. máj 2014

Často podanie vlasov je podmienené stresom ja osobne som s padaním vlasov bojovala do marca tohto roka mamla som v tele virus herpesu a aj stopy borelie a zabrali na na to iba viritiká žiadna antikoncepcia mne to zhoršovali cely zdravotný stav . Vlasy mi padali 11 rokov od dňa keď mi zomrela mamka :( no už je to v poriadku teraz mi vlasy opeť začali rásť .skus vitamíny a wobenzin ja som ho brala skoro rok a zabralo to .

alica311
autor
20. máj 2014

@milota164 Hej, kvôli vlasom, príčina je jednoznačná, málo estrogénu. viem antikoncepcia je humus, ale s plešinami na hlave naozaj nemienim chodiť a kvôli práci si také niečo už vôbec nemôžem dovoliť ☹

alica311
autor
20. máj 2014

@cerez Hej, bola som na všetkých možných vyšetreniach od štítnej, cez krv, gastro.... ale sú to hormóny, takže len antikocepcia 😠

alica311
autor
20. máj 2014

@meusicka Ahojky, som už písala vyššie, že som prešla všetkých lekárov, ktorí sa dali, ale sú to proste hormóny. Dva roky som skúšala všetko možné, od drahých šampónov, vitamínov, tinktúr, nechala som v lekárni každý mesiac pomaly 100e, ani ani po dvoch rokoch mi nič nepomohlo, vlasy stále padali a padali, tak už keď som ich mala také riedučké a bála som sa, že o vlasy prídem úplne, tak som povedala dosť, a dala som si predpísať tú hnusnú antikocepciu ☹ ale čo iné mám robiť? keď nič nezaberalo...

alica311
autor
20. máj 2014

@lenka07 Už mám dvojročného chlapčeka 🙂

alica311
autor
20. máj 2014

@lenka07 Vitamíny beriem stále už asi jeden rok Bion a ešte aj drahé lieky na vlasy anacaps tri activ ( na mesiac 23e) ale proste bez ant som stratená ☹

buba1993
20. máj 2014

Ahoj, riešila som podobný problém. Vlasy mi prestali padať po HAK ( SOFTINE ) časom som ju vysadila a začala som jesť tabletky ,, Stabillhair " sú fakt dobré, ( zloženie je úplne top ) a o cene nejdem ani hovoriť... Žiaden marketingový ťah jednoducho. Určite si ich objednaj.
Potom som si ešte kúpila Capillan s Biohar, striedam ich a môžem povedať, vlasy mi prestali padať a začali mi rásť nové z čoho sa veeeľmi teším.

alica311
autor
20. máj 2014

@lenka07 a ešte k tomu materstvu... v období keď som zostala tehotná, tak sa mi všetko upravilo, vlasy sa nemastili absolútne, umývala som si ich raz-dva krát do týždňa, nemala som žiadne akné a z pôrodnice som išla s nádhernými hustými vlasmi aké som mala kedysi 🙂 ... ale po pôrode...sa to začalo od znova ☹

alica311
autor
20. máj 2014

@buba1993 ja beriem okrem HAK, ešte výživový doplnok na vlasy Anacaps tri activ ( na odporúčanie kožnej), cena že 23e? na mesiac, a to som na rodičovskej dovolenke...ale ďakujem isto si to pozriem 🙂

alica311
autor
20. máj 2014

@meusicka inak aj sa strašne bojím, aby som z toho nedostala rakovinu, mám malé dieťa....ale snažím sa na také vôbec nemyslieť

buba1993
20. máj 2014

@alica311 Ak je tvoj problém hormóny, tak ti môžu pomôcť, avšak to zloženie je fakt žalostné... Slabota za tie peniaze. Stabillhair si kúpiš na 4 mesiace za túto sumu.

anicka108
20. máj 2014

@alica311 ahoj ja mam presne tie iste problemy co aj ty 😒 mne gynekolog predpisal HAK Mistra. Je to zatial moja prva HAK a som s nou zatial spokojna. Prvy mesiac som sice mala slabe bolesti brucha a nevolnosti ale rychlo to preslo. 🙂

cerez
20. máj 2014

@alica311 Dobre, dobre! Snáď ten nahnevaný smailo nie je reakcia na to, čo som ti napísala. Ak máš jednoznačne potvrdené, že je to hormonálne, tak už len hľadať tú správnu HAK. U jednej môže zabrať na ten istý problém jedna HAK, tebe nemusí. Takže len ísť za lekárom a nájsť takú, ktorá ti sadne na tvoj problém.

alica311
autor
20. máj 2014

@anicka108 Je to strašné, keď žene padajú vlasy, ja sa s tým stále neviem zmieriť, vždy som ich mala krásne husté a potom z dňa na deň buum,... dakujem za radu, skúsim sa na ňu opýtať

alica311
autor
20. máj 2014

@cerez Nie, jasné, že nie 🙂 , len reakcia na to, že to proste musím brať ☹

cerez
20. máj 2014

@alica311 Tak je dobre. Už som si sebe nadávala, že som blbo reagovala tam, kde som určite nechcela. Držím ti palce, nech nájdeš takú, ktorá ti pomôže. 🙂

lenka07
20. máj 2014

@alica311 jasne prepáč nevšimla som si blbne pc

lenka07
20. máj 2014

@alica311 ja som to mala take problémy ako som opisovala keď zomrela mama v náručí naposledy vydýchla ☹ vtedy som aj rapídne schudla mala som cca 45kg no teraz mám 80kg a konečne aj vysledky sú v norme .skus isť na imunologickú ambulanciu či ti náhodou niečo neškodí

alica311
autor
21. máj 2014

@lenka07 Na imunólogiu chodím od malička, lebo som alergička, našťastie nie na potraviny, takže jesť môžem všetko...myslím si, že som bola všade, kde sa len dalo 😒 Ale pravda je, určite mi k tomu prispel stres, ktoré som mala od skončení škole požehnane...stále dačo, v práci sme stále v strese alebo niečo doma....,a malý sa mi narodil predčasne a prvý rok jeho života som takmer nespala, ale ďakujem za rady 🙂 . Inak maminy mi je ľúto, muselo to byť strašnéé, neviem si to ani prestaviť...

andrejka2424
21. máj 2014

@alica311 presne to isté riešim už roky aj ja. Upravilo sa mi to rovnako len počas tehotenstva. Mám trochu zvýšený testosteron a ukecala som teda gyn.nech mi predpíše anti. Dal mi Diane 35. Oni to stiahli? Ja som zatiaľ problém nemala.Beriem ich zatiaľ len druhý deň a verím že pomôžu,ale obávam sa rovnako,že keď ich prestanem brať,zhorší sa to zas..

alica311
autor
22. máj 2014

@andrejka2424 Hej, ja som Diane užívala 2 roky a boli super, potom po tehotenstve, keď mi začali vlasy znova padať som si ich pýtala, ale povedal, je už nie sú na trhu (tak potom neviem, či ich môj dorktor už nepredpisuje alebo čo...) a dal mi Chloe. Tie som brala necelé dva roky, vlasy mi síce padali, ale to už s porovnaním čo bolo bez HAK bolo nič... No a jedného dňa mi v lekárni, keď som si bola po ďalšie balenie, povedali, že už sa nedováža 🙂 Takže teraz mám ďalšie, sa modlím nech zaberú... lebo neviem...No a ak máte Diane, tak na 99% vám zaberú...

andrejka2424
22. máj 2014

@alica311 no,mne DR povedal,že diane sa už nesmie predpisovať ako anti,len ako liek pri kožných problémoch a padaní vlasov z dôvodu nadbytku mužského hormonu.Aj to mi povedal,že len nejakých pol roka ho môžem brať a potom prejdeme na nejakú inú-slabšiu. Zrejme kôli tým vedľajším účinkom...

alica311
autor
22. máj 2014

@andrejka2424 No ja mám teraz Vreyu a čítala som na nete, že je to v podstate to isté čo Diane a Chloe... môjmu dr. je jedno, čo mi predpíše, hlavne, že mám HAK a zato má on peniaze 😒 Inak ja som Diane brala 2 roky...a kamarátka dokonca 6 rokov...

quixina
22. máj 2014

antikoncepcia nie je riešenie

ak máš problémy s pleťou, vlasmi a pod. tak rieš problémy s pleťou, vlasmi a pod. a neodstavuj si normálny cyklus kvôli tomu

nie, nepomáha to, len to navodzuje neprirodzený stav, ktorý sa po vysadení HAK vráti