Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Antikoncepcia a fajčenie

blazonko1994
11. dec 2014

cawte....chcem sa opytat..mojej kamaratke povedala sestricka u gynekologicky ze ak pri uzivani antikoncepcie fajci tak riskuje trombozu alebo emboliu...myslite ze to moze byt pravda? ved podla mna to by musela riskovat kazda druha..

safranca15
11. dec 2014

Ja berem antiku uz 5-6 rokov a fajcila som asi 4roky a nic mi nieje chvalabohu a dufam ze ani nebude podla mna to bola vyhraska takeho typu aby ju odradila od fajcenia

luna11
11. dec 2014

Ci myslime, ze to moze byr pravda?? Lekar ma zakazane predpisat antikoncepciu, ak vie, ze pacientka fajci. To, ze o tom pacienta ani nepouci, svedci o jeho odbornosti a moralke. A ty sa pytas, ci to moze byt pravda? To je akoby si sa pytala, ze ci mozes dostat chripku, ked chory na teba kychne. Iste, 100 % to nie je, ale asi si vies predstavit ake riziko tam je. Ja by som k lekarovi, ktory to urobi uz nikdy nesla. Na stastie je dost aj takych, ktorym zalezi na pacientovi viac ako na proviziach od farmafiriem za pocet predpisanych antik.tabletiek.

stefka33
11. dec 2014

Pred pár rokmi bola v telke (tuším v Paľbe) taká kauza. Zomrela mladá baba okolo 20r pri plastike prsnikov. Jej mama sa rozčuľovala, že dačo dobabrali. Neskôr vyšlo najavo, že slečna brala antikoncepciu a fajčila. Nemyslím si že keď berieš tabletky a zapáliš si, že ťa okamžite šľahne o zem, ale riziko sa určite znásobuje. Hlavne v prípade, že bude musieť podstúpiť nečakane operáciu v celkovej anestézii. Väčšina si myslí, že im sa to stať nemôže, aj ja som taká bola. A po 30-tke z ničoho nič dve akútne operácie.

klincek
11. dec 2014

@blazonko1994 ved aj riskuje..samozrejme je to pravda, staci si preciat pribalovy lekar akejkolvek antikoncepcie 😉
inak ma dost zaraza, ze pokyn v pribalovom letaku pri antibiotikach, ktory neodporuca pozivanie alkoholickych napojov pocas liecby dodrzuju takmer vsetci. no pokyn z pribaloveho letaku antikoncepcie, ktory popri uzivani antikoncepcie neodporuca fajcenie, resp. upozornuje na jeho rizika (hlavne mozna tvorba zrazenim a tromboza) ma vacsina uzivateliek na salame 😕

kengurica
11. dec 2014

.....ak kazda druha fajci ( co dufam, ze snad nie) a berie HAK tak je truba (co teda je), tak riskuje....a k tomu je asi aj analfabet, lebo je to v kazduckom letaku k HAK....
Lekar sa to pocientok zvykne pytat, ale vela ich je total nezodpovednych a zamlcia mu to, cim samozrejme riskuju zdravie. A pritom su aj ine formy antikoncepcie....

lolinko
11. dec 2014

..beriem antikoncepciu 2roky a fajčím asi 10rokov.
Mňa lekár neinformoval,že nemám fajčiť alebo nebrať tabletky. Môj lekár vie, že fajčím a nemám dôvod mu to zatajovat.
A možno som trúbka ale v letáku som sa nedočítala alebo možno nevšimla že by som nemala fajčiť. Viem iba, že alkohol znižuje účinnosť.
No keď pôjdem v januári na prehliadku, tak sa spytam

kiwi82
11. dec 2014

ano ano, fajčenie + antikoncepica je rizikovým faktorom pre vznik trombof.stavu.

aneta1020
13. dec 2014

fajčenie a antikoncepcia zvyšuje koaguláciu = zrážanie krvi, čiže áno, riskuje trombózu s následnou embóliou napr. do pľúc.. nech si prečíta príbalový leták alebo nájde niečo na internete ..
Je mi až na zaplakanie, aké sú dnešné baby primitívne...užívajú niečo, čo ani nevedia ako funguje...

aneta1020
13. dec 2014

@lolinko Alkohol neznižuje účinnosť ... znižujú ju jedine antibiotiká a nepravidelné užívanie 🙂

sunshineka
27. dec 2014

@lolinko hazardujes a to mas 2 deti.chces aby ostali bez matky??? aku HAK uzivas? existuje aj nejaka pre fajciarky,tak si daj tu predpisat,ak ju teda nemas.aj ja som bola taka hrdinka.obcas som si zapalila popri HAK,potom mi zacala puchnut noha,tak som sa zlakla,ze som vysadila.potom som bola na sone prsnikov a nasli mi tam cysty,ktore som pred uzivanim nemavala.takze ja HAK uz nikdy a to som sa smiala zenam,ktore boli tvrde odporkyne tohto svinstva.

lolinko
27. dec 2014

@sunshineka
Áno som matka dvoch deti.
Beriem antikoncepciu Nataly s nízkym obsahom hormónov. Nakoľko môžem brať iba tuto, lebo trpim cistami v prsiach už 8 rokov. A cisty nemám z fajcenia.
A kľudne teraz ma tu ukamenujte, že fajcim, beriem antikoncepciu a ešte som chorá
Sorry, narodila som sa aby som zomrela. A koľko ľudí žije veľmi zdravo, nepije, nefajči, zdravo sa stravuje a zomrie na rakovinu.

ena1903
27. dec 2014

Poznam holku, ktora fajcila, brala HAK a este k tomu prijimala malo tekutin a este pred 30-tkou dostala slabsiu porazku. Rozchodila to v pohode, ale odteraz uz tomu o fajceni a HAK stopercentne verim.

meluela
27. dec 2014

@blazonko1994 kamoska takmer zomrela na emboliu (v 25 rokoch) .. tiez tato oblubena kombinacia fajncenie+hak ...
kebyze pozries odborne studie, tak najdes aj presne cislo kolkonasobne fajncenie zvysuje riziko embolie a trombozy pri uzivani hak.
A ked sa to uz dostalo aj do pribaloveho letaku, tak asi to bude fakt casty problem, lebo inak sa farmafirmy nie velmi radi delia o taketo informacie ...

meluela
27. dec 2014

@lolinko Natalya ma este vacsie riziko vzniku krvnych zrazenin nez kombinovane tabletky.

Odporucam pozret este raz ten pribalovy letak, cast "Faktory zvysujuce riziko krvnej zrazeniny v tepne ... "
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/nataly...
Netreba cakat do januara 😉

lolinko
28. dec 2014

@meluela

Práve som to dočítala, priznávam nevedela som o tom. Vždy som si kúpila v lekárni na jeden alebo dva mesiace. V lekárni mi dali iba tabletky a pribalovy leták nie.
Doverovala som svojmu doktorovi a tak som si to ani nezistovala na webe, no už som zas o niečo mudrejsia.
Len je dosť smutné, že o mojom zdravotnom stave vie doktor nakoľko nič nezatajujem a bez problémov mi odporučil tuto antikoncepciu.

franzziska
28. dec 2014

@lolinko zvykaj si...mnohi gynekologovia predpisuju HAK jako lentilky...nerobia sa testy...nezaujem od doktorov a tiez státu....kopi sa toho ted moc...radsej predchadzajte nez by ste mali potom trpiet na trombozy atd...zrazanie krvi asi u nas nie je dostatocne riziko...musite si ho prezit aby si vas niekto vlastne vsimol...tehulky s MA mozu o tom hovorit tiez svoje

domin85
28. dec 2014

Nie je to sice riziko jedna k jednej, ale je. Poznala som jednu dievcinu co takto ako 22rocna mala porazku a druha si uhnala trombus v zile ako 25rocna. Samotne fajcenie zuzuje cievy, samotna antika je hromada umelych hormonov ktore maju svoj vplyv a zrazanlivost krvi. Spolu teda fajn kombinacia..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli