Antikoncepcia a kvapky do nosa

elisimek
17. jan 2018

Ahojte baby, pytam sa asi hlupu otazku, doteraz som to neriesila ale nahodne som narazila na diskusiu o kvapkach a antikoncepcii kde pisu ze sa navzajom ovplyvnuju co ma celkom zarazilo. Kvapky uzivam uz niekolko dni konkretne Muconasal Plus, chcela by som vediet vas nazor, pribalovy letak som si pozrela aj pre kvapky aj pre antikoncepciu ale nic som nenasla. Poradite mi? 🙂

caray
17. jan 2018

no ak si chceš byť 100% istá tak zavolaj doktorke ale ak ti mám pravdu povedať tak som antikoncepciu brala dlhé roky a x krát som mala aj kvapky do nosa a nikdy som o tom nepočula

alobalka
17. jan 2018

Tam by nemala byť táto interakcia. Kvapky spôsobia stiahnutie ciev najmä v nose, čím sliznica odpuchne. Nebezpečné sú skôr pre ľudí s vysokým tlakom.

sanssa
17. jan 2018

osobne som zatial nepocula, ze by mali mat kvapky do nosa nejaky negativny vplyv na pouzivanie a spravne fungovanie antikoncepcie

moncurienula
17. jan 2018

To si kde prosim ta citala? Je to velmi nepravdepodobne a tiez som nikdy nepocula o takom pripade

bosoriak
17. jan 2018

@elisimek ak to nie je v pribalovom letaku, tak neovplyvnuju.

maykaaa1122
18. jan 2018

ani ja som osobne som nepocula, ze by mali mat kvapky do nosa nejaky negativny vplyv na pouzivanie a fungovanie antikoncepcie

lenkabukviarova
13. jan 2019

Zdravím, prikláňam sa, žiadna interakcia tam nie je. Antikoncepciu nezapíjať grepovým džúsom a pozor pri liekoch na riedenie krvi.Som farmaceutka v lekárni a na facebooku píšem stránku Web zdravej rodiny o takýchto problémoch a problémoch detičiek a mamičiek🙂 L.B