Antikoncepcia a špinenie

lucisko67
8. aug 2016

Ahojte! 😵

Prišla som sa Vás spýtať na skúsenosti a rady, nakoľko som sa momentálne stretla s niečim poprvý krát. Mám 21 rokov, HAK beriem zo zdravotných dôvodov 4 roky (pri menštruácii som pravidelne odpadávala a nezaberali mi ani injekcie)... V apríli tohoto roku som sa rozhodla vysadiť HAK, že teda vyskúšam, či sa mi to už celé neupravilo vekom, a či to nezvládnem aj bez tabletiek tie stavy a bolesti. No ale samozrejme prvý, druhý, tretí mesiac bolesti ako kedysi, závrate, odpadnutá na schodoch, a celý deň bledá nad misou, injekcia nepomohla. Tak som tabletky nasadila späť. Nasadila som ich ako trebalo - prvý deň menštruácie. Ten tretí cyklus po vysadení mi trval ale až 48 dní ale nakoniec mi prišli a HAK som hneď prvý deň nasadila. No ale tu nastal problém. Menzes ako taký som mala 3-4 dni a už 17 dní mám špinenie. Volala som doktorke ale nerobila a sestrička mi poradiť nevedela. No a dnes som sa vybrala ku doktorke a má zasa dovolenku. A teraz neviem či mám utekať k zastupujúcemu lekárovi alebo to je normálne a môžem počkať kým bude robiť. Lebo nemôžem z práce každý deń niekam odbiehať. Pýtala som sa na názor aj mami a kokegýň, kamošiek, no kadekoho ale nikto mi nevie poradiť a každý ma straší že som tehotná... 😀

Budem vďačná za každú radu! 🙂 😉 🙂

lalia87
8. aug 2016

@lucisko67 neviem ci ti poradim,ale napisem aspon moju skusenost. Kedysi ked som aj ja brala hak,tak som si dala zmenit znacku a tiez som mala po zmene spinenie,lebo si telo zvykalo na inu davku ako dovtedy bolo zvyknute a precistoval sa mi tak organizmus. Tak mi to bolo aspon vysvetlene. Tak moze byt,ze ty ked si ju vysadila nacas a opatovne sa k nej vratila tak telo si musi na nu zvyknut.

cerez
8. aug 2016

Telo bolo navyknuté na istú dávku hormónov a tým vysadením sa to opäť rozkolísalo. To že si si ich znova nasadila, telo si musí opäť len zvyknúť na prísun hormónov. Je to normálne. Ak som dobre pochopila, nasadila si si ešte len prvý blister? Druhým by sa to malo upraviť. Ja som zas krvácala celý mesiac, žiadne špinenie ako u teba. Druhý mesiac akoby seklo. Inak tie bolesti, ktoré máš pri ms sa môžu zmierniť po pôrode.

seahorse27
8. aug 2016

Máš tu istú značku HAK ako predtým?

lucisko67
autor
8. aug 2016

Áno baby mám tú istú značku ako predtým... 🙂 ale tiež si myslím, že to bude tými hormónmi.. Dúfajme, každopádne po tej jej dovolenke tam skočím radšej...

seahorse27
8. aug 2016

@lucisko67 Niekedy vraj trva aj 3 mesiace, kym sa telo skonsoliduje s hormonami z antiky...tak ja by som este vydrzala a zavolala dr., ked sa vrati z dovolenky.

lucka8306
26. nov 2020

Ja som po 5 rokoch zmenila Hak z kahrla na desirett a tiez kazdy den spinenie, Fakt uz to obtazuje, snad prejde cim skor