Antikoncepcia Karhleight a vypadávanie vlasov

laurika99311
11. okt 2018

Ahojte mám 19r a už 4 roky užívam antikoncepciu Karhleight, za tu dobu som si všimla že mi hrozne padajú vlasy (pri umyvani guca, pri cesani dalsia guca, vyfenujem znova guca, všade na posteli na dlážke všade sú vlasy takto mi pred tým nikdy nepadali keď som tu hak nepoužívala) preto sa chcem spytat či neviete ako inak by som sa mohla chrániť pripadne nejaku hak co ma menej hormónov alebo nehormonalnu ak mate skúsenosť , dalsi problém je že nemám vôbec chuť na sex ani ma ta myšlienka nenapadne ( v čase keď som si dala v užívaní prestávku 4 mesiace tak som nato chuť mala) aj zrak sa mi odvtedy zhoršil... moj gynekológ stale tvrdí svoje že pre mladé ženy je takáto antikoncepcia najlepšie riešenie ale ja každú chvíľu váham že to prestanem ďalej užívať ale zase chrániť sa treba a na kondomy sa nespolieham..

jaja8_9
10. nov 2018

@laurika99311 brala som ju necelé 4 roky a v pohode, vlasy mi práveže dosť narástli, akurát chuť na sex som vôbec nemavala to je tymi hormónmi... Ale už by som ju nechcela nikdy viac, pretože po vysadení mam rozhádzany menštruačný cyklus