Antikoncepcia Leverette - skúsenosti

janamaros
18. máj 2015

Ahojte chcem sa opytat.Moja gynekologicka mi predpisala Leverette aku mate snou skusenost?Dakujem

lucasita
21. máj 2015

Aj mne 🙂
No nikde som sa nedocitala,kedy ju zacat uzivat,ci v 1.den menstruacie,ci ako?
Myslela som,ze je to to iste ako ostatne,no tablety sa beru stale,ale co som citala chvalia ju.

janamaros
autor
21. máj 2015

Dakujem 🙂

oliinka
26. máj 2015

ahojte aj ja ju mám teraz zacat brat prechadzam z hak minisiston zajtra mi konci 7 dnova pauza.ako ste ju zacali uzívat vz a ste spokojne?

janamaros
autor
26. máj 2015

Ja som zacala uzivat prvy den menst.zatial som spojna 🙂

lucasita
26. máj 2015

Mne po nej menštruácia prešla po 3 dňoch a bola slabšia,inokedy okolo 6dni.
Tak zatiaľ spokojnosť.

lucasita
26. máj 2015

@oliinka
Hneď v prvý deň menštruáciacie som ju začala brat,si chránená ihneď, ale môžeš aj 2-4 deň,no to nie si chránená 7 dni.

oliinka
26. máj 2015

no len ja prechádzam y inej hak na tuto takze by som ju mala zacat brat po 7 dnovej pauze?a budem plne chranená,?

lucasita
26. máj 2015

@oliinka
Tak prvých 7 dní nie,si myslím podľa návodu.

michaela025
12. jún 2015

ja douzivam lindinette 20 predpisal mi levenette ze vraj stoja na 3.mesiace 12e tak to je dobra cena lebo predtym som davala len na mesiac tolko penazi kazal mi douzivat balenie a hned po 7-dnovej pauze pokracovat len na tychto nie je pauza ale normalne 28dnove bere ich niekto tak dlhsie su tam nejake prizdnaky dakujem

janamaros
autor
13. jún 2015

Ja uz ich uzivam teraz 2. Mesiac a spokojnost vaha nestupa 🙂 a ani priznaky ine takze max.spokojnost.

nata551
22. jún 2015

Mne gynekológ predpísal antikoncepciu leverette tiež. Dlho som žiadnu nebrala, pretože som bola proti a nechcela som to do seba dávať. Dnes som si dala prvú tabletku tak uvidíme aká spokojná budem 🙂 Zatiaľ čo som čítala na internete, sú s ňou dobré skúsenosti (ja s HAK žiadne nemám tak to bude pre mňa o to zaujímavé 😀 )

felike
12. júl 2015

Aj ja som zacala s leverette v pondelok a nemam menstruaciu, neviete mi niekto povedat ze ked som si ho uz dala 2x uz ma nejake ucinky, nemozem ostat tehotna?

janamaros
autor
12. júl 2015

@felike ahoj leverette zacinate brat v 1 den.menstruacie asi ste si zle precitala letak a aj lekarka vam mala povedat ako uzivat.ano ste chranena.Jana

nata551
12. júl 2015

Ja som zacala antikoncepciu uzivat v juni v 1.den menstruacie,no na 6-ty den(pravidelne HAK beriem v tu istu hodinu a ani raz som nezabudla)som mala s priateľom pohlavny styk bez pouzitia inej alternativnej ochrany,mala som sice este menstruaciu,ale uz len slabu(aj ked mi trvala potom dokopy spolu 14 dni,kazdy den slaby vytok)a teraz neviem,ci riziko otehotnenia vtedy bolo alebo nebolo..? :-/ test tehotensky vysiel negativne chvalabohu ale cakam na dalsiu menstruaciu ci pride a neviem ci si mozem byz ista ze tehotna niesom alebo nie

laviette
13. júl 2015

Zdravím, chcela by som sa opýtať. Dnes mi gyn. predpísala novú HAK - Leverette, kvôli hlásenému výpadku Natalye (s tou som veľmi spokojná) a povedala mi, že novú HAK mám začať užívať akoby sa nič nedialo, čiže pokračovať v zabehnutom cykle... Moja otázka teda je, Natalyu som vždy doberala v pondelok, nasledovala 7 dňová pauza a v utorok som začala nový blister. Mám teda po doužití Natalye a 7 dňovej pauze začať užívať Leverette v utorok? Ďakujem.

myssik24
15. júl 2015

Dobry den moj lekar mi prwdpisal Hak leverette a povedalze mam zacat brat prvy den menzesu len teraz neviem ci zacat ked mam prvy den menzes zltou tabletkou alebo tymi bielimi prosim poradte dakujem velmi pekne

lucasita
15. júl 2015

Začať podľa šípok,žltými tych bielych je iba pár.
Hore na červenú linku si nalepte dní

michaela025
15. júl 2015

uz pomali koncim blister a migreny presli zaludok ma neboli dobre su lacne a dobre predtym som uzivala lindinette 30 stychto akurat sa mi zda ze chudnem ale inak su dobre

nata551
15. júl 2015

Ja uz tiez pomaly koncim s blistrom a menzes mi prisiel na treti den po uzivani zltych tabletiek 🙂 v podstate som vedela hned,ze menzes prichadza,pretoze som mala hrozne krce aasi polhodinu a potom prisli 🙂 z antiky nemam ziadne velke vedlajsie ucinky,nepriberam ani nic. Jedine co som spozorovala,mensie migreny ale zato denna unava. Mam pocit ze som unavena od kedy sa zobudim do kym nejdem spat 😀 ale zatial som spokojna 🙂

myssik24
16. júl 2015

Baby ale mnw gynekolog povedal ze pevy de zacat. Prvu tabletku a to som nevdela s ktpryni ci bielymi alebo zltyni lebo ked som sa pytala kamosiek tak kazda mi povedala ze mam zacat bielymi. A mne to neislo do hlavy preto som sa obratila na Vas 🙂 a preto som zvedava ze ktorymi zacat prvy den menzesu zlthmi ci bielymi ?

myssik24
16. júl 2015

Normalne naprikad ked man dostat kramy v sobotu zacnem den tam kde je prva sipka sobotou a idem dalej ? 🙂 a to nevadi ze ked to nalepim vzdy mi vyjde pod sebou rovnaky den akym som zacinala ? Myslim az do konca blistta mi vzdy vyjde sobota

simicl1
17. júl 2015

Ahojte, súrne potrebujem radu.. Prosím, ak sa nájde nejaká ochotná osôbka, reagujte.
Antikoncepciu leverette už užvam druhý mesiac, ale nerozumiem veľmi užívaniu tablkiet. Obávam sa, že to neužívam správne. Potrebovala by som poradiť, v akom smere a v akom poradí to treba užívať. Najskôr som začala užívať tak, že som rátala každý riadok, že je to v poradí pondelok, utorok. streda, štvrtok, piatok, sobota, nedeľa. V každom riadku rovnako. Tak som to chápala aj podľa tých šípiek. Ale keď tam nalepím ten štítok s dňami, kedy to mám užívať, tak mi to vychádza úplne inak. V prvom riadku to začína pondelkom, v druhom utorkom, v treťom stredou,.. Dúfam, že ma chápete. Prosím, vysvetlite mi to niekto, naozaj neviem, ako to mám užívať.
Ešte sa chcem opýtať, či sa môže stať, že antikoncepcia nezaberá, keď to neužívam správne ?

janamaros
autor
17. júl 2015

@simicl1 Dobry vsak si 1 tabletku oznacite tym dnom akym zacinate.priklad.1.tab pondelok idete az do nedele a 2riadok zas pondelok.

lucasita
17. júl 2015

Hore je červená linka,tam nalepte kedy začínate akým dňom.Ja začínam štvrtkom,nalepím štvrtok a pokračujem ....
Keď dokončím blister,tak začínam zase rovnakým dňom,znovu nalepim na tu červenú linku,je tam aj napísané začiatok.
Tým pádom sa riadne po nalepení dňami,musí to vychádzať.
A vždy sa začína žltými,počas bielych má dôjsť menštruácia.

lucasita
17. júl 2015

Tych nalepiek tam je viacej v balení,každá zaciname inak...
Treba vybrať prislúchajúci deň na tie tri blistre a ostatne môžete vyhodiť.

janamaros
autor
17. júl 2015

@lucasita Ano 🙂

myssik24
18. júl 2015

Mne lekas povedal ze mam zacat prvou tabletkou kes man prvy den kramy takze zltymi vsak ?

nata551
18. júl 2015

ano žltými 🙂

myssik24
18. júl 2015

Dakujsm lebo azdy mi vravel inac ze mam zacat bielymi ked mam kramy a jie zltymi tak preto som sa obratila na vas a nakoniec som dobre ze s a aj obratila lebo by som brala zlu farbu 🙂 dakujem velmi pekne ja som si aj myslela ze zltymi kes povwdal aj lekar ze prvou tabletkou a tak aj pisali v letaciku ale tak kedze kazdy inac vravi tak som bola v pochybach 🙂

laviette
18. júl 2015

A bol by niekto tak láskavý a odpísal aj mne? Doktorka mi povedala, že mám po prechode na novú hak pokračovať ako som zvyknutá, akoby sa nič nedialo, ale všetky tu píšete ako to treba začať užívať v prvý deň menštruácie ... tak teraz neviem... Mám pokračovať v zabehnutom cykle alebo nie?