Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
8. mar 2019

@syabina tak mne trvalo takmer polroka, kým som sa "zžila" s mirenou...odvtedy všetko ok, teraz si budem dávať tretiu....na krvácanie mimo cyklu som brala Agnucaston tri mesiace aby sa stav upravil

syabina
9. mar 2019

@ella_smella ahoj aj ja som krvacala pona zavedený celý mesiac no ja som si ju dala von a id vtedy krvácam v kuse uz sa idem zblázniť teraz nomentalne beriem dicynone

chiccco
9. mar 2019

Ja ju mam od 31.1 niekedy sa mi stane ze trošku spinim ale to len občas dam si ascorutin a prejde to inak v čase ked som mala mat ms som tiez asi týždeň spinila ale to len intimku som mala ked si predstavím aký silný menzes som mala a ake to bolo obmedzujúce v práci ked som sa postavila hned som musela doslova letieť na záchod a teraz ani neviem co to je spolieham ze casom uplne prestanem mat ms inak som velmi spokojná.

molin
26. mar 2019

Zienky je tu niektorá z vás po konizacii krčka a máte zavedenú mirenu? Dr mi odporúčal zavedenie kvôli silnému menzesu. Že to zmierňuje krvácanie? Ale neviem ako sa mám rozhodnúť, keď viacero z vás tu píše, že ste mali problémy po zavedení...

chiccco
27. mar 2019

@molin ja som velmi spokojná tiež som strašne krvacala a dost ma to obmedzovalo v práci ked som sa postavila hned som musela utekať na wc,teraz mam asi 5 dni len take velmi slabulinke spinenie ozaj ze len tu najmenšiu intimku mám,mne sa teda skvalitnil život poriadne inak nemám žiadne nežiaduce účinky.

molin
27. mar 2019

@chiccco ďakujem za odpoved, už dlho nad tým uvažujem a neviem sa rozhodnúť.... už som aj na krv bola a rozhodnutá, že idem do toho,ale vždy sa objaví niečo a ja si to rozmyslím 🙈

andula30
28. mar 2019

u mna tiez koli krvacaniu, ja som mala uz take zle vysledky, ze som sa liecila na hematologii.... Proste ked som tiekla tak to bolo strasne a v tomto mi to pomohlo

chiccco
31. máj 2019

@bodka13 ahoj a pomohli ti tie tabletky? Lebo ja mam mirenu 4mesiace tiez teraz krvacam zase uz 2 týždne v kuse,ale aj tak celkovo stale sa mi objavuje bud spinenie alebo krvacanie,uz bez intimky ani nechodím je to na nervy aj som si myslela ze už dobre bude a teraz zase

natalschen
31. máj 2019

@chiccco spinenie a krvacanie roznej intenzity a dlzky je normalne do 6 az 12 mesiacov od zavedenia, telo si mysi zvyknut a maternica sa musi "vycistit" a zvyknut si na znizenie sliznice, kazdym dalsim mesiacom by sa to malo zlepsovat, mozes tomy pomoct tak,ze budes uzivat ascorutin 3x2 tabletky, po zlepseni 3x1 tbl, a k tomu pomaha pit co najcastejsie vidu s citronom - pol citrona na 1 salku a najlepsie aspon 3-4 taketo pohare ... drobne cievky, ktore sposobuju to spinenie zosilneju a zlepsi sa ti ... ale do roka by sa to malo zlepsit, ak nie, tak dr.ti moze predpisat cyclonamin- to je specialne pre spinenie z telieska, uzivas ti 10 dni a pomoze urcite, moze sa uzivat opakovane a po kazdom dalsom uziti to coraz viac zlepsuje ...ale par mesiacov treba vydrzat, ak nie su bolesti a ine potiaze, potom budes spokojna

chiccco
31. máj 2019

@natalschen ďakujem pekne,vodu s citrónom pijem každý deň mám to veľmi rada,aj ascorutin užívam dokonca pijem alchemilkovy čaj,teraz som si kúpila ešte praslickovy čaj tak vraj aj ten zastavuje krvácanie,uvidím este vydržím určite,len ma to zacina obťažovať trochu stale s intimkou chodím.

zachranarkazh
31. máj 2019

Ja osobne môžem Mirenu len odporučiť, mala som ju celkom trikrát. To je viac ako 15 rokov, keď mi zaviedli prvú - zákrok takmer bezbolestný. cena vysoká, rozmýšľala som vtedy, či si idem kúpiť kožuch alebo dat Mirenu😚Keď to však zhrniem, samé benefity - komfortná ochrana, žiadne zabudnuté tabletky alebo počítanie, žiaden predmenštruačný syndróm, žiadna menštruácia ani priberanie... kebyže nemám 50 rokov, idem do toho zvovu☺️

chiccco
31. máj 2019

@zachranarkazh ved aj ja som bola vzdy veľmi spokojná toto je moje tretie teliesko 1x som mala danu potom hneď mirenu pri nej som vôbec nemavala ms,tiež som bola veľmi spokojná,potom som mala pauzu 7 rokov som nemala nič,no ateraz som sa rozhodla znovu pre mirenu ,aj kvôli tomu ze som mavala veľmi silnú ms,akože ja nekrvacam skoro vobec to len na intimkach fungujem,tiež by som bola rada keby sa to nejako ustali,lebo mne inak vyhovuje nemam nijaké ine nežiaduce účinky.

bodka13
31. máj 2019

@chiccco áno, mne pomohli....od 15.3. mám tretiu mirenu,po zavedení som týždeň špinila(menzes) a až včera som dostala ďalší, dúfam že sa mi cyklus rýchlo upravi

natalschen
1. jún 2019

@chiccco a nechces skusit ten cyclonamin? Vela bab co maju tieto iste problemy (a nielen ja) si ho chvali ze im pomohol ... len je na recept, treba zbehnut ku gyn.

lucia1717
1. jún 2019

Ahojte, ja mam mirenu uz 3 v poradi. Prva 5 rokov, druha 5 rokov a teraz 3 v poradi pol roka ju mam. A som zatial spokojna.....Lucia

chiccco
1. jún 2019

@natalschen no skúsim sa teda opýtať gyn.len aby to nebolo take ze mu diktujem co mi ma napísať🙂

natalschen
1. jún 2019

@chiccco viem ze niektori dr.vedia byt v tomto ohlade velmi ješitni, ale keby si nanho šla diplomaticky a povedala mu to tak, ze stale bude mat pocit ze rozhoduje on (u chlapov to vzdy zaberie), tak by to bolo najdejne ... keby si povedala nieco ako napr . ze "kamoska mala rovnake problemy a spominala mi ze jej pomohol liek cyclonamin, mohla by som ho podla Vasho nazoru uzivat aj ja?ci si myslite ze by pre mna nebol vhodny?" Dr. by mal pocit, ze rozhoduje on a a hadam o nom vie, je na trhu uz cca. 3 roky a skuseny dr. by mal k nom vediet

chiccco
1. jún 2019

@natalschen ďakujem veľmi pekne skúsim ísť na neho takto diplomaticky,inak on je v pohode lekár,takze nemyslím ze by sa nejako urazil a urcite ho pozná ten liek tak mu to navrhnem ...A ty si mala tiež také problémy a zabral ti ten liek hned na prvy šup?

natalschen
1. jún 2019

@chiccco ano, mala som to cca.7-8 mesiacov ale pre mna bolo to spinenie vykupenie v porovnani s tym, co som mala .... tazku endometriozu, polypy v maternici a tesne predonkologicky supen, takze spinenia bolo v pohode ... mne povedal dr., ze je to liek presne na to urceny, (precitaj si navod na nete), zabral mi na 5 az 6 den- akoby uťalo a potom klud, fungovala som len na citronadach 🙂 mala som kramy slabucke kazdych 6 tyzdnov , potom som isla na dovolenku, tak mi znova dal akoze preventivne som si dala a odvtedy mam kramy kazde 2 az 3 mesiace a to slabe, a kamoska mi povedala ze sa to v podstate uziva aj 5-6 krat az do uplneho vymiznutia MS, ja to mam po druhej davke tiez menej casto a slabsie, ale ked uzivam antibiotika, tak vtedy mam silne a aj bolesti, alw to zas z tych antibiotik- lebo vtedy ten hormon z telieska neucinkuje a sliznica maternice rastie ... tak drzim palce, nech u dr. dobre pochodis, daj vediet, ako si dopadla a ci ti to pomohlo, moznozd to pomoze dalsim zienkam

chiccco
2. jún 2019

@natalschen ahoj zajtra za nim skocim popytat sa ho na to,inak ja som si to dávala tiež viacmenej,kvôli veľmi silnej ms,mna to veľmi obmedzovalo v práci ked som sa postavila doslova zo mna lialo niekedy som nestačila dobehnúť ani na wc,teraz odkedy mam mirenu tak mam len intimku este sa mi nestalo ze by so mna liala krv,mam len velmi slabe krvácanie,potom skôr len spinenie,takze nerada by som sa jej vzdala aj ked mi už lezie na nervy ze stale intimku nosiť,urcite ti dám vedieť ako som pochodila.

domie321
2. aug 2019

Ahojte chvem sa opytat ohladom tej Mirény. Ako vam ju zavadzali ? Normalne v anbulancii alebo pod narkozou. Pretoze ja idem teraz 14. Ale pod narkozu.

chiccco
2. aug 2019

@domie321 uz 3x a vzdy len v ambulancii,koli comu ti ju chce davat pod narkozou?

domie321
2. aug 2019

@chiccco neviem zeby som bola uplne uvolnena nieco take hovoril. mala som uz Danu a tu mi daval v ambulancii.

bodka13
3. aug 2019

@domie321 mám tretiu Mirenu .. každú mi zavádzal aj vyberal v ambulancii

werciatko04
4. aug 2019

@chiccco ahoj ja sa chcem opytat.... Mam presne ten isty problem ze mam silnu ms tie 2-3dni uplna katastrofa najlepsie keby som sa z domu od wc ka a sprchy ani nepohla... Tak tiez chcem tu Mirenu ak kvoli nezelanemu otehotneniu samozrejme.... Ale je to vpohode ze zrazu ms mas skoro ziadnu a predtym silnu kde ta krv ide nepride mi to vpohode kde je zrazu vsetka ta krv.... Nechapem to ako si.. Stale nad tym premyslam a uvadza sa v letaku ze by sa nemali pouzivat tampony? Fakt sa nemozu???

chiccco
6. aug 2019

@werciatko04 no to ti presne neviem vysvetliť ja som to pochopila tak ze sliznica v maternici nerastie,cize sa nema ani co odlupovat a tym nenastava krvacanie,neznamena to ze ta krv zostava niekde vo vnútri,ale tam sa vobec to krvácanie nespusta,ale v pribalovom letáku píšu toto,
Je nenormálne, ak nemám menštruáciu?

Ak používate Mirenu, tak nie. Ak sa vám stane, že pri používaní Mireny nebudete mať menštruáciu, je to spôsobené účinkom hormónu na výstelku maternice. Nenastane mesačné zhrubnutie výstelky maternice, a preto sa menštruačné krvácanie nedostaví. Nemusí to nutne znamenať, že ste dospeli k menopauze alebo že ste tehotná. Hladina vašich hormónov zostáva normálna.

Nemať menštruáciu môže byť pre zdravie ženy vlastne veľká výhoda.

evica01
6. aug 2019

@domie321 napis prosim ta preco pod narkozou. Zaujima ma to.

werciatko04
6. aug 2019

@chiccco aha dakujem za vysvetlenie 😉

domie321
6. aug 2019

@evica01 no ja neviem preco pod narkozou on povedal ze koli tomu aby som bola dostatocne uvolnena. Ale on ze vsetkym zenam to robi pod narkozou.

evica01
6. aug 2019

@domie321 zaujimave. Ale tak on vie. Nechajme to na mudrejsich 👍