Antikoncepcia Mirena - skúsenosti

kerca36
13. jún 2018

Ahojte, máte skúsenosť s telieskom Mirena? Ste spokojné? Čo vedľajšie účinky? Za každú skúsenosť ďakujem 🙂

janulka1janka
13. jún 2018

Ja mam a ano som spokojna idem si uz dat druhe

janulka1janka
13. jún 2018

Ziadne vedlajsie ucinky

mata223
13. jún 2018

ahoj ja som po vysadeni mala taku bolestivu dlhu menzes ja neodporucam ked som ju mala zdalo sa vsetko ok skoro ziadne krvacanie ,pohodicka...

alda28
13. jún 2018

Ahoj,mala som ju skoro dva roky.Menstruacia po troch mesiacoch žiadna.Zo začiatku mi to bolo pohodlné,no začala som mať zle výsledky z cytologie,brucho nafuknute.Dala som to preč a výsledky som mala super.Menstruacia nabehla,ale už len na dva dni.Kazdy organizmus zareaguje inak,ale ja osobne už nič do tela nechcem,ani lieky ani teliesko.

zabata
13. jún 2018

Keď som ju mala tak super, žiadne krvácanie, ale keď mi ju po cca 3 rokoch vyberali, tak zistili, že sa mi urobila cysta. Potom som o tom čítala a zistila, že ten nadbytok estrogénu z Mireny môže spôsobiť cysty. Už si viac nedám.

janulka2811
13. jún 2018

Mala som Mirenu 5 rokov,no už hormonálne nikdy viac.I keď som MS nemala ( vraj výhoda ),tak tie kŕče bolesti boli hrozne.
Doteraz som mala nehormonalnu DANU 5 rokov a úplne bez problémov.

zuzmka
13. jún 2018

ahoj, ja som tiez mala mirenu 5 rokov a ja som teda bola spokojna, tiez som nemala menzes, co som povazovala za vyhodu a co sa ochrany ako takej tyka, tak bola 100%, nemala som absolutne ziadne problemy, ale teda, uz som si povedala, ze dost...tak s antikoncepciou koncim 🙂

alenky
27. jún 2018

@alda28 Prosim ta a bola si s tym aj u lekara? Ja mam 26r.a mirenu som mala necele dva roky mam dve deticky tak uz sme nechceli. Zo zaciatku som bola spokojna ale cim dlhsie som ju mala citila som sa psychicky zle ani raz som nemala menstruaciu a to ma velmi trapilo a casom som ju zacala bolestivo citit tak som sa radikalne a rychlo rozhodla, ze uz ju nechcem. Ale citim sa teraz zvlastne lebo menstruaciu som mala len 3dni a som presvedcena, ze je to od mireny a po vybere sa mi zhorsil aj zrak

alda28
27. jún 2018

@alenky bola som,mne sa hneď zlepšila nálada po vybratí,aj výsledky.A aj napriek zmenenemu cyklu,čakám teraz tretie bábo.Ale su to už asi viac ako tri roky ako som si ju dala vybrať.

lelicav
27. jún 2018

Ja mám už 2.krat.Menstruaciu nemám vôbec, žiadne vedľajšie účinky.Prvu som dala po 5.5 roku vybrať,potom 6 mesiacov pauza-cyklus nabehol normálne.Vsetky výsledky vždy OK.Za mňa odporúčam.Mam ale v okolí aj iné skusenosti-migreny,bolesti chrbta...

henikav
27. jún 2018

@kerca36 mala som asi 18 mesiacov. Prvych 6 mesiacov som stale spinila, potom sa to zlepsilo, ale nie uplne a po roku sa to uplne zhorsilo. Nakoniec ju aj tak musel lekar vybrat, lebo uz vraj nebola na svojom mieste. Celkovo som nebola vo svojej kozi. Pre mna NIKDY VIAC, ale zas kolegyne si pochvaluju

alda28
28. jún 2018

@lelicav tiež mám známu,ktorá mala po zavedení hroznú migrénu a bolesti chrbtice a straaaasne pribrala,ale či je to miernou neviem

nika898
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikabo
10. feb 2021

@kerca36 ahoj ako sa zavádza ta Mirena počas 7 dni menštruácie alebo hneď po menstruacii? Ďakujem

mia_ko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tesia
7. mar 2022

Ja som mala Mirenu 5 rokov. Počas toho žiadna menštruácia, všetko bolo fajn. Po vybratí mi ale začali problémy. Postupne som začala extrémne krvácať, to extrémne krvácanie trvalo aj niekolko týždňov, kým som nešla na zákrok. Po zákroku chvílu pokoj a potom opäť to isté. Na kyretáži som už bola 6 krát, mám úplne rozhádzaný cyklus, aj hormonálnu nerovnováhu. A celé to je spôsobené mirenou, ktorá vypúšťa do tela po celý čas hormóny a potom telo nemá už potrebu tvoriť akékoľvek hormóny. Už by som si ju nikdy nedala. Naozaj mi to nestálo za to.