Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

chiccco
31. jan 2020

@domie321 no to si nemyslím,skor pri mirene ms vynechava viacerým ženám,aj ja som to tak kedysi mala,ale ak by si mala bolesti preistotu by som skočila na gyndu nech ti to pozrie mohla sa posunúť.

ivuss01
5. máj 2020

Baby, a čo pleť a mirena? Zlepšila sa alebo zhoršila? Tiež si chcem dať zaviesť, no teraz sa nedá lebo korona 🤦‍♀️

janina86
1. jún 2020

Ahojte máte skúsenosť s tým že sa vám znížila intenzita krvácania a trvanie ms . Myslím skratenie. Ďakujem

chiccco
1. jún 2020

@janina86 ja nemam ms uz vobec iba v case ked ju mam mat tak take spinenie asi 2 dni...ale o to mi islo lebo ja som velmi krvacala tak toto mi lekar navrhol ako riesenie...a som velmi spokojna

ivuss01
1. jún 2020

@chiccco ahoj, ako dlho ju už máš? Máš pocit že priberas alebo váha sa nemení? A vplýva nejak na pokožku- robia sa ti vyrážky? Ďakujem za odpovede

chiccco
2. jún 2020

@ivuss01 mam ju od 1.2 2019 cize vyse roka ...no zo zaciatku som veru mavala take vyrazky som sa cudovala ze som jak pubertiacka ...aj som pribrala 2kg ale ja si zase nedavam nejako pozor na stravu tak to nemusi byt z toho.

ivuss01
2. jún 2020

@chiccco koľko to asi tak trvalo? Teraz už v pohode? Lebo by som aj vyrážky tým chcela poriešiť. V piatok idem na konzultáciu a vychádzalo by to za cca 2t založiť. Ešte by ma zaujímalo či chuť na sex neutlmilo alebo ostalo rovnaké ..Lebo tabletky mňa riadne tlmili

chiccco
2. jún 2020

@ivuss01 no to s tou pletou bolo asi 3-4 mesiace teraz uz nemavam ..co sa tyka sexu tak tam s9m nespozorovala ziadnu zmenu ...ja som tym chcela hlavne vyriesit to silne krvacanie co sa podarilo ...a este som myslela ze tym zmiernim migreny ale tie sa mi nezmenili mavam ich stale rovnake

ivuss01
3. jún 2020

@chiccco išla by si do toho znova či už by si viac rozmýšľala? 3-4 mesiace..No veď to ubehne . V piatok idem na konzultáciu. Zavádzanie ťa bolelo?

chiccco
4. jún 2020

@ivuss01 ja by som urcite isla znova lebo mne velmi skvalitnila zivot ja som mala.prve 2 dni neskutocne krvacanie to som sa mohla pohybovat len okolo zachoda a kedze ja pracovne som dost na cestach a v aute bolo to pre mna neprijemne ...teraz pouzivam len intimku asi 2 dni v mesiaci uplne super...uz neviem co to je ze ked sa postavim tak rychlo musim utekat na wc...a zavadzanie nebolelo dalo sa v pohode zvladnut

ivuss01
5. jún 2020

@chiccco no dnes kolzuntacia. Na 99% som rozhodnutá že idem do toho. Aj tvoje odpovede mi veľmi pomohli. Dakujem

bodka13
5. jún 2020

@ivuss01 ja môžem Mirenu iba odporučiť, mám už tretiu

chiccco
5. jún 2020

@ivuss01 tak dúfam ze budes spokojná,inak ja mam toto uz tretie teliesko prvú som mala danu,potom mirenu,potom som mala pauzu5 rokov a teraz mam mirenu zase ja som bola vždy spokojná,aj co sa antikoncepcie týka nikdy sme si nedávali pozor a nikdy som neotehotnela.

ivuss01
7. jún 2020

@chiccco no takže o cca 10 dní 😀

kaya7
8. jún 2020

Ahojte, je tu aj niekto taky, co Mirenu po 40ke vysadil? Vdaka

nikiki29
13. aug 2020

Ahojte, myslíte, že je v poriadku úplné vynechanie MS? Alebo ste mali vždy aspoň náznak cyklu? Rozmýšľam či nekúpim radšej test 🤔

peta1510
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karmic
4. dec 2020

@nikiki29 ja uz som nemala ms asi pol roka...niekedy mám náznak inokedy vôbec

1fifinka1
6. jan 2021

@chiccco ahoj mozem sa ta popytat v sukromnej sprave ohladom mireny , keďže aj ja ju mam.kvoli silnemu krvacaniu? Dakujem

chiccco
6. jan 2021

@1fifinka1 ano môžeš

renvas
6. jan 2021

@fifa mam uz 2 roky teliesko (vsehovsudy sa to meni kazdych 5 rokov), menzes takmer ziadny, ziadne problemy, obrovska spokojnost (ja druhe dieta nechcem, preto som si dala poradit gynekologom)

1fifinka1
6. jan 2021

Zienky prosim vás ako ste sa zbavili toho pocitu a strachu, ci vam mirena nebude vypudena. Nemate to? Ci to len ja mam taky vnutorny pocit? Sestricka mi síce povedala, ze u mireny sa to nestava, len u dany, viem ze obcas to mozne je, ale ukludnite ma niekto 🙂 bojujem s tym. Dakujem vam. Hlavne teraz ked mam menzes. Ah.

chiccco
6. jan 2021

@1fifinka1 toto ma nikdy ani nenapadlo,mala som 2 dany teraz mam druhú mirenu dokopy 4 telieska a ani jedno mi nevypadlo

werciatko04
10. jan 2021

@1fifinka1 Ano mne sa to stalo presne cez ms

misinka26
7. máj 2021

Ahojte dievčatá, v pondelok mi zavádzali Mirenu a dnes je piatok a ja som začala dosť krvácať plus mám bolesti ako pri silnej menštruácii... mal toto niekto ??? dnes môj doktor nerobí až v pondelok... mne zavádzali Mirenu kôli veľmi silnej menštruácii, ktorá trvala aj 14 dní... Ešte pozerám, že vedľajšie účinky , a to je skoro ako môj normálny stav ( vypadávanie vlasov, špinenie, nervozita, bolesť hlavy atď. )...

1mina
9. máj 2021

Ja sa pridam k diskusii, zvazujem mirenu (alebo skor jaydess) mate skusenosti aj s timto telieskom ? 🙂

pinacka
20. máj 2021

@misinka26 ahoj, ja som mala Levosert zavedeny pred mesiacom, tiez som po par dnoch zacala silno krvacat, bolesti slabsie menstruacne, mala som ju posunutu, doktor musel napravit. Po dvoch tyzdnoch som zacala krvacat znova, bola som dnes u doktora (zastupovala ina doktorka), mala som teliesko zase posunute, napravila, ale mam ist znova v pondelok ku doktorovi, uz bude robit. Tak uvidime. Zatial som to tu nepreluskala vsetko, tak neviem, ci je taketo posuvanie telieska bezne, ale teda pohodlne a ani prakticke to teda nie je🙈 Ty si ako dopadla?

misinka26
20. máj 2021

@pinacka Tak mne to po pár dňoch prešlo, dr mi písal nech vydržím... už sme s priateľom aj skúšali čo nám to bude príjemné a všetko ok len špiním jemne stále. Na kontrolu idem 3.6. tak uvidím čo mi povie... snáď sa to rýchlo upraví... inak som ok, žiadne bolesti, ani hlava, ani vypadávanie vlasov, práveže mám pocit, že sa mi všetko akoby ukľudnilo a dalo do normálu...

pinacka
21. máj 2021

@misinka26 Tak super, nech Ti to vydrzi! ja som tiez ok, ako mi ju napravila, ziadne krvacanie hlavne, ani spinenie, dufam, ze to tak aj ostane. Uvidime, co mi povie doktor na to posuvanie telieska🤷 problem je, ze teraz si pri kazdom krvacani (aj keby to bola normalna menstruacia), budem mysliet, ze sa mi zase posunulo, a teda nefunguje normalne🙄

domie321
27. okt 2021

Ahojte mám taký problém a chcela by som sa opýtať či nemáte takú istú skúsenosť alebo či by mi niekto nevedel poradiť. Mám mirénu 2 roky 28.09 som mala poslednú menštruáciu teraz mám 14 dní do menštruácie ale už krvacam 2 deň a veľmi silno a mám aj bolesti podbruška. A teraz neviem či to mám nechať tak a ešte počkať alebo mám ísť na Gyn. Ďakujem 😊