Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zuzadlo
8. mar 2009

iwusska: nic si z toho nerob,aj ja si obcas sedim na kabliku 😀 😀 😀 😀

iwusska
8. mar 2009

no kde si toľko???? 😀 😀 😀

zuzadlo
8. mar 2009

tu som, len moje deticky chceli na veceru jednohubky, tak co nespravi mamicka,ze? 😀 😀 😀 😀

zuzadlo
8. mar 2009

tusim aj ty chystas veceru 😀

iwusska
8. mar 2009

už som tuuu, je mi bleeee od žalúdka, to preto že som pažravá, neodolala som a zobla som z vyprážaného syra bleee... 🙄 aké jednohubky si robila?

zuzadlo
8. mar 2009

ked si pazrava, kto ti za to moze? 😀
robila som rybacie, olivkove, salamikove, sunkove,spravila som z 8 rozkov 😀 a moje deti to nie zjedli,ale zozrali 😀

iwusska
8. mar 2009

som myslela že ma trošku potešíš ☹ a ty hneď že som pažravá ☹ veď iba trošku som si dala aj to pred 18-tou...
dávaš aj nejakú nátierku?

zuzadlo
8. mar 2009

to vies som uprimna a keby si nebola pazrava, tak sa ti to nestane 😀
ano robim aj natierku- co dom dal 😀

iwusska
8. mar 2009

veď až taká úprimná zasa nemusíš byť 😀 😀
ako pokračuje menzes? Ja idem na kontrolu 16-teho tak uvidím

zuzadlo
8. mar 2009

stale je ,tak uvidim,ale co uz
a to vies, ja som velmi uprimna,ale to som ja 😀 , musis si zvyknut
vies co sa vravi: cica nezer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

iwusska
8. mar 2009

ale veď už dobre, nabudúce ti už nič nepoviem keď si taká...

zuzadlo
8. mar 2009

ale ved uz sa necerti moja 😀 ,aj tak ta lubkam, mozes byt pazrava kolko len chces 😀 😀 😀 😀 😀

iwusska
8. mar 2009

ale veď ja nie sooom, to len dnes, keď sa ten syrček na mňa tak usmieval, no nedaj si 😀 😀 😀

zuzadlo
8. mar 2009

nona mna by sa mohol usmievat kolko len chce 😀 😀 😀 😀 ,ja aj velmi rada peciem ale mne to nic nevravi ☹

iwusska
8. mar 2009

tak to ti závidím, ja tiež rada pečiem, ale aj papkám ešte šťastie že to až tak nevidieť 😀

iwusska
8. mar 2009

moja dobrú nocku idem kuknúť sexi špinavé prachy 😀 pa zajtra

zuzadlo
8. mar 2009

tak pa , zajtra po praci sa hlasim 😀

adamtim
9. mar 2009

Ahojte! Veľmi ma zaujala téma Mireny. Bola som jej veľmi naklonená, lebo som bola v tom omyle, že zabraňuje oplodneniu vajíčka /ničí spermie/. Dnes mi došlo / po pár hodinách na nete/, že zabraňuje uhniezdeniu UŽ OPLODNENÉMU vajíčku v maternici!!!!!!!!!! Prečo ma na to moja gynekologička neupozornila keď som sa pýtala?Doteraz som po tom nešla, lebo som sa bála, že sa dozviem práve toto, ale dnes mi to definitívne došlo/resp.svedomie konečne priznalo čo mozok hlásil od začiatku/ a už sa s tým nebudem vedieť zmieriť.Ako som mohla byť taká blbá?Len prosím žiadne rady typu - veď to ešte nie je život. Ja mám v tomto jasno o to mi fakt nejde.Nie som nejaký veriaci fanatik, aby ste si nemysleli, som normálna racionálna žena, ale moje svedomie má výčitky, zvlášť keď pozriem na moje dve malé deti / o koľko takýchto zlatíčiek som už vlastne takto prišla .../.Aj keď ďalšie deti už fakt nechceme. Ale si odporujem, že ? Asi to je tou nočnou hodinkou alebo čo.Mali ste niektorá takúto di/y/lemu alebo to neriešite vôbec? Je mi fakt dosť mizerne, takže pomoooc...

iwusska
9. mar 2009

adamtim neviem odkiaľ máš info, že zabraňuje OPLODNENÉMU vajíčku ?????Veď to vajíčko sa ti ani nemá kedy oplodniť, pretože mirena spermie neprepustí cez krčok maternice, prepúšťa iba smerom von. Ja by som nikdy nešla na UPT hlavne po mojom zážitku z praxe na zdrav. škole, keď som to videla tak som tam odpadla! ☹ ☹ ☹ Preto by som nikdy nevolila ani typ abortívnej antikoncepcie....ukľudnila som ťa aspoň trošku? Ja tiež svoje bambuľky milujem nadovšetko a pre mňa život začína už oplodnením.

zuzadlo
9. mar 2009

adamtim: ahoj moja, iwusska ma pravdu,plne s nou suhlasim,ja mam tiez dve deti a nadovsetko ich milujem,ale ja som mala pred mirenou danu a tam je takzvany mikropoptrat,ale co uz, tiez som nebola moc informovana,ale bohuzial to je chyba doktora a predovsetkym sa ams informovat aj ty,neber to prosim v zlom,ale neboj, mirenka je velmi dobra a my sme spokojne, ze iwuisska? 😀

iwusska
9. mar 2009

zuzi áno 😀 , aj ty si bola tak informovaná ako ja????

zuzadlo
9. mar 2009

presne tak, ja neviem, nie sme dvojicky? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak ako pokracujes s mirenkou? este spinis? ja este menstruujem ☹

iwusska
9. mar 2009

Po starom, stále po troške 😠 A ty ako, teplotuješ?

zuzadlo
9. mar 2009

ja teplotu nemam,ale ked ma dnes videl detsky doktor ,tak skoro zaplakal 😀 ,nos mam ako paradajku a uz mi az krvaca a to mam ist zajtra do prace ☹ ,ale co uz

iwusska
9. mar 2009

ten červený nos máš z toho včerajšieho šampanského 😀 😀 😀 si to zasa prehnala čo??? 😀 😀 😀

zuzadlo
9. mar 2009

iwusska: samozrejme, ze mi nemozes ostat dlzna, ze , to je za tu pazravost-ja viem 😀 😀 😀 , no dobre,mas pravdu 😉

adamtim
9. mar 2009

Tak teraz som už kľudnejšia. Tie moje info som našla na nete na stránkach nejakej farmaceutickej firmy s antikoncepciou. Veď ja som sa pýtala pred tým, ako som si ju vybrala, mojej doktorky, že chcem takú ANTI čo zabraňuje a nie ničí /zabíja/ a odporučila mi Mirenu. Len s mojou doktorkou je ťažká reč, resp. rýchla reč. Všetko rýchlo a šup ďalšia..... Preto ma to v noci rozhodilo. Lenže asi netreba veriť ale preveriť. Takže ste ma ukľudnili , za čo Vám ďakujem. Ešte sa doktorky skúsim viac popýtať. Inak Mirenu mám cca 2 roky a som fakt spokojná. Pred tým som mala hrozné bolesti cez menz. a aj veľa dní a silnú. Teraz ako väčšina z horepísajúcich pár x za rok slabé farbenie na intimku. Preto by som sa jej nerada vzdávala. Ďakujem ešte raz.Majte sa .

zuzadlo
9. mar 2009

no tak vidis moja,len treba verit,drzime palceky 😉

iwusska
9. mar 2009

som rada 😀 vidíš to hneď si sa mala nás spýtať a nie kade tade po nete blúdiť 😀 😀 😀 však zuzi 😉
nie som ti nič dlžná, vieš ja som len úprimná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzadlo
9. mar 2009

iwusska: to som aj ja 😀

adamtim:mam otazku-take nieco ta zacalo trapit az teraz,kem mas uz mirenu ako pises cca2 roky?