Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

eaka
15. sep 2011

@romanelka2 asi je rozdiel v tom, či Dr použije niečo na tíšenie bolesti... mne krčok pred zavádzaním nastriekala nej.sprejom... a bolo dobre...trochu nepríjemné..ale nebolelo...

iwusska
15. sep 2011

mna to zavadzanie skoro vobec nebolelo....bolo to uplne v pohode a par sekundova zalezitost

ddanielaa21
19. sep 2011

ahojte ja si idem dat zalozit mirenu teraz ale podla zenskej musim cakat na menstruaciu ze to sa az posledny den zaklada.....no dufam ze to nebude bolestive lebo sa tak trosku citliva ....a man stala mirena 157 eur a to som ju kupovala dnes

martinkatinka
21. sep 2011

@ddanielaa21 ahoj.. platí sa aj za zavedenie, ale to ti povie aj lekár, že koľko berie, ja som platila 30 eur. Zavedenie nebolí, je to trošku nepríjemné, ale nie bolestivé... a nebudeš to vobec ani cítiť, že to v sebe máš...

nunusimi
29. sep 2011

Ahojte
mam mirenu od minuleho tyzdna tj od 21.9. Zavadzanie ma teda dost bolelo, lebo som nerodila normalne len cisarom. Aj mi doslo na odpadnutie, ale to uz som bola na ulici, tak esteze som dosla do auta, kde ma uz cakal mm 😎
Uz 2 dni spinim, od dnes uz cely den, vcera, predvcereom len vecer.
Ako dlho ste spinili? 3 mesiace? To ako fakt???
V nedelu ideme na dovku, to asi neprejde co? Takze tampon to isti, a to som nemala menzes po porode, ako mi bolo dobre, som mohla asi s mirenou pockat....

kimana
29. sep 2011

Ked som mala Mirenu, tak sa mi nedarilo schudnut. Mala som ju len 7 mesiacov. Ked mi ju vyoperovali z brusnej dutiny aj "kilecka" isli dole. Za 9 mesiacov 7 kil 🙂

petra1303
5. okt 2011

ahojte...chcela by som sa Vas spytat...je to bezpecna antikoncepcia? nie je nezdrava??? a co sa tyka priberania?

imesikova
15. okt 2011

No toto ma dostalo..brr..
http://curezone.com/forums/am.asp?i=860247 😖

angela200
16. okt 2011

@nunusimi tak to si mohla, ja som tiež nadávala, že som si ju dala hneď po 6. týž. po pôrode, ako som prestala špiniť a potom to bolo zas a trvalo to veru možno aj tri mes. Ale teraz po troch rokoch som spokojná, žiadny menzes, iba nejaké špinenie, žiadne vložky...nič a nemám ani kilo navyše.....

viviennka
16. okt 2011

Chcela ba som sa pridat k diskusii o Mirene. Kazda Antikoncepcia je zdraviu skodliva a nebezpecna. Mirenu som si dala zaviest pred tromi rokmi, tri mesiace po mojom druhom porode. Bolo to pre mna tiez velmi lakave, kedze mas potom na pät rokov pokoj a istotu, ze neotehotnies. Pri zavedeni som mala tiez cierno pred ocami, ale to je to najmensie...zlo..., prvy rok som nemala ziadne bolesti, no mala som casto nepravidelne vytoky, takze tampony som musela mat vzdy po ruke...Po roku to vsak prestalo a myslela som, ze som za vodou. Ale to najhorsie ma este len cakalo. Bola som vzdy velmi unavena a slaba, mala pravidelne migreny, co ma nikdy v zivote nebolievala hlava...akurat, ked som mala chripku..., zacali necakane bolesti s chrbticou a to take, ze som sa nedokazala postavit a dopovala sa silnymi liekmi proti bolesti,mala som neprijemny tlak v kostrci, ze som nemohla normalne sediet, len na boku..., kazdy den mi bolo velmi nevolno, pricom ma chytala panika, kedze som na materskej s dvoma malymi detmi, ktore sa o seba nevedia postarat a potrebuju ma na 100 percent, dostavala som z nicoho nic silne zimnice, zachvaty nevysvetlitelnej nervozity a strachu, bralo mi to vsetky sily..., problemy s dychanim, priam astmaticke zachvaty, obstarala som si sprej pre asthmatikov, pomahal... no stale som netusila, preco mi je stale tak na hovno, az som trochu zacala googlovat a zistila, ze miliony zien maju take iste alebo podobne Problemy. Po dvoch rokoch som si ju konecne dala vytiahnut, aj ked ma moja lekarka uistovala, ze Mirena nema s mojimi tazkostami nic spolocne a ze vsetky zeny su s nou spokojne a statstne..., po com som dostala len istotu, ze vsetkym lekarom ide len o financny prospech a na pacientoch im skutocne nezalezi... Nemozes nijakemu lekarovi zverit tvoje zdravie do ruky, musis prevziat sama zodpovednost a dostatocne sa vopred informovat v internete predtym, nez skutocne padne nejake konecne rozhodnutie. Po vytiahnuti Mireny mi dokonca odporucila nejake antikoncepcne tabletky, o ktorych som sa v internete docitala, ze na ne vela mladych a zdravych zien zomrelo..., dokonca bola o tom aj televizna reportaz... Prisla som na to, ze lekarka mi odporucala len lieky istej firmy, s ktorou asi uzavrela "certovsku " zmluvu, kde ide zase len o financie, lieky neboli dostatocne testovane a vedlajsie ucinky nikoho nezaujimali. A to ma uistovala pri vsetkom, ze nevie o nijakych vedlajsich ucinkoch...Do oci klamala... Co uz, vsetci sa ucime na sebe zivotom. Este chcem len podotknut, ze Mirenu nemam asi rok a hned po vybrati vsetky zdravotne problemy zahadne zmizli. Neuzivam ziadnu antikoncepciu, ziadnej neverim, som mlada a zdravie si kvoli tomu nechcem znicit. Su aj ine sposoby, ako zabranit tehotenstvu, bez toho, aby si ohrozovala svoje zdravie a zivot. Pozorovanie plodnych a neplodnych dni alebo stare dobre kondomy. Tak vela stastia vsetkym...

miroslavazh
16. okt 2011

@viviennka zaujímavé... určite ma to zaujalo, tiež nie som spokojná a prehováram samú seba, že to je len dočasné. Vďaka za rozhľadné informácie.

martinkatinka
27. okt 2011

@viviennka - ahoj, prečítala som si tvoj príspevok... a veru, migrény a zimnice sú u mňa tiež... navyše, nezastavilo mi to menzes, čo bolo pre mňa prvoradé vzhľadom na endometriózu štvrtého stupňa... takisto mi neodporúčali ďalšie bábo, ale zrazu zmenili rozhodnutie...takže moje problémy asi sposobuje tiež mirena 😢

inga4
30. okt 2011

ahojte baby. Tak už som aj ja prišla na koreň veci. Ja mám síce mirenu len 2 mesiace, a presne dva mesiace neviem čo so sebou. Mám závrate, úzkosť, tiašku a o bolestiach v krížoch ani nehovorím. Bez vložky som tieto dva mesiace ani nebola. Menžes mám riadny a potom v kuse výtok a zapáchajúci. Idem sa objednať a dať teliesko von. Kašlem na 160 eur. Proste cítim sa zle a stojí mi to zato, aby som to bola konečne ja.

inga4
31. okt 2011

inha4@miroslavazh a koľko už ju máš?

pink31
2. nov 2011

caute kocky..takze, ak mate niektora problemy s Mirenou, nie ste samy..ja som si tiez po dlhych vahaniach nechala zaviest v decembri min.roka Mirenu..tiez ma to bolelo a dost - a to mam uz co to za sebou 😉..a odvtedy sa zacali problemy..tak ako pisala @viviennka.. vraj telo potrebuje 3 mesiace cca na to, aby si zvyklo..ja som si takto zvykala 10 mesiacov - neustale som spinila a aj krvacala, neustale som chodila s vlozkou, bolievala ma hlava aj so zvracanim..lekara som kontaktovala uz po 3 mesiacoch od zavedenia..vzdy mi povedal, ze to chce cas, vzdy sa sestricka na mna ocapovala, ze nikto s tym nema problemy, len ja..atd. Chodila som tam kazdy mesiac s odhodlanim, dat si to vybrat, vzdy ma uchlacholil, dal nejake doplnkove lieky, alebo injekciu, uz potom aj hormonalne lieky.. po 10 mesiacoch som povedala ze dost a von..proste MNE nesadla.. Nikoho od nej neodhovaram, mozno ty si ta, ktorej Mirena sadne, ale pisem to preto, aby ste nedali na reci skorumpovanych lekarov,ze nikto nema problem..je nas viac 😉

inga4
3. nov 2011

tak mám novotu, včera som volala svojej gynekologičke, že sa chcem objednať a dať si mirenu vybrať, pretože sa necítim dobre a chcem ju von. Jej odpoveď bola "To nemyslíte vážne". Vysvetlila som jej, že dva mesiace ako ju mám, tak mi ide na hlave vytrhnúť dekel. Viete čo mi odpovedala? že to nemôžem mať z mireny, mám hľadať príčinu niekde inde, lebo že mirena hormóny púšťa len do maternice tak hlava nemá z tým nič spoločné. Tak to som už ala dosť. Ja... laik, nie študovaný lekár viem, že keď je žena v prechode tak čo jej je najviac??? zmenou hormónov ju bolí hlava, má návaly, cíti sa na odpadnutie.... takže hormóny predsa pôsobia na celé telo a nielen na maternicu. Mám z toho pocit, akoby lekári chceli silou-mocou rozhodovať o nás. Tak keď ju raz nechcem a hlava ma bolí presne od vtedy ako mi mirenu zaviedli, tak je to z toho. A ešte sa lekárka cíti urazená, že jej vychýrené doporučenie ja znevažujem. Každý človek je iný, každé telo je iné a na každého človeka inak pôsobia hormóny. Tak neviem pochopiť ako môže tvrdiť že mirena je super. Áno super môže byť pre iné ženy, ale mne.... proste nerobí dobre. A vrátim sa k tomu výtoku. Predtým som mala obyčajnú danu ale dala som si ju preč, pretože som mala stále zapáchajúci výtok. Mám myóm na maternici a ten mi tlačil tú danu nižšie - preto tie výtoky a hrozne zapáchajúce. Teraz mám znova to isté, ale keď som sa lekárky spýtala, či to budem mať aj pri mirene, tak jej odpoveď bola že nie. Cítim sa nerpíjemne, sprchujem sa ráno a večer, no o dve hodiny sa už zas cítim, že páchnem. Tak neviem ako jej mám vysvetliť že to chcem von. V stredu som objednaná, a z tej kozy nezídem, kým mi ju nevyberie. Potom napíšem ako som dopadla. ahojte

denduska
3. nov 2011

@inga4 drzim palce, ja som sa nechala stale prehovorit a drzala ju v sebe 7 mesiacov..mm mi vravel ze podla neho mi uz odcestovala do mozgu, lebo som sa spravala fakt ako sialena...aj som to tu pisala minuly rok..za mna - nikdy viac.

lambkin
7. nov 2011

@denduska čauko, ako som sľúbila, ozývam sa po dlhšej dobe nosenia Mireny. Dnes mi ju dr. po 10 mesačných útrapách vybral! Som sa už dnes nasrdila a jednoducho som dr. povedala, že ho žiadam aby mi dal Mirenu von, povedala som mu o všetkých mojich útrapách (písala som o nich viď vyššie). A k môjmu prekvapeniu povedal, že ano to sa niektorým ženám stáva, že každé telo je iné, čo jednej sadne druhej nemusí...Len prečo ma trápil až 10 mesiacov tak to mi nevysvetlil samozrejme. Povedal, že je sám zvedavý na to, že keď prídem po troch mesiacoch na kontrolu, že či to naozaj bolo z Mireny.Ževraj by som si mala teraz od antikoncepcie oddýchnuť aspoň 3 mesiace, vraj aby sa telo očistilo...Zaujímavé však? Povedal, že mám pouvažovať o ďalšej antiko ak chcem, ale že napr. náplaste neodporúča, vraj to gynovia prestali ženám dávať, lebo to vraj ničí veľmi pečeň...Tak si babenky moje teraz vyberte:(

froschka
22. nov 2011

babulky ja som dnes volala dokimu ze si to chem dat zaviest, ale jak to tu citam tak koniec...nehrozi
lenze ja beriem Azalia tablety a uz 2 mesiac nemam chut na sex...ako pomilujeme sa samozrejme ale nie je to ono ten chtic chyba...a dost ma to stve...tak som chcela ze Mirena by bola optimalna ale veru tolke prachy vyhodit a pak mat len zdrav.problemy to teda diky....
co teda brat? ja sa na kondomy spolahnut nemozem ani na prerusovanu suloz bo pri mne len muz trenky oprasi a uz som tehu 🙂))) tak ako sa efektivne a zdravo chranit?????

juliam
25. nov 2011

@froschka to by teda zaujímalo aj mňa. dnes som bola u dokiho na kontrole po šestonedelí a zaraz mi navrhol buď tabletky alebo mirenu. tiež sa mi to pozdávalo, ale po prečítaní toľkých negatívnych skúseností budem hľadať inú cestu... ak o niečom viete, dajte vedieť 😉

tinax
4. dec 2011

no tak po precitani vasich reakcii som uplne znechutena. Ako pozeram a skumam zlava/sprava tak nakoniec ostanem odkazana na tabletky do konca zivota. 🙄 S nimi som nikdy problemy nemala ale taraz uz dalsie deti neplanujeme ani nesmieme, no to su vyhliadky. ☹

miruska15
4. dec 2011

tak ja vas asi nepotešim ale na Mirenu nemožem nadavat.Ja som s nou maximalne spokojna.Ale každa sme ina čo vyhovuje mne druhym ,každe telo reaguje inak.S kamoškou sme si ju dali naraz ja v pohode ona po 2 mesiacoch si ju dala von.Koli krvacaniu a bolesti hlavy.Ja ju mam 2 roky a v pohode.Takže tak koli peniazom je to riziko kedže žiadna z nas nevie ako naše telo zareaguje.Ale ja som začala čitat o Mirene až ked som ju mala neviem vobec ma to nenapadlo si niečo o tom prečitat ja som doverovala svojmu Dr. tak som to neriešila.Ono možno ked moc čitame a premyšlame tak nas to aj odradi ale zase doveruj ale preveruj.

bodka13
4. dec 2011

@tinax mirenu mám od októbra 2008 a som maximálne spokojná...každý organizmus je iný a preto aj inak reaguje....určite sa nedá povedať,že keď do tejto témy napísalo 20 nespokojných žien,tak vy budete jednou z nich...chce to risk=vyskúšať,hoci to nie je lacná záležitosť(teda je to dosť zaplatiť na 1x,no počas tých 5 rokov sa to vráti 😉 ) však ani na rovnaké tabletky HAK nereagujeme všetky rovnako 😉

tinax
6. dec 2011

@bodka13, @miruska15, vdaka za vase reakcie. musim priznat ze uz som sa od napisania prispevku trochu ukludnila a zas zvazujem ze si ju dam. povodne som chcela DANU ale ta obsahuje med a kedze som alergicka je riziko i ked mizive, ze by som mohla byt aj na med. A vysetrenie bez priznakov vraj nerobia. Tak idem dalej zistovat a uvidim ci a ako sa rozhodnem.

baramaty
6. dec 2011

@tinax ahoj, já mám Mirenu 14 dní a zatim spokojenost. Zavádění jsem skoro necítila, potom jsem 10 dní dost špinila, teď už úplně v pohodě. Je to zatim krátká doba, ale věřim, že vše bude v pohodě a budu i nadále spokojená 🙂

miika
11. dec 2011

Ahojte, ja mam Mirenu od aprila 2011, zavedenie bolo uplne v pohode, kedze som rodila tri deti normalnym porodom, nic som necitila, dala som si ju zaviest 3 mesiace po 3.porode.
3 mesiace vkuse som mala vytoky, Mirena sa podla slov gynekologa usadila vyborne, ale v mojom organizme "si sadala" az 3 mesiace, bolo to uz o nervy. Potom nastali mesiace kludu a kvazi prvy menzes prisiel koncom oktobra 2011, co je u mna bezne, v tomto case mi prisiel prvy menzes od porodu aj pri predoslych porodoch.
Lenze ten menzes plus spinenie trval cely mesiac az mi prisiel dalsi menzes a to uz v poriadku nie je. Netusim ci to bolo len nieco nenormalne alebo ked mi skonci menzes budem znova spinit az kym pride dalsi menzes, ale takto som si teda zivot s Mirenou nepredstavovala.
Co sa tyka chuti na sex, nie je to nic moc, podobne ako ked som brala tabletkovu ATK, takze muz je nastvany... Takze co z toho ze sme chraneni od nezelaneho pocatia, ked bud kramujem alebo sa mi nechce...

A kedze uz rozmyslam ze pojde proste Mirena von, neviem co potom - prerusovana suloz? kondomy? Ach jo... Je pravda ze okrem spinenia a nechuti na sex nemam bolesti hlavy ci chrbta ci uzkosti a ine popisovane stavy, ale uz aj tie dva problemy su podla mna dost vazne aby som to odpiskala.

kimana
13. dec 2011

a čo naši chlapi! Tí sú z hry von! Všetko si "zlízneme" my baby! Už aby niečo vymysleli aj pre nich. Ešteže si odskáču tie naše nálady 😀 , že? Držím palce 🙂

acibulka
15. dec 2011

ja mám mirenu uz 10 rokov, na budúci týždeň si idem dať tretiu, nemám žiadne problémy, menštruáciu som nemala už 10 rokov. Všetko je to v poriadku a nemenila by som. Stála ma obidva razy 5 000 sk.

lubart7
17. dec 2011

@acibulka konečne niekto komu vyhovuje, ja ju mam sice len nieco cez 2roky, nemam ziadne problemy a ani menzes, vsetko je ok, urcite si ju dam opat za 3roky🙂))

kika050
4. jan 2012

Acibulka chcem sa spýtat ja budem mat mirenu 5 rok teda v novembri mi ju ide pan doktor vybrat a chcem sa spýtat bolí to? Uvažujem že si dam dalšiu predsa len ja som s nou maximalne spokojná vôbec nekrvacam ešte aj doktor sa čudoval ako je možne že za celých 5 rokov nebolo ani špinenie! A teda nič nepríjemne ja za seba by som ju odporúčala,ale každý sme iný ako čítam. 😉