Antikoncepcia Mistra - potrebujem poradiť

cmelnicka
1. apr 2019

Ahojte baby
Prosim Vas viete mi poradit. Zacala som uzivat Mistra antikoncepciu. Pametate si zaciatky ?
Zacala som ju uzivat v den zaciatku cyklu. Ale nerozumiem..mam ju od utorka..a ja stale este mam menstruaciu..A pred tym mi trvala najviac 5 dni.

A docitala som sa ze mam uzit jeden blister a mat pauzu 7 dni..a na 8 den mam zacat uzivat dalsi blister..
Vlastne po douziti toho blistra celeho..by som mala opet dostat menstruaci ? Neviete mi povedat ci hned..a ako dlho mi bude trvat?

A velmi dolezita otazka..ked mam vlastne tych cca 7dni pauzu..mozem mat normalne nechraneny sex ? Ci nie..
Vobec sa tomu nerozumiem..
Som si myslela ze ked je antikoncepcia..tak sa neni coho bat..ze zena otehotnie.. (jasne male percento je..ale malicke)..
Dakujem ak niekto ma skusenost..alebo si pameta..

miska0948
1. apr 2019

Takisto som užívala Mistru. Neboj ms skončí, keď doberies ten jeden mesiac, tak o 3 dní by mala prísť MS .. mne to stále vyšlo tak že v utorok som si vzala poslednú tabletku a v piatok ráno už som mala MS .. a trvalá mi vždy tak cca 5-6 dní čiže akurta keď v stredu končila tak ja som brala prvú tabletku 🙂

cmelnicka
autor
1. apr 2019

@miska0948 a ja ju beriem v prvy den menstraacie.. ale ked to ratam mam ju uz 7 dni..uz ma ide z toho porazit 🙄

cmelnicka
autor
1. apr 2019

@miska0948 a ako je to so sexom..povas tej 7dnovej pauzi ? Vies mi poradit?

miska0948
1. apr 2019

@cmelnicka tak keď si ju len teraz začala brať tak je to v pohode 🙂 zoberieš poslednu , o 3 dní zase dostaneš ms ale už si necháš 7 dní pauzu a až na 8-my deň začneš brať .. a počas pauzy myslím že by si mala byť normálne chránená 🙂 aj tak počas pauzy budeš mať MS

cmelnicka
autor
1. apr 2019

@miska0948 aha super dakujem moc 🙏. Tak asi mam len tento cyklus z antiky posunuty.. uvidim na dalsi. A niekde som citala ze mimo menstruacoe moze byt aj spinanie.. ?

miska0948
1. apr 2019

@cmelnicka to neviem, mne sa nikdy nestalo že som mala spinenie .. ale ak môžem poradiť, ak by si zabudla zobrať jednu tabletku, nikdy ale že nikdy neber dve naraz, ja som tak raz urobila a bolo mi celý deň potom zle na zvracanie .. a samozrejme ak jednu zabudneš zobrať tak vtedy sa môže stať že budeš mať krátke spinenie 🙂 ale ak budes brať pravidelne tak myslím že nebude problém 😊

miska0948
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska0948
1. apr 2019

@cmelnicka a ešte, ak by si náhodou niekedy zvracala, mala hnačku alebo bola na nejakej oslave a vypila by si si tak vtedy treba dávať pozor lebo sa znižuje účinnosť HAK 😊

cmelnicka
autor
3. apr 2019

@miska0948 dakujem pekne. Antiku mam len na pol roka. A uz ju mam aj vybratu 🙂

terezia32
3. apr 2019

@cmelnicka ono chvíľku trvá kým si telo zvykne na prísun hormónov preto ťa zmena menštruácie. Normálne užívaj 21 dni tabletky a 7 dni pauza a o mesiac - dva sa ti nastaví menstruacia na to obdobie bez tabletiek. Chránená si stále

cmelnicka
autor
5. apr 2019

@terezia32 dakujem pekne

48domka
5. apr 2019

Ja beriem mistru uz vyse 2 rokov .. stale ked doberiem tabletky pride mi MS o 3 -4 dni a na 8 uz mam brat tabletku bez ohladu na to ci mi skoncila ms alebo nie ... male percento je ak mas medzitym sex ja som mala a.pohode lebo este mesiac po dobrati antiky si chranena da sa povedat.. ak ju beries stale nic sa nemoze star ;)

juno4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renca0403
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tnt32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
torticky002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
10. nov 2022

Ešte stále užívate mistru?ako vám sedí?