Antikoncepcia na posunutie menštruácie

mon1305
19. aug 2021

Ahojte, mam dostat 27.8. menzes a chcem ho posunut az po 10.9. kedze lieky na oddialenie co mi predpisala dr sa hzivat mozu len 10 dni (vraj) tak by som 10.9. mala menzes a nechcem ho mat. Keby zacnem dnes uzivat antikoncepciu az do osudneho dna aj ked nemam menstruaciu, myslite ze by to bolo uspesne?

e1i
19. aug 2021

@mon1305 noretisteron sa berie tolko dni o kolko chces posunúť

Teraz nasadzat hak uz nema vyznam, resp by mohlo sposobit spinenie v cykle. Zacala by som s tym noretisteronom ako pisu v pribalovom (nájdeš kolko dni pred ms nasadiť)

janai1
19. aug 2021

Nechápem.. Už berieš HAK? Ak hej tak vynechaj pauzu a ber ďalší blister

andula09
19. aug 2021

Môžem sa opýtať, prečo chceš o toľkoto posunúť? Nemôže to aj nejak uškodiť?

kikus7
19. aug 2021

@mon1305 Nemôže sa užívať aj Noretisteron aj HAK. Keď má žena Norethisteron, asi nemá predpísanú HAK. A HAK nemôže žena nasadiť len tak, kedy sa jej zachce, ale v určitej fázy cyklu.

kikus7
19. aug 2021

@janai1 Tiež som to nepochopila. Lekárka by jej predsa nepredpisovala Norethisteron, keby mala HAK.

janai1
19. aug 2021

@kikus7 vieš čo ja som zažila už aj také... Kamoška berie HAK a išla do kúpeľov gynekologička sa jej pýtala ze ako jej vychádzajú pauzy že jej teda predpise norethisteron 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ani to neuzivala proste nespravila pauzu v HAK, len žiaľ na slovensku sme aj v zdravotníctve 100 rokov mimo

ibrunova
19. aug 2021

Asi neberieš hak, to je blbosť ju teraz nasadzovať , a aj tak ju musíš prvý raz vziať až keď menzes dostaneš, nie hocikedy, takže to je totálna blbosť. Norethisteron začneš brať, keď chceš oddialiť- pár dní vopred a berieš, kým nechceš dostať, ale zase nie mesiac..

kikus7
19. aug 2021

@janai1 Ale veď menzes sa oddiali prostredníctvom HAK tak, že berieš ďalší mesiac bez prestávky. Toto viem od gynekológa. A HAK nasadzuje žena v určitej časti cyklu. A kedysi som zažila Norethisteron. Dala som si ho pár dní pred predpokladaným menzesom, keď mi mal vyjsť na dovolenku. Ale nezdá sa mi, že aj to, aj to, len jedno z toho. Dôležité je, čo má autorka.

mon1305
autor
19. aug 2021

@kikus7 ano aj mne predpisala tie lieky na oddialenie lenze mi bolo oznamene ze len 10 dni a ja to potrebujem brat 20 dni. Preto sa pytam na tie moznosti nudzoveho nasadenia a zacania uzivania hak. Takze ako citam komentare v klude mozem papat ten norethisteron aj viac ako 10 dni 😃

janai1
19. aug 2021

@kikus7 ved áno ja to chápem... Len píšem že aj gynekológovia predpisujú ženám norethisteron aj keď berú HAK

janai1
19. aug 2021

@mon1305 HAK sa 1. krát začína brat v 1. deň MS... Nie len tak halabala

ibrunova
19. aug 2021

@mon1305 nie je jednoduchšie prežiť ten menzes ako ho tak dlho odďaľovať?

kikus7
19. aug 2021

@mon1305 To neviem koľko, ja som jedla vtedy asi 8-9 dní vtedy, bolo to dávno, išla som na turistiku a počas výšlapu som nechcela riešiť menzes. Každopádne HAK treba riešiť s gynekológom. On musí posúdiť, akú, kedy. dať informácie.

mon1305
autor
19. aug 2021

@ibrunova idem na 2 svadby, obe po tyzdni a kefze mam 10 dnove kramy, nie nechcem sa obmedzovat na svadbe 🙂

kikus7
19. aug 2021

@janai1 Hej. V prvý deň menzesu, žena je vtedy chránená hneď od začiatku. Alebo začať v 5. deň menzesu, ale chránená je pred otehotnením až po týždni. Záleží od toho, čo povie lekár.

ibrunova
19. aug 2021

@mon1305 chápem.. No a už h máš doma? Lebo sa berie 2x denne, a v balení je 30ks, čiže na 15 dní. V letáku píšu, že Posunutie menštruácie: Obvykle sa podáva 2-krát denne 5 mg noretisterónacetátu, začína sa najmenej 3 dni pred očakávaným začiatkom menštruácie a s aplikáciou sa pokračuje počas celého žiadaného posunutia menštruácie, ktorá začne obvykle krátko po prerušení podávania (2. až 4. deň).Takže 10 dní sa nikde nespomína, ale aby si mala dosť tabletiek.