Antikoncepcia - nechránený styk

luciaa77
23. máj 2022

baby otázka na vas,ked uzivate hak mate nechránený styk s priateľom?necháte ho nech sa do vas spravy?Pýtam sa informačné lebo ma to zaujíma.
Dr.mi povedala ze milovanie si kludne od prvého dňa môžme uzivat na plno az do vyvrcholenia priateľa,no stále som radšej stym opatrná. Kamarátky brali hak a povedali mi ze normálne sa do nich muž urobil stále non stop ze preto tu antikoncepciu berú. Len ma zaujíma vaša skúsenosť.

marieta1978
23. máj 2022

@luciaa77 od prvého určite nie,až po siedmich dňoch od začatia užívania HAK už môže byť nechránený styk,prvých sedem dní sa treba chrániť.

luciaa77
autor
23. máj 2022

@marieta1978 tak moja dr mi povedala ze ked začnem hak brat od prvého dňa cyklu tak som chranena hneď,no samozrejme prvy mesiac cely som sa chránila,a teraz už beriem dlhší čas no radšej cez plodne dni si dávame pozor, len ma zaujímala skúsenosť iných žien ked beru hak ci stále majú nechránený styk aj cez plodne ci neplodné dni

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaa77
autor
23. máj 2022

@diamond007 super ďakujem,tak sa nejdem stresovat strachovať a nebudem riešiť ked užívam pravidelne

janai1
23. máj 2022

@marieta1978 keď začneš brať v prvý deň MS tak si chránená hneď

@luciaa77 aké plodné/neplodné dní? Veď berieš HAK žiadne také dni nemáš

pininka1
23. máj 2022

Moj muz tomu neveril, vzdy islo vsetko von. Ale zas jemu to ani nejako nevadi ze sa neurobi dnu.

petamich
23. máj 2022

@luciaa77 antikoncepcia blokuje ovulaciu = ziadne plodne dni nie su

luciaa77
autor
23. máj 2022

@janai1 aha to som nevedela vobec do kelu 😃🙈 beriem prvy krát hak,predtým som mala teliesko tak sa v tom nevyznám no ďakujem za info

ibrunova
23. máj 2022

@luciaa77 od prvého dňa si chránená. Nemusíš nič riešiť, ak ich berieš pravidelne.

ajko2011
23. máj 2022

@luciaa77 asi po týždni sme stále šli bez ochrany a takmer vždy naplno.

sense
23. máj 2022

Keď som brala hak žiadnu inú metódu sme nepoužívali, teda okrem prvých 7 dní úplne na začiatku a za tých x rokov co som ju brala nikdy nezlyhala

nevenka
23. máj 2022

@pininka1 tak by som to svinstvo nebrala, kebyze to ma moj chlap takto. Ale to pocujem/citam prvy raz, ze chlapovi to nevadi, ze nie dnu...

luciaa77
autor
23. máj 2022

@sense ano viac žien mi to povedala uz,ano tie začiatky sme si dávali pozor tiež

luciaa77
autor
23. máj 2022

@nevenka aj ja to počujem prvý krát

pininka1
23. máj 2022

@nevenka kopec je takych co to vobec neriesia. Ja som brala len rok kvoli uprave cyklu, ktory mam strasny, ale nevidela som v tom.zmysel. Nakoniec som podstupila sterilizaciu.

zadda1
23. máj 2022

@pininka1 mňa by práve ta sterilizácia zaujímala. ako to hodnotis? odporučila by si alebo skôr nie?

izabela181
23. máj 2022

@luciaa77 neviem ako je to v tých prvých dňoch ale užívam antikoncepciu dlhodobo a mame normálny nechránený sex 😊

pininka1
24. máj 2022

@zadda1 pre mna to nie je ziadna zmena, dokonca aj ten cyklus mam nadalej hrozny. Mne ked to lekarka navrhla pri tretom tehotenstve az ma zamrazlilo a bolo to naozaj najtazsie rozhodnutie v mojom zivote. Ale kedze som mala aj zle vysledky z hematologie a dalsie dieta by bol velky risk, nakoniec som sa rozhodla takto a nelutujem.

zadda1
24. máj 2022

@pininka1 ďakujem za úprimnú odpoveď

fiafia
24. máj 2022

@luciaa77 nechránený. No pozor na lieky, hnačky, vracanie, ATB, niektoré prírodné lieky,čaje atď môžu znižovať ucinok

luciaa77
autor
24. máj 2022

@fiafia
@fiafia no tento mesiac ma bolel zaludok no hnačku som nemala ani nevracala, užívam pravidelne max 5min meškám viac nie .Keď ma bolel brala som algifen kvapky občas, neviem ci účinnosť hak ma vplyv na lieky od bolesti

ibrunova
24. máj 2022

@luciaa77 nie, lieky od bolesti nemajú vplyv

luciaa77
autor
24. máj 2022

@ibrunova Ďakujem vám za odpoveď 🤗

fiafia
24. máj 2022

@luciaa77 lieky od bolesti nie

anonym00000
26. máj 2022

@fiafia patria medzi tie lieky aj antidepresiva?