Antikoncepcia - odber krvi pri preventívnej prehliadke

dadka238
10. sep 2013

Ahoj, berie Vám Váš gynekológ pri preventívnej prehliadke krv kvôli tomu, že beriete antikoncepciu?

zuzinka1989
10. sep 2013

@dadka238 kazdy poriadny berie 🙂

marylis
10. sep 2013

@dadka238 ahoj, mne zobral krv hned ako som poziadala o HAK s tym, ze ked nieco nebude ok, tak mi zavolaju.

lutia
10. sep 2013

@dadka238
@zuzinka1989
@marylis ahojte mna by skor zaujimalo ci ste platili?

marylis
10. sep 2013

@lutia ahoj, ja chodim k sukromnemu a navyse to bolo asi pred 8 rokmi 😀 tak naozaj neviem. Teraz mam Mirenu a nebral mi krv a ani som nic neplatila, ked mi ju daval (teda okrem poplatku za objednanie a 150€ za samotnu Mirenu )

zuzinka1989
10. sep 2013

@lutia nie neplatila som nic, aj ked to bolo davnejsie, ked som ja HAK brala, ale myslim, ze ani teraz sa neplati...jedine u nejakych "zbojnikov" ktorym preplacas prenajom drahych priestorov, pripadne nieco ine 😀 ale za krv by sa platit nemalo, je to v ramci tej preventivky, ziadny nadstandard

danielatn
10. sep 2013

@dadka238 berie kazdy rok kvoli pecenovym testom a robi aj stery krcka maternice. Za predpis na 1 rok platim 5 eur

lutia
10. sep 2013

@marylis pytam sa preto lebo pri poslednej preventivke mi doktor povedal ze by bolo dobre zobrat aj krv na testy ale ze sa to plati cca 20 eur a viac tak preto som sa pytala ze ci to je vsade a ci to nie je nejaky odzub...

karabashka
10. sep 2013

Mne berie, každý rok pri prehliadke, a vlastne ak ti nezoberie tak by ti nemal dalej predpisovať...
@lutia ja som tam nikdy za nič neplatila

zuzinka1989
10. sep 2013

@lutia zaraba na pacientkach...nic ine...

hviezdicka111
10. sep 2013

Ja som brala 8rokov HAK, nikdy som nic neplatila, za odber, za predpisovanie, proste za nic..jedine, co sa u nasej plati, je objednanie na presny cas, co ale nie je potrebne, pretoze kazdy den dava aj casenky... myslim teda, ze vsetky peniaze vypytane za predpisovanie, odbery, atd nesluzia skutocne na ten ucel, pokial jeden lekar to robi bezplatne a iny nie...

marylis
10. sep 2013

@lutia no 20€ som nikdy za ziaden odber neplatila. To viem urcite. Iba za objednanie nieco a v tehotenstve za ultrazvuk...

anuskaaprazko
10. sep 2013

Pokial viem tak uz peknych par rokov toto uz gyndosovi nepreplaca zdr. poistovna. Pecenove testy kvoli HAK by vam mal spravit vseob. lekar na prehliadke.

vlasatica20
10. sep 2013

@anuskaaprazko , suhlasim s tebou aj ja viem, ze to do prevent.prehliadky nepatri,malo by sa chodit na preventivne prehliadky ku vseobec.lekarovi.
Môj lekar - gynekolog ich, ale berie, lebo mnoho dievcat na preven.prehliadky ku vseob. lekarovi nechodi ☹

anuskaaprazko
10. sep 2013

@vlasatica20 moze byt. Ja uz asi 4 roky HAK neberiem ale pamatam si ze moja gynekologicka nebravala a hovorila ze mam ist na testy k vseob. Ale ja som potom uz vysadila.

petraxy6
10. sep 2013

@dadka238 ja keď som brávala HAk tak každý rok mi bral krv. Kebyže krv nie je v poriadku, tak mi nemôže predpísať HAK. Tebe ju nechce zobrať? 😒

katka25m
11. sep 2013

@dadka238 Ahoj, mne vzdy beru krv na preventivnej u gynekologicky, vzdy robi pecenove testy lebo beriem HAK. a neplatim nic.

zuzanale
11. sep 2013

ja som dopadla podobne minulý rok nemala nejak čas ani ochotu behať k obvodnému tak som si priplatila 10€ u gyn za krvné testy lebo že vraj im to už nepreplácajú len obvodným a tento rok som bola na vstupnú prehliadku do zamestnania tak ma obvodná prešacovala urobila mi síce aj tie pečeňové ale vraj ich má pekne krásne nabudúce urobiť gyn keďže hak predpisuje on a aby to zas preplatili jej musí dať inú diagnozu lebo pečeňové preventívka nezahňa... takže asi tak zatiaľ som nemala čas ale teraz už bude v práci volnejšie tak si každopádne zistím v poisťovni ako to vlastne je 😕

dadka238
autor
11. sep 2013

V poisťovni mám zistené vraj to má zaplatené, avšak pýtala som 2 x odber krvi a neurobil mi ho, vraj to oni už nerobia. Beriem HAK 1 rok a bez akýchkoľvek testov krvi, platím 15,- eur ročne u gynekologa za to, že beriem antikoncepciu, ale vraj to zahrňa nejaké cievne vyšetrenie. Asi si budem fakt najbližšie pýtať toto vyšetrenie krvi u obvodného na preventívke.

katka25m
12. sep 2013

@dadka238 ak tam mas to cievne, mozno preto platis. Minule som citala nejake odborne clanky ohladne HAK a trombozy a tam tvrdili, ze by gynekolog mal robit aj test na zrazanlivosti krvy, aby sa z HAK nedostala tromboza. Ale ze ziaden gynekolog to nerobi, lebo ten test je drahy. Pytali sa tam potom poistovni, ci ten test na Slovensku sa preplaca a poistovne tvrdili, ze ak to nariadi odborny lekar, co gynekolog je, tak poistovna ho preplaca. Tak ale mozno zato si doplacas tych 15 eur. ja by som sa u gynekologa spytala, ze preco a za co presne platis tych 15 eur. Lebo ako ty pises, ze platis za to, ze beries HAK, to je nejake zvlastne.

domik007
10. mar 2014

Ahojte chcela som sa spýtať či sa dá z krvných testov zistiť že beriem antikoncepciu...za odpoveď ďakujem

simonka121
15. jún 2014

ahoj chcem sa opýtať môžem ísť na odber krvi na gynekológiu kvôli predpísaniu antikoncepcie ale dnes som dostala menštruáciu,,,,môže mi to nejako skresliť výsledky????ďakujem

kikushka2386
10. júl 2014

Zienky pytala som sa svojho gyn ze ci mi urobi testy a povedal ze sa nerobia a dal mi len tak tab.teraz neviem ci moj dr je tak lenivy ze by si usetril robotu alebo uz neviem.

karolonakarol
24. jan 2022

@domik007 tiež by má to zaujimalo, akú sú mala skúsenosť. Poprípade niekto iný ?