Antikoncepcia pre odrodené štyridsiatničky

makimakimaki
18. jún 2015

Neviem sa rozhodnut.... Vraj HAK sa nema uzivat v zivote viac ako 5-10 rokov, tak som sa pytala doktora na teliesko, pripadne vaginalne kruzky, ale ten sa tvaril, ze mozem kludne nadalej uivat klasicke tabletky. Vraj aj telieska a kruzky predsa maju hormony.... Sterilizacia sa mi nepozdava, toho sa bojim.
Tak neviem, ale v kadom pripade potrebujem nieco spolahlive, lebo by som do prechodu mala este 5 dalsich deti 😉 A tie nase 3 mi veru uz stacia 🙂
Takze sa vraciam k otazke z nazvu "Aku antikoncepciu pouzivate - odrodene styridsiatnicky?"
Dakujem!

sheldonc
19. jún 2015

Ja mam krúžok, som spokojná....síce by som bola radšej bez, ale to by som musela poslať k vode aj partnera lebo sex bez antikoncepcie mi za nič nestojí

titkovamiriam
19. jún 2015

ja som sa po tretom porode a odporucani lekarov dala sterilizovat v 35r. takže našťastie mam po probleme a ak dalsie deti neplanujes porozmyšľaj o takej voľbe
@makimakimaki

betka28
21. jún 2015

Ahoj, ja tiež v každom prípade by som odporúčala prirodzenú antikoncepciu. Konkrétne moja priateľka, ktorá je po 40 r., ale aj ja osobne používam malého minipočítača cyclotest. Môžem iba odporúčať, slúži na sledovanie ženského cyklu /plodné, neplodné dni.../. Som veľmi spokojná s prístrojom!

alaguema
21. jún 2015

@makimakimaki áno, aj telieska a krúžok pôsobia aj hormonálne. Po 40-tke ti plodnosť klesá, pri dobrej logistike 🙂 by si sa mala zaobísť bez hormónov. Poznáš už svoje telo a predpokladám, že už ani 5-krát denne sa nesexuje 😀
Takže u nás tiež prirodzene.