Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Antikoncepcia Sunya vynechanie tabletky

Antikoncepcia
mataa52
27. máj 2019

Ahojte žienky uživam antikoncepciu Sunya každy mesiac ju uživať začinam v stredu a končim uživať v utorok , tyždeň pauza a novy blister. Tak dookola.

Tento mesiac som v prvom tyždni uživania vynechala jednu tabletku lebo som bola u sestry a tabletky som zabudla doma a dala som si tu zabudnutú tabletku po 12 hodinach a chranili sme sa potom aj inak.

Čo čert nechcel boli sme na noc na chate na lazoch tabletky som si zobrala so sebou len sami stala vec že som tabletku ktorú som si v ten deň mala dať som stratila tak v zachvate paniky som si dala tabletku čo som mala zjesť na druhý deň. Stalo sa mi to v druhom tyždni uživania tabletiek. Takže tym pádom som užila 20 tabletiek za mesiac namiesto 21.

A dnes som užila poslednú tabletku. A teraz neviem či mam zajtra začať uživať tabletky z noveho blistra alebo si mám dať 7 dňovú pauzu a začať uživať tabletky od utorku. ?

Ďakujem za radyČo '

ildiko36
27. máj 2019

@mataa52 Ak zabudnete užiť 1 tabletu v prvom týždni

Užite poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užiť dve tablety súčasne. Potom pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Okrem toho treba používať v nasledujúcich 7 dňoch bariérovú metódu antikoncepcie, napr. prezervatív. Pokiaľ došlo v predchádzajúcich 7 dňoch pred zabudnutím užitia k pohlavnému styku, alebo ste zabudli užiť tabletu z nového blistra po období bez užívania tabliet, je potrebné zvážiť možnosť tehotenstva. V tom prípade navštívte lekára.

· Ak zabudnete užiť 1 tabletu v druhom týždni

Užite poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užitie dvoch tabliet súčasne. Následne pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Ďalšie opatrenia nie sú nutné, ochranný účinok Sunye nie je znížený.

· Ak zabudnete užiť 1 tabletu v treťom týždni

Môžete si vybrať medzi dvoma možnosťami:

1. Užijete poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užitie dvoch tabliet súčasne. Následne pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Miesto prerušenia užívania tabliet v nasledujúcom týždni, začnete užívať okamžite tablety z ďalšieho blistra.

Krvácanie z vysadenia sa pravdepodobne objaví až po doužívaní druhého balenia, ale počas užívania tabliet z druhého blistra môže dôjsť k špineniu alebo krvácaniu medzi menštruáciami (medzimenštruačné krvácanie).

2. Prerušíte užívanie tabliet zo zostávajúceho balenia. Tým začne interval 7 dní bez užívania tabliet (zaznamenajte si deň, keď ste zabudli užiť tabletu) Pokiaľ chcete tablety z ďalšieho blistra začať užívať v rovnaký deň týždňa ako predtým, skráťte interval bez tabliet na menej ako 7 dní.

Pokiaľ sa budete postupovať podľa uvedených opatrení, budete chránená proti otehotneniu.

· Pokiaľ zabudnete užiť tablety a následne sa nedostaví krvácanie z vysadenia v prvom normálnom intervale bez užívania tabliet, treba zvážiť možnosť tehotenstva. Informujte o tom svojho lekára pred užívaním tabliet z ďalšieho blistra.

ildiko36
27. máj 2019

@ildiko36 je na nete pribalovy letak .som ti skopirovala davkovanie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli