Antikoncepcia Sunya vynechanie tabletky

mataa52
27. máj 2019

Ahojte žienky uživam antikoncepciu Sunya každy mesiac ju uživať začinam v stredu a končim uživať v utorok , tyždeň pauza a novy blister. Tak dookola.

Tento mesiac som v prvom tyždni uživania vynechala jednu tabletku lebo som bola u sestry a tabletky som zabudla doma a dala som si tu zabudnutú tabletku po 12 hodinach a chranili sme sa potom aj inak.

Čo čert nechcel boli sme na noc na chate na lazoch tabletky som si zobrala so sebou len sami stala vec že som tabletku ktorú som si v ten deň mala dať som stratila tak v zachvate paniky som si dala tabletku čo som mala zjesť na druhý deň. Stalo sa mi to v druhom tyždni uživania tabletiek. Takže tym pádom som užila 20 tabletiek za mesiac namiesto 21.

A dnes som užila poslednú tabletku. A teraz neviem či mam zajtra začať uživať tabletky z noveho blistra alebo si mám dať 7 dňovú pauzu a začať uživať tabletky od utorku. ?

Ďakujem za rady



Čo '

ildiko36
27. máj 2019

@mataa52 Ak zabudnete užiť 1 tabletu v prvom týždni

Užite poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užiť dve tablety súčasne. Potom pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Okrem toho treba používať v nasledujúcich 7 dňoch bariérovú metódu antikoncepcie, napr. prezervatív. Pokiaľ došlo v predchádzajúcich 7 dňoch pred zabudnutím užitia k pohlavnému styku, alebo ste zabudli užiť tabletu z nového blistra po období bez užívania tabliet, je potrebné zvážiť možnosť tehotenstva. V tom prípade navštívte lekára.

· Ak zabudnete užiť 1 tabletu v druhom týždni

Užite poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užitie dvoch tabliet súčasne. Následne pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Ďalšie opatrenia nie sú nutné, ochranný účinok Sunye nie je znížený.

· Ak zabudnete užiť 1 tabletu v treťom týždni

Môžete si vybrať medzi dvoma možnosťami:

1. Užijete poslednú vynechanú tabletu okamžite, len čo si spomeniete, aj keby to znamenalo užitie dvoch tabliet súčasne. Následne pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Miesto prerušenia užívania tabliet v nasledujúcom týždni, začnete užívať okamžite tablety z ďalšieho blistra.

Krvácanie z vysadenia sa pravdepodobne objaví až po doužívaní druhého balenia, ale počas užívania tabliet z druhého blistra môže dôjsť k špineniu alebo krvácaniu medzi menštruáciami (medzimenštruačné krvácanie).

2. Prerušíte užívanie tabliet zo zostávajúceho balenia. Tým začne interval 7 dní bez užívania tabliet (zaznamenajte si deň, keď ste zabudli užiť tabletu) Pokiaľ chcete tablety z ďalšieho blistra začať užívať v rovnaký deň týždňa ako predtým, skráťte interval bez tabliet na menej ako 7 dní.

Pokiaľ sa budete postupovať podľa uvedených opatrení, budete chránená proti otehotneniu.

· Pokiaľ zabudnete užiť tablety a následne sa nedostaví krvácanie z vysadenia v prvom normálnom intervale bez užívania tabliet, treba zvážiť možnosť tehotenstva. Informujte o tom svojho lekára pred užívaním tabliet z ďalšieho blistra.

ildiko36
27. máj 2019

@ildiko36 je na nete pribalovy letak .som ti skopirovala davkovanie

kika12396
29. jan 2020

Baby začala som brať tuto antik.len dnes. Beriem ju 1.krát. Na blistri su napisane dni. Je jedno ktorou stredou začnem? Ktoru tabletku streda otvorim?

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 áno, je to jedno.

kika12396
29. jan 2020

@ibrunova ďakujem 🙂

kika12396
29. jan 2020

@ibrunova co v tom pripade keď ma chytí slabšia hnačka po hodine a pol od užitia tabletky? Musim vziať novú tabletku či netreba?

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 isto nie ďalšiu, denne len jednu, aj jeď máš hnačku. Ale ak ťa raz preženie, to je v pohode.. Ak máš dlhšietrvajúcu hnačku, tak si treba dať pozor a použiť aj inú atk.

kika12396
29. jan 2020

@ibrunova teraz ma druhý krát už :( takže tabletku ďalšiu nie? Musime teraz použíť kondom? Za kolko dní ? Týždeň? Viac?

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 nemôžeš si dať viac tabletiek, musíš ich brať presne 21 dni, nie menej.. V príbalovom letáku máš rozpísané, ktoré dni sú v pohode a ktoré rizikové. Ak si začala brať dnes, tak áno, radšej použiť kondóm. Možno ťa preháňa aj z nej,kým si telo zvykne.

ibrunova
29. jan 2020

A v kľude si prečítaj celý leták, aby si vedela, čo a ako.

kika12396
29. jan 2020

@ibrunova okey 🙂 a moc ďakujem za poradenie 🙂

kika12396
29. jan 2020

@ibrunova ale aj tam piše že pri zvracaní a silnych hnačkach je taky isty postup ako pri vynechaní 1 tabletky :/ ze do 12 hodin užiť ďalšiu. Tak ja neviem :/

kika12396
29. jan 2020

Tak užiť ďalšiu tabletku? Či nie?

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 to nie, že v jeden deň užiješ pre istotu dve, to je blbosť. To je asi vytrhnuté z kontextu. Brala som tabletky 15 rokov.

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 jaj tak z náhradného môžeš, ale musíš ich brať tých 21 dní, inak nie si chránená. Ale to musí byť fakt riadna hnačka, ja by som isto nejedla ďalšiu tabletku. Skôr sa pre istotu inak chránila.

ibrunova
29. jan 2020

@kika12396 lebo je rozdiel, či ťa prehnalo alebo či hnačkuješ, to je dosť veľký rozdiel. Mňa pri antike dosť preháňalo, uvefomila som si to, až keď som ju teraz vysadila.

vlada2401
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
habos
29. dec 2021

@vlada2401 pisem ti spravu!!