Antikoncepcia verzus vnútromaternicové teliesko. Poradíte?

dianka3
4. aug 2014

Ahojte maminy, chcela bz som sa vas opytat ci lepsie uyivat antikoncepciu alebo si dat zaviest danu? Co je podla vas lespie? Co ked ma dana dostatocne neochrani? Citala som kopec informacii na nete a pisu ye je to predsa cudyie teliesko a moze sposobit aj zapaly a kadejaku pliagu. Neviem co by ste odporucali mate skusenosti? Svokra mala danu cca jeden rok aj napriek nej otehotnela tak sa aj bojim, lebo dalsie babo uz urcite neplanujeme a nazorz ako mi niektore vravia ze citujem ,, sak ked mas danu tak ti to zoberu zadarmo,, 😠 o tom nechcem ani pocut. Akoby to bola vec a nie babo. Tablety som nejak ani neuzivala. A momentalne kojim vlastne sa chzstam lebo malicky sa narodil predcastne a ked ho pustia planujem kojit co najdlhsie no a s azaliou mam yle skusenosti do mesiaca som krat krvacala a viac ako obzcajne. Dakujem za vase odpovede 🙂

demeterka
4. aug 2014

Ja mam zavedenu Mirenu teliesko, je hormonalne ale posobi lokalne a nemam takmer ziadne kramy, som spokojna ani o nej neviem. Dana zosilnuje menzes a moze byt bolavejsi, tak neviem ci po takom dacom tuzis. a co sa tyka otehotnenia. Ziadna antikoncepcia nie je sto percentna pokial sa neda sterilizovat. otehotniet mozes aj ked beries tabletky aj ked mas teliesko, aj ked mate kondom a co ja viem co este 🙂 prisu to aj v príbalových letakoch. Moja gynda ma ale ubezpecila ze s Mirenou ma dobru skusenost ze pocas svojej kariery sa nestretla s tym zeby sa to dakomu podarilo. ale tak moznost je vzdy, aj take pripady sa najdu, tak isto ako po tabletkach.

seahorse27
4. aug 2014

Ked teliesko, tak urcite nie predpotopnu Danu. Ked uz, tak Mirenu - je to nova generacia telieska.