Antikoncepcia vhodná pre 18 ročné dievča

vikusss
5. jan 2016

Ahojte chcela by som sa spýtať aká je podľa vás vhodná antikoncepcia pre mladé dievča mám 18r. ale tabletky brať nechcem mala som už normálnu HAK ale ani s jednou som nebola spokojná... zrejme kedže ja v budúcnosti chcem mať deti asi by nebola vhodná nehormonálna antikoncepcia ci? napr. vnútromaternicové teliesko a podobne... alebo keď tak tak ešte ako hormonálnu antiku by som brala injekcie alebo implantát ale čítala som si o tom a veľa žien bolo nespokojných tak teraz neviem ako sa rozhodnúť... veľmi pekne ďakujem za každú radu prajem pekný zvyšok dňa... 🙂 😉

gita17
5. jan 2016

skus nuvaring, ja som spokojna

vikusss
autor
5. jan 2016

@gita17 a nepocítila si nejakú zmenu nálad ? alebo iný vedľajší účinok ? 🙂

zuju2
5. jan 2016

Alebo vnútromaternicové nehormonálne teliesko, je aj pre ženy, ktoré ešte nerodili a dá sa kedykoľvek vybrať.

vikusss
autor
5. jan 2016

@zuju2 to sa vkladá pri zákroku ? koľko to môže mať žena v sebe ? zrejme vedľajšie účinky nemá či ?

dionyzka
5. jan 2016

@vikusss vsetko ma vedlajsie ucinky, nehormonalna i hormonalna. Vsetko je zasah do tela a nikto Ti dopredu nevie zarucit ako Tvoje telo bude reagovat. Musis sa jednoducho rozhodnut, ci pozitiva antikoncepcie prevysuju u Teba jej mozne negativa. Teliesko ma tendenciu zarastat do maternice a je tu vacsi vyskyt mimomaternicoveho tehotenstva.
Mozno by som este na Tvojom mieste porozmyslala nad kondomami. Nevyhovuju Vam s partnerom?

zuju2
5. jan 2016

@vikusss Vkladá sa to ambulantne, cca 10 minút. Ja to mám na 5 rokov. Všetko má vedľajšie účinky.

gita17
5. jan 2016

@vikusss nie, nuvaring by mal mat este nizsiu davku hormonov ako klasicke tabletky a vypusta sa to priebezne. Urcite si nedavaj naplaste, tie su otrasne. Po tyzdni to vyzera dost nechutne a okraje nalepky su spinave a kedze su nanosy po obvode, tak sa to aj odlupuje. Predstav si to ako obycajnu naplast na ranu po tyzdni-humus. Mne boli na bruchu vidno aj po 2 tyzdnoch obrysy naplaste, lebo tym, ze koza nedychala, zacala sa troska menit jej struktura, neviem ako to lepsie popisat. Dokonca mi to parkrat aj zacalo pod tym mokvat, no fuj, co ti poviem, nikdy viac. Vydrzala som to kym nedoslo prve balenie, cize 3 mesiace a potom som to rychlo vymenila za nuvaring a ten uz mam tusim aj 5 rokov

vikusss
autor
5. jan 2016

@dionyzka priatel s kondómami nesúhlasí a aj mne nerobia dobre cítim pálenie štípanie a a väčšinou sa po nich vždy aj vyhádžem a to som už skúsila ozaj všetky možné druhy aké sú ☹ ach som z toho už na nervy ☹

vikusss
autor
5. jan 2016

@zuju2 ako sa volá to teliesko ?

vikusss
autor
5. jan 2016

A ešte by som sa chcela spýtať či po užívaní tabletiek ste mali problém otehotnieť ? Veľa žien ma od toho odrádza že neskôr keď budem chcieť mať miminko tak práve z tohto dôvodu nebudem môcť otehotnieť kedže ja mám časte zápaly moč. ciest a ešte do toho aj antika tak mám z toho taký menší strach... po deťoch moc moc túžim i keď nie teraz ale v budúcnosti určite. Tak teraz neviem či tabletky majú ozaj taký účinok že s otehotnením budem mať problém alebo nie.... 😒

dominikav123
5. jan 2016

@vikusss spolubyvajuca brala HAK 5 rokov non stop...ked chceli s frajerom dieta, prestala brat a do mesiaca otehotnela... 🙂

vierocka888
5. jan 2016

@vikusss ahoj. Ja som brala antikoncepciu tabletkovu nonstop 5 rokov, bola to ta s najnizsim obsahom hormonov - podla lekara. Teraz us ju neberiem rok a pol a rovnako dlho sa pokusame o babatko a sale nic... ale neodvazim sa tvrdit, ze je to len kvoli tabletkam. Moze to byt aj niecim uplne inym ...

zuju2
5. jan 2016

@vikusss Gynefix

vikusss
autor
5. jan 2016

@zuju2 ďakujem

vikusss
autor
5. jan 2016

@vierocka888 no ono to môže byť z rôznych dôvodov to je pravda no držím palce dúfam že sa vám už čoskoro podarí veľa šťastia prajem… 🙂

dionyzka
5. jan 2016

@vikusss ano, niektori ludia su citlivy na zlozenie kondomov, to je pravda. To co hovoris, ze po antikoncepcii moze nastat problem s otehotnenim - to je jeden z vedlajsich negativnych ucinkov antikoncepcie. Najprv roky svoje telo "dokrmujes" hormonami, aby si z neho urobila "neplodne" a potom zasa platis pekne peniaze v centrach, aby ho opat priviedli "k plodnosti". Tato situacia moze, ale i nemusi nastat - toto Ti nikto dobredu nepovie a ani dopredu nevie ako Tvoje telo na to zareaguje.
Ja si vsak myslim, ze ak je antikoncepcia dobre nastavena, pripad neplodnosti by sa nemal vo velkej miere vyskytovat. Ale mne to skor pripada u lekarov: "a aku chcete brat? Ja by som poradil tuto firmu a ked nesadne dame druhu." Tento pristup si myslim, ze nie je spravny a najdenie vhodnej antikoncepcie.
Alebo potom mozno este pouvazuj meranie bazalnej teploty a zistenie ovulacie. No neviem.

dionyzka
5. jan 2016
maslenka47
5. jan 2016

@vikusss kazdej vyhovuje iny druh tabletiek, asi preto ich je tolko vselijakych druhov. A kazda antikoncepcia, vratane vselijakych teliesok, je istym sposobom invazivna. Nezistis, kym nevyskusas na sebe.

Najbezpecnejsia antikoncepcia z pohladu buduceho otehotnenia je abstinenica, ale to urcite vies. Druha najlepsia kondom. Ked vas kondom drazdi, treba pouzit viac lubrikantu.

marietta0
6. mar 2019

@vikusss pharmatex, bez hormonov, spolahlivost ako hormonalka, nici spermie uz v posve, ..