Belara a rast pŕs

gr3tch3n
20. aug 2016

Ahojte, mnohým ženám pri užívaní tejto antikoncepcie narástli prsia, no ja ju beriem už 4 mesiace a zatiaľ vôbec nič ☹ myslíte, že tu je ešte šanca, že mi narastú ? Po akom čase sa to prejavilo u Vás ? Samozrejme, že ju neberiem kvôli tomu, ale aj malé zväčšenie by ma potešilo. Ďakujem 🙂

dezire1000
20. aug 2016

Zaujimava tema no som zvedava 😀 Ja hladam tiez nejaku antiku z ktorej priberiem napriklad krv mam v poriadku a Lindinette uz nechcem

joannita
20. aug 2016

Baby neberte hormonalnu antikoncepciu. Velmi to olutujete o niekolko rokov! Potom uz bude neskoro. Synteticke hormony pchat do seba dlhodobo...nerobte to.

applede
20. aug 2016

@gr3tch3n ja mam Belaru uz cca 2-3roky, ze by mi prsia narastli z nej nejak nevieeeem teda.... 🙂 jedine.. vycistila sa mi viac plet..

sissy27
20. aug 2016

@gr3tch3n
@dezire1000 je to individuálne... ale ak, tak narastú prakticky hneď... každopádne tento efekt nie je navždy, trvá len počas užívania atk 🙂
@joannita ja som brala HAK viac ako 10 rokov, s naozaj malými prestávkami a jednou väčšou (tehotenstvo) a nemôžem sa sťažovať... nemám žiadne poruchy cyklu, otehotnela som "anineviemako" (samozrejme, že viem ako, ale proste bez problémov), nikdy som zo žiadnej atk nepribrala (vystriedala som asi 4 druhy), nikdy som nemala žiadne zdravotné problémy v súvislosti s tým... je to u každého individuálne... samozrejme, že to má svoje riziká a nie je vhodná pre každého, ale to isté sa dá povedať aj o ibalgine a ľudia ho doslova žerú ako lentilky, ani recept nepotrebujú...

joannita
20. aug 2016

@sissy27 ano iste u niekoho to nemoze sposobit nic. U niekoho ale neplodnost, alebo v neskorsom veku rakovinu. Umele hormony niesu sranda, ale lekar ti to nepovie.

sissy27
20. aug 2016

@joannita no mňa lekár oboznámil aj s možnými rizikami... a teba ktorý lekár alebo lekárnik oboznámil s rizikami užívania ibalginu alebo iných voľnopredajných liekov? vedela si, že podávanie brufenu pri ovčích kiahňach môže mať fatálne následky? a toto ti ešte každý druhý lekár pri kiahňach poradí, aby si dala dieťaťu brufen... proste HAK tak ako hocijaký iný môže mať popri pozitívnych účinkoch aj tie negatívne... čo sa týka atk - vzhľadom k tomu, že je na predpis, tak by lekár mal spraviť aj nejaké testy a rovnako tak upozorniť na možné negatívne účinky, a keby sme všetci čítali príbalové letáky, tak sa dozvieme niečo...
čo sa týka neplodnosti a vzniku rakoviny - určite ti tieto dve diagnózy nespôsobí vyslovene HAK, musia tam byť nejaké predispozície, neplatí to paušálne... aj fajčenie u niekoho spôsobí rakovinu pľúc alebo ďalšie zdravotné problémy a u niekoho nie, a vidíš, aj tie cigarety sú voľnopredajné...

joannita
20. aug 2016

@sissy27 ja ibalgin neberiem a liekom sa vyhybam. Samozrejme nie vzdy to ide...
Na pribalovych letakoch od antikoncepcie mas o rakovine prsnika jasne napisane.
Ja som brala antikoncepciu 10 rokov a lutujem to, je to neskutocne svinstvo. Produkt farmaceutickych firiem. Umelo ti prerusi tvorbu vajicok a menstruaciu, v tom najroduktivnejsom veku ta zbavi toho naprirodzenejsieho co ta robi zenou. Je to proti prirode a ta nam to vrati aj s urokami.
Kazdy nesie dosledky svoho konania sam...

sissy27
20. aug 2016

@joannita ja som brala HAK viac ako 10 rokov a nemám žiadne problémy... menštruáciu som mala úplne normálne celý čas, aj po vysadení vždy nabehla normálne, stále sa cítim ženou... takže ako vidíš, je to veľmi individuálne 🙂
netvrdím, že HAK je len dobrá, že nemôže mať negatívne účinky, že sa nemôže niečo pokaziť... ale to sa môže stať pri čomkoľvek - pri "neškodnom" ibalgine, pri fajčení, pri jedení vyprážaného alebo pri držaní diéty, pri sexe a dokonca aj pri dýchaní... HAK nie je zodpovedná za všetko zlo sveta a za všetky zdravotné problémy žien... a hlavne - tu bola otázka o niečom celkom inom...

lukamka
20. aug 2016

@gr3tch3n ja som Belaru vysadila preto, lebo prsia mi vtedy narástli skoro o dve čísla, až to bolo bolestivé. Narástli hned v prvých týždňoch, tak ako aj teraz pri tehu... Asi je to o tom ako ktoré telo reaguje na hormóny. Ale po vysadení som ich mala odrazu preč a zdalo sa mi, že ešte menšie ako pred, takze HAK celkovo žiadna výhra....

joannita
20. aug 2016

@sissy27 tvrdim niekde ze HAK je zodpovedna za vsetko zlo zveta? Nevidim to. Aj mne nabehol.menzes normalne a tiez sa citim zenou. Ale zjavne vidis len ten povrch problemu. Nevadi 🙂 zelam ti aby si do toho nemusela vidiet hlbsie.
A skoro som zabudla. Moj gynekolog pri predpisovani istych esrogenovych tabletiek (ktore som nakoniec nebrala) mi na moju otazku ohladne rakoviny odpovedal: toho sa nemusite bat, berie sa to kratkodobo. Rakovina by hrozila v pripade niekolkorocneho uzivania, ako napriklad pri HAK.
zelam ti aby si s tym nemala skusenost. Ja mam zial niekolko kamaratiek a znamych po 30tke ktore maju a brali HAK.
Ano jasne ze vsetky nedostaneme raka. Ale co tak znizit riziko

sissy27
20. aug 2016

@joannita ešte raz si prosím ťa prečítaj úvodnú otázku 🙂
a ako som napísala predtým - užívanie HAK nesie so sebou nejaké riziká - presne tak, ako všetko ostatné...sú baby, ktoré HAK nikdy neužívali a predsa ich rakovina neobišla... ale téma je o inom...

joannita
20. aug 2016

@sissy27 precitala som si. A? Som nevedela ze je zakazane odbocit od temy. Sakra asi som porusila nejake pravidla. No do zadku pruuser ;)

viera77
20. aug 2016

mne 8-rocne uzivanie HAK sice nesposobilo rast prs, zial 😒 , ale sposobilo dokonalu osteoporozu a problemy s tym suvisiace, mala som vtedy len 27 rokov....nuz, toto vediet predtym.....

joannita
20. aug 2016

@viera77 chcela som dat "paci sa mi to" ale samozrejme nepaci a je mi to luto. Mne HAK sposobila velke hormonalne problemy. Samozrejme sa neprejavili hned, ale az po niekolkych rokoch.

m.a.r.t.i.n.a
20. aug 2016

Ja som uzivala Belaru 10 mesiacov a vzdy cca jeden tyzden v mesiaci som mala prsia o cislo vacsie. Bohuzial ako negativny ucinok mi pribudli silne pravidelne migreny, ktore som dovtedy nepoznala, takze som si nechala prefpisat nieco ine

si_sa_6
21. aug 2016

To akože ak som správne pochopila tak autorka témy berie antikoncepciu kvôli zväčšeniu pŕs? mne sa už snáď sníva.

m.a.r.t.i.n.a
21. aug 2016

@si_sa_6 Vo svojom dotaze podotkla, ze ju kvoli tomu neberie 😉

gr3tch3n
autor
24. aug 2016

Ďakujem za odpovede, beriem ju kvoli nepravidelnej a nesmierne bolestivej menstruacii inak by som nad nou neuvazovala no 5 dni nemoct fungovat sa proste v praci neda ☹ nastastie nemam zatial ziadne vedlajsie ucinky no beriem ju len kratko a velmi mi pomohla kazda minca ma dve strany

kristina306
29. aug 2016

kupim Belaru, ponuknite. Dakujem

petka1804
17. máj 2018

Predam antikoncepciu Belaru na 3mesiace ak mate niekto zaujem ;)

gabishek
24. nov 2020

Ahojte, takze: POTRAT CI RAKOVINA Z ANTIKONCEPCIE SU IBA MYTY. Antikoncepcia v tele zeny iba navodi stav ,,tehotnosti”, takze absolutne nema ziadny vplyv na toto... Posielam link na velmi zaujimavy a poucny clanok, kde sa vsetko toto vysvetluje. Odporucam vsetkym:
https://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/par...

joannita
24. nov 2020

@gabishek Precitala som si clanok. A vyplyva z neho, ze teda to, ze zeny od veky vekov ovuluju a nasledne menstruuju je vlastne neprirozdzene pre nase tela (tak to pise ten doktor) Prirodzene je jest synteticke hormony, ktore vyradia nase vajecniky z prevadzky, zablokuju nas prirodzeny hormonalny cyklus a navodia ten umely. To je akoze v poriadku. Bud by sme mali byt teda non stop tehotne, alebo brat hormonalnu antikoncepciu, nic medzi tym nieje ok.
Nech sa paci 👏 gratulujem. Staci obycajny sedliacky rozum aby clovek pochopil ze nie, HAK nieje celkom v poriadku. A to nemyslim tu rakovinu a potraty.