Chcem otehotnieť

livia54
12. sep 2017

Ahojte chcem sa spýtať ak,chcem otehotnieť 👶a beriem antikoncepciu staci prestať brať anti?

vondolina
12. sep 2017

ono sa hovorí, že by mala byť istá prestávka medzi tým ako prestaneš brať antiku a pokúšas sa otehotnieť. malo by ísť o takú očistu tela

libawet
12. sep 2017

@livia54 ..nielen o očistu tela, ide hlavne aj o to, že po vysadení HAK sa uvoľní viac vajíčok naraz, pretože HAK zabraňuje ich uvoľneniu ( čo je vlastne princíp HAK ), a teda pauzu si dať min. pol roka, aby potom nedošlo k viac plodovému otehotneniu.

livia54
autor
12. sep 2017

A keď otehotnenim počas užívania anti?

uskrnica
12. sep 2017

@livia54 to by sa nemalo stat pokial mas kvalitnu antikoncepciu tak by si nemala otehotniet pocas brania. Jednoznacne ak chces babatko tak prestan ich uzivat a daj si chvilkovu pauzu

nikkya
13. sep 2017

Ja som otehotnela hneď po hak a všetko v poriadku .. 🙂

livia54
autor
13. sep 2017

A čakali ste teda mali ste pauzu pol roka? alebo hned len co ste vysadili tak ste otehotneli? 🙂

livia54
autor
13. sep 2017

Takže niesom tehu aspoň test vyšiel negatívne ☹ ja.som sa.us tešila 👶😕

vlasta1818
13. sep 2017

Hovorí sa čo viem, že rok by mala byť antikoncepcia vysadená predtým ako sa začneš snažiť alebo teda otehotnieš. Tiež som sa už niekoľkokrát tešila, už vopred sa tešiť radšej nebudem. Teraz tiež sa už vytešujem, ale dúfam, že už oprávnene.

sonya6
14. sep 2017

ja som vysadila HAK v júni po svadbe, a hned sme sa začali aj snažiť ale zatiaľ bezúspešne, čiže podla mňa čakať nemusíš, môže a nemusí sa to podariť hneď 🙂

livia54
autor
17. sep 2017

Zdravim takze test som si robila 13 teho vyšiel negatívne ale este stale som nedostala menštruáciu mešká 3 dní us myslíte ze som vtom alebo nie?

maarlie
18. sep 2017

@livia54 môže ešte vyjsť pozitívne. mne teraz naskočil duch až 5.deň meškania,ale ja viem, že som ovuláciu mala o cca 8dni neskôr. čo sa týka toho otehotnenia po vysadení antikoncepcie, technicky môžeš otehotnieť hneď po vysadení, tá pauza sa tam odporúča vhľadom na to,aký vplyv tie umelé hormóny môžu mať na plod. riešili toto cca pred rokom kočky v jednej skupinke. jedna tam písala,že robí v nejakom labaku a zaoberali sa vplyvom antikoncepcie na MOŽNÝ vznik vývojových porúch správania (tuším sa spomínalo konkrétne ADHD). Pri otehotnení do 3 mesiacov im vyšla priama súvislosť, pri 6mesiacoch ešte stále dosť vysoká. A niekto tam spomínal aj vplyv na budúcu plodnosť chlapčekov, ale na to je antikoncepcia vraj príliš mladá,aby sa tam preukázala súvislosť.