HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

alexandra
6. júl 2006

lovacka ja som ich brala a otehotnela som 😕

jaslik
6. júl 2006

ahoj Lovacka - ja si lepim EVRA naplaste tusim uz aj druhy rok, co by ta konkretnejsie zaujimalo?

zuzula
6. júl 2006

ja som ich pouzivala asi rok a pol a bola som spokojna...netreba kazdy den papat tabletku, nalepis a ides 🙂
len si ju nelep na nakremovanu pokozku...

jaslik
6. júl 2006

Alexandra - vies, ze by ma to celkom potesilo (keby som aj napriek naplastiam otehotnela...ako dlho si ich brala?

lienka77
6. júl 2006

Ja som z nich bohuzial pribrala a ide to tazko dole...ale to je velmi individualne...Pouzivanie je vsak uplne bezproblemove...

jaslik
6. júl 2006

Ja som s briberanim problemy nemala - ani nemam, mam stale rovnaku vahu. Je to celkom fajn, teda mam pocit, ze menej trapim telo. Obcas sa mi stava, ze ked som dlhsie vo vode, tak sa naplast zvykne mierne odlepit, ale nie je to strasne. Myslim si, ze to je pohodlnejsie ako uzivat tabletky, ale urcite je to individualne.

alexandra
6. júl 2006

jaslik asi na druhy mesiac som ostala tehu 😅

zuzula
6. júl 2006

Ja som takisto nepribrala, maju len malo hormonov - asi zalezi ako komu sadnu.

lovacka
autor
6. júl 2006

alex:no to si ma nepotesila ved beriem ich aby som neotehotnela 😀

lovacka
autor
6. júl 2006

jaslik:no zaujimalo ma presne to ako su spolahlive a ze ci sa neodlepuje 😉 ze ci nemas njake neziaduce ucinky a tak.No ja som ich dostala v anglicku takze nie som uplne informovana okolo naplasti.takze cim viac info tym lepsie 🙂

emjee
6. júl 2006

tak ja mam bohuzial s evrou negativne skusenosti 😠 trojmesacne balenie mi vydrzalo 2 mesiace a par dni, nakolko sa to stale odlepovalo a odpadavalo 😠 (boli sme akurat na dovci v egypte, takze to mohlo byt aj tym teplom a vodou, ale ...) - vlastne tam sme boli len 12 dni a odpadavalo to aj potom - ja sa vobec nekremujem, takze kremom to nebude ☹ a okrem toho, pozdlz okrajov mi vzdy ostaval akoby lepivy film, na ktory sa nalepili vsetky nitky a spinky z oblecenia, takze som po par hodinach vyzerala, akoby som sa mesiac neumyvala 😠 lepila som si to na podbrusko a raz tusim na zadok, nie som taka "frajerka", aby som to nosila vycapene na pleci 😀

lovacka
autor
6. júl 2006

emjee no napisem ti po tyzdni moje skusenosti.teraz len cakam na moju mrchu ale alex ma nepotesila ze ostala po nich tehotna.Nikdy som nebrala antikoncepsiu ako ochranu a ked som brala tak len na vajecniky.takze sa strasne bojim ze sa nieco stane a ostanem tehotna 😒

andilek
7. júl 2006

Ahojky, přidávám své zkušenosti. Používám evru rok a jsem s ní spokojená.
Je pravda, že občas na plavání se trošku odlepuje, ale dá se to vydržet.
Loni jsme byli s manželem na svatební cestě v Egyptě a musela jsem si dát
o jednu náplat víc (dřívější výměna), ale jinak nebyl problém. Teď si nechám
naposledy předepsat poslední balení (mělo by mi vydžet cca do listopadu - prosince) A příští rok se pokusíme s manželem o miminko, tak doufám že to vyjde 😉 Vzhledem k tomu, že mé šílenství začíná již teď tak to asi nebude zase tak jednoduché. Co se týká váhové přírůstku, tak mám cca o 2 kg víc než před užíváním náplasti 😖

lovacka
autor
7. júl 2006

dakujem ti andilek no dufam ze tonejako zvladnem a ako pozeram tak si ani netehotnela pocas naplasti tak to skusim 😉

alexandra
7. júl 2006

lovacka zalezi len na tom, ako to Tvoj organizmus prijme, moja pokozka asi nebola vhodnym mediom 😅 A podobne ako emjee, aj mne ostaval lepivy film, ale neodlepovali sa mi..

lovacka
autor
8. júl 2006

este by ma zaujimalo ze ci sa zlepsi aj plet pri uzivani tychto naplasti?

lovacka
autor
9. júl 2006

takze hlasim sa naplast ej nalepena a uz len cakam ze co bude nasledovat.Nalepila som si ju nad podbrusko tak dufam ten jeden tyzden vydrzi a ani ju nevidno 🙂 tak drzte paluchy 😀

lovacka
autor
13. júl 2006

emjee musim povedat ze zatial mi neostava nic spinave aj trosinku je tam to lepidlo ale je to ok a na buduce si asi nalepim na plece takze to by mohlo byt tiez v pohode.Inac stale som si pozerala na zaciatku ci mam tu naplast ale uz ma to preslo 😀

lenadka
14. júl 2006

Dievcata ako je to s cenou tychto naplastí? Beriem tabletky, ale stava sa mi ze zabudnem s casu na cas a naplast si vari nalepim raz a bude🙂

aliana
14. júl 2006

Ahoj.
Ja som naplast mala mesiac a mala som silnu alergiu. Cakala som asi 6 mesiacov, kym mi zmizli "kocky" z ramena a brucha. Okrem toho, som schudla a ako som naplast dala dole, tak mi bolo zle od zaludka, len ked som zacitila hocijake maso.
Ale urcite je to individualne.

lovacka
autor
14. júl 2006

ahoj lenadka
neviem ako je to na Slovensku ale urcite sa za naplaste plati.Ja som momentalne v UK a tu je to zadarmo.Mam naplaste len prv tyzden a musim povedat ze zatial nepocitujem ziadne zmeny len hadam jednu ze MS mi skoncila po 5 dnoch a obycajne so mavala od nedele do nedele cize 7-8 dni 🙂 nemam ziadne alergie a ani sa mi nerobia spinave okraje okolo naplasti.Ja som zatial spokojna no uvidime ako to bude neskor. 😎

emjee
14. júl 2006

uz si nepamatam, kolko to bolo (brala som to pred 2 rokmi), ale tusim okolo 1500 za 3 mesiace
aliana fakt si schudla? ja by som potrebovala 😀 ale, samoska, je to indi-vindi

aliana
14. júl 2006

Schudla som a poriadne. Okolo 5 kil.

lovacka
autor
14. júl 2006

aliana aj ja by som brala keby ze som schudla ale u mna nehrozi 😀

fifla
18. júl 2006

ja som brala EVRU skoro rok a bola som s nou maximalne spokojna. Neskutocne pohodlny zalezitost a navyse som sa aj velmi dobre citila a drzala som si vahu, ci dokonca par kileciek menej som si naratala :o)))
Ja mam vybornu skusenost.

lovacka
autor
18. júl 2006

a nevadi ked nalepena napalst sa na tele pokrci?
lebo ja som si dala na rameno ale som si musela nalepit novu lebo som sa bala strasne sa mi pokrcila na ramene ☹

lenadka
20. júl 2006

1500Sk na tri mesiace? To sa mi zda prilis drahe radsej nebudem sexovat!🙂)))

emmaelzer
19. jan 2007

Ja som brala Evru 2 roky a bola som velmi spokojna. Najlepsia poloha na ne sa mi zdala na dolnej casti krizov ( skoro na zadku). Neodlepovali sa tam a nekrcili. Ale ked to stoji 1500 sk...to radsej fakt nesexovat 🙂

tessa
19. jan 2007

ja som zacala Evru brat tento mesiac...a okrem zmeny nalady, zatial ok...Hormnony robia svoje... 😖
A nestoji to uz 1500sk...tusim som platila 1200sk..trosku zlacnela.. 😉

katika1
19. jan 2007

Mne sa z evry robili také kocky po tele a silno ma svrbelo pod nimi. Nič príjemné. Začalo to asi po mesiaci, alebo dvoch, ako som ich používala.