Hnačka a antikoncepcia. Poraďte mi

elisimek
1. jan 2018

Ahojte potrebujem surne pomoc!!! Vcera som si dala par poharikov a asi mi to nespravilo dobre, dneska som po hodine dostala slabsiu hnacku nieco medzi normalnou stolicou a hnackou sama to neviem posudit, som v tretom tyzdni brania, je nutne robit nejake dalsie prostriedky alebo sa staci chranit 7 dni aj niecim inym? Nechcem moc zacinat dalsie balenie bez prestavky alebo si spravit pauzu, takto to je popisane v letaku preto potrebujem vsetky rady. Je moznost ze by som zobrala nahradnu tabletku a pokracovala dalej?

martul
1. jan 2018

Asi som nepochopila ale aky suvis ma hnačka s antikoncepcio?, veď dober blister potom 7 dni paiza pocas ktorej bude menzes a potom druhý blister? Či? Z coho ta preháňa?

elisimek
autor
1. jan 2018

@martul ja mam pocit ze ten alkohol mi nejak nepadol vcera dobre, v letaku sa pise ze ak nastane hnacka alebo vracanie do 4 hodin moze byt ucinok znizeny..

baboja88
1. jan 2018

Ako napisala martul : normalne dober blister, 7dni prestavka a normalne pokracuj dalej dalsim blistrom.
Ak sa predsa len bojis, tak do si do najblizsieho menzesu davajte pozor tym stylom ze sa priatel/manzel nebude "robit dnu" a vybavene - hlavne ziadny stres

elisimek
autor
1. jan 2018

@baboja88 dakujem to som chcela pocut, nechcem brat dalsiu ani nic chranit sa budeme len som chcela vediet ci mi to nejak nerozhodi cyklus kedze to je akoby som tabletku vobec nezobrala

mircalla
1. jan 2018

@elisimek Moje nervy, nie

baboja88
1. jan 2018

Tak ono je rozdiel medzi hnačkou a hnačkou. Ak by si hnačkovala týždeň nonstop tak určite by učínok antikoncepcie mohol byť znížený, tým pádom by si možno mohla dostať aj menzes skôr na základe poklesu tých hormónov. Ale takéto jednodňové preháňanie by som dáko neriešila - ako vravím, keď tak, dať si do menzesu pre istotu pozor.

mircalla
1. jan 2018

@baboja88 Z jednej tabletky (aj keby ju vynechala) menzes urcite nedostatne, to by musela aspon 2-3

baboja88
1. jan 2018

@mircalla a to som kde napísala že dostane menzes keď jednu vynechá alebo ju raz preženie ? 🙂

mircalla
1. jan 2018

@baboja88 Nic take netvrdim, v podstate potvrdzujem, co pises. Raz som si zabudla tabletky ked som cestovala a do 3 dni som krvacala.

baboja88
1. jan 2018

@mircalla aha dobre, už som sa zlakla že som to nejasne napísala👍

elisimek
autor
1. jan 2018

@mircalla
@baboja88
Ja sa ani tak nebojim krvacania ako toho co sa pise, ze v treti tyzden ak sa take nieco stane je riziko vysoke

mircalla
1. jan 2018

@elisimek ja to chapem, ale z jednej tabletky by som sa nebala, okrem toho neslo urcite vsetko von.

elisimek
autor
1. jan 2018

@mircalla a ak sa mozem spytat, cyklus to nejak neovplyni ak budem robit ze sa nic nestalo? Pride ms tak jak normalne ?

taga
1. jan 2018

Prepac, neber to v zlom, ale ja ked mam hnacku tak sex je posledne na co mam chut 😂😂😂 a ehm chlapi asi vseobecne tiez... ci som jedina komu toto napadlo?

elisimek
autor
1. jan 2018

@taga kto povedal ze ten sex budem mat napriklad dnes kedze to bola jednorazova hnacka? Tak tu zo mna nerob nejaku nechutacku, bola to normalna otazka, ked nemas co k veci, ako pomoct tak nekomentuj

elisimek
autor
1. jan 2018

@taga
A mimochodom, ja som sa nepytala ci mozem mat po hnacke sex, ale pytala som sa ci je potreba zobrat dalsiu tabletku alebo normalne pokracovat a ci je riziko otehotnenia lebo som mala styk pred dneskom. Takze tak.

verra66
1. jan 2018

po hodine si myslela po hodine od užitia tabletky? tak ak ozaj nechceš dieťa, tak by som sa týždeň chránila aj inak. aj jedna tabletka môže znížiť účinok hak...
@taga jedno prehnanie nie je hnačka, ale účinok tabletky to znížiť môže. večer, zajtra... jej už nemusí byť nič, ale na ochranu to vplyv mať môže, preto sa asi chce uistiť...
tá spoľahlivosť hak je niečim daná. presne preto sa niektorým stalo, že otehotneli počas brania hak, lebo si povedali, že veď jedna vynechaná tabletka nič neovplyvní... a práveže môže...

taga
1. jan 2018

@elisimek neurazaj sa hned, zacala som komentar 'prepac, neber to v zlom...' ehm bolo to myslene ako vtip, a neboj sa, normalne ber antiku ako keby sa nic nedialo, tehotna nebudes a cyklus ti to nerozhadze... ziadne tabletky navyse netreba

verra66
1. jan 2018

@elisimek no ak si mala včera styk, tak by som asi zobrala ešte jednu tabletku a "zničila" tak jeden blister. lebo ak fakt nechceš dieťa, tak by som neriskovala...

mircalla
1. jan 2018

@elisimek ano - ak by ich bolo viacej, tak to ovplyvni cyklus a dostanes menzes

marusia12
1. jan 2018

Tablety sa vstrebávajú v žalúdku, nie v črevách.... takže neviem, čo má s týmto spoločné hnačka...

verra66
1. jan 2018

@marusia12 Pozor na zvracanie a hnačky
Nezabúdajte, že zvracanie a hnačky sú symptómami, ktoré sa podieľajú na narúšaní antikoncepčného cyklu. Keďže tabletky prijímame tráviacim ústrojenstvom, vyžadujú čas, kým sa do tela celkom vstrebú. Ak ste do dvoch hodín od užitia zvracali alebo vás prehnalo, je možné, že potrebné látky ešte v tele nemáte a tabletka odišla z organizmu ešte skôr, ako mohla zaistiť potrebnú ochranu. Správajte sa preto tak, akoby ste ju ani neužili a pre istotu dočasne používajte ochranu navyše.

https://wanda.pluska.sk/co-narobi-jedna-vynecha...

moonlight1210
1. jan 2018

@marusia12 ako ktore tabletky.

elisimek
autor
1. jan 2018

@verra66 ten styk bol prerusovany takze mam dilemu ci vziat dalsiu

verra66
1. jan 2018

@elisimek tak potom by som asi ďalšiu nebrala ale ten týždeň do menštruácie by som sa chránila aj inak.

elisimek
autor
1. jan 2018

@verra66 dakujem, si zlata, mne aj doktorka povedala ze hnacka to nejak neovplyvnuje ale kazdy tvrdi nieco ine.. risknem to.

verra66
1. jan 2018

@elisimek tak ktovie ako tvoje telo reaguje na jednu vynechanú tabletku-ako sa začne správať, ak nedostane potrebné množstvo hormónov. ale vzhľadom na to, že styk bol prerušovaný, tak šanca na oplodnenie je podľa mňa mizivá. aj keby tá jedna tabletka spôsobí uvoľnenie vajíčka alebo nezabráni jeho uhniezdeniu, tak pravdepodobne by ho nemalo čo oplodniť...

marusia12
1. jan 2018

@moonlight1210 no a ktoré antikoncepčné sa vstrebávajú v črevách???? 😀

lillystranska
1. jan 2018

@elisimek ešte existuje aj kondóm. A to si stihla skonzumovať s doktorkou či to hnačka ovlivnuje?
V prvom rade nepijem keď neviem čo to môže spravit

mircalla
1. jan 2018

@lillystranska Teraz tu budeme niekoho lyncovat, za to, ze sa na Silvestra trochu opil?