Ktorá antikoncepcia je najlepšia?

verenna111
25. aug 2016

Ahojte zenicky.Chcela by som sa opysat aku antikoncepciu ( druh a nazov ) by ste odporucili po vlastnych skusenostiach?ake mala vedlajsie ucinky na as a ako vam bolo celkovo.Popripade cenu. Ja som skusila tri druhy tabletiek aj ten tycinkovy implantat do ramena ale nevyhovuje mi to.Stasne vedlajsiw ucinky a ja som bola saka naladosa az agresivna plus ku tomu pribrala som na vahe velmi a tiez spinila.Tak neviem co si dat predpisat. Ci hormonalnu nehormonalnu alebo nejake teliesko? Sterilku mi s nestihli urobit tak musim nejaku antiku. DAKUJEM.krasne za odpovede

tetasa
25. aug 2016

Tazka otazka,neexistuje najlepsia antikoncepcia,kedze kazda sme ina,ta co je pre jednu najlepsia,pre tebe moze byt najhorsia...Vedlajsie ucinky pri kazdej hormonalnej antikoncepcii su skoro rovnake,to znamena tabletky ,tycinka skoro to iste,pri zmeneni znacky moze byt niektore ucinky slabsie alebo silnejsie,inak na kazdej zene....
Ja nezijem na Sk,neviem ako sa to vola dana,diana?tu sa to vola DIU,je hormonalne a nehormonalne na 4 roky,to je to kovove teliesko,ja ho mam nehormonalne,kedze som vyskusala skoro vsetko a tie vedlajsie ucinky z hormonov ,hlavne bolesti hlavy,konecne mi zmizli,mam pokoj,...treba sa informovat lebo to napriklad sposobuje silnejsie menstruaciu,pre mna ok,kedze pri tycinkovom implantate mi uplne zmizla ....

salfusco
25. aug 2016

nepredpisuje HAK ženam gynekolog na zaklade testov?Vsak kazda žena je ina

verenna111
autor
25. aug 2016

Ano jasne predpisuje. Vsak ja viem len aom chcela vediet ake mate osobne 🙂odporucania a skusenosti.

alicina
25. aug 2016

Ja užívam Lindynette síce len 3 mesiac ešte som nikdy neužívala HAK a pre mňa zatial všetko super. Nemám bolesti hlavy ani nie som agresívna, nepribrala som síce ja pravidelne cvičim a mám vlastnú jedálničku. Ms mi trvá tak do 5dní vôbec nie je silná a nemám pei tom bolesti. Cenovo vychádza 9€/mesiac takže ja som zatiaľ spokojná.

mojazahrada
25. aug 2016

Žiadna! Brala som 2 alebo 3 značky HAK 5 rokov, a teraz 5 rokov nemôžme mať dieťa. Všetci moji 5 súrodenci majú deti, iba ja jediná nie. Ani jedna z mojich 3 sestier to nebrala. To je daň za užívanie si bez záväzkov.
Nikdy som nemala zdravotné problémy, no cca 2 týždne mávam návaly tepla vo dne v noci, už mi to vadí. Možno začína prechod... mám 33 rokov.

mojazahrada
25. aug 2016

Odporúčam billingsovu metódu, alebo creyghton model.

simaminka
25. aug 2016

@mojazahrada to mi je luto, ale dufam ze sa to este upravi a budes mat svoje babatko. Znama mala po uzivani HAK strasne bolesti a nemala menstruaciu, ale po istom case sa to upravilo a okolo 40-tky porodila synceka. Keby neslo mat vlastne, adopcia pomoze niekroremu dietatku k lepsiemu zivotu. Pekny clanok o tom poznam, ak mas zaujem napis a najdem ti link.

verenna111
autor
26. aug 2016

@mojazahrada to ma velmi mrzi..vidis len ja som opacny pripad .brala som antiku ale.len na kratke obdobia lebo mi robila zle.a tak som sa dopracovala ku 3 detom ale u viac nechcem.Mam takmer 4 rocnu a skoro rocne dvojcata chlapcov a je o riadny zaberak.Takze radsej sa poistit antikou. DRZIM ti palusky aby sa tebe splnilo prianie o babätku.A ked skus pit alchemilkovyaj.velmi pomaha pri takych veciach.

zuzka710
26. aug 2016

ja som brala pred porodom zoely a bola som s nou spokojna. po vysadeni som otehotnela hned na prvy sup (mesiac po vysadeni). po porode mi dala doktorka aidee. ta je tiez v poho. teraz vysadzam opat. zostali mi este 2 blistre aidee, ak by mal niekto zaujem 🙂

alicina
26. aug 2016

@mojazahrada ja berem HAK práve preto lebo už neplánejeme dieťa. Mám 28rokov nikdy predtým som nebrala práve preto aby som nemala problémi s otehotnením. Držím palce nech je všetko v poriadku a hlavne sa nestresuj v rodine màme príklad že po vynechaní antiki oszala sesternica tehu hneď na prvý pokus možno aj vám podarí hlavne sa nad tým nestresuj.

evittam
26. aug 2016

@verenna111 Ahoj, ja som brala Cilest, Maitalon a teraz Desirett. Ani s jednou z nich som nemala žiadne problémy - vôbec žiadne. A pred prvým tehotenstvom som brala HAK 7 rokov - otehotnela som 3.mesiac po vysadení, pred druhým tehotenstvom 5 rokov - otehotnela som 2.mesiac po vysadení a dokonca na jediný a prvý pokus. 😉 Tiež ale zvažujem sterilku, nakoľko už nechceme deti, ale nechce sa mi zase ísť pod narkózu....Možno ukecám chlapa 😀 .

evittam
26. aug 2016

@mojazahrada Pozri, nie každá žena je rovnaká - ja som nemala nikdy žiadne problémy čo sa HAK týka, ani otehotnieť ani nič podobné. A to, že máš problém otehotnieť by si mala možno aj keby si HAK nikdy nebrala. A ak nemôžeš otehotnieť už 5 rokov tak to hádam nejako aj s manželom riešite, či? Držím prsty aby si bola čím skôr v pohode a dočkala sa konečne bábätka. 😉

verenna111
autor
26. aug 2016

@evittam ahoj.vsak toto. Druhy porod s dvojkami som mala sekciu v plnej narkoze a som sa bala ako cert 🙂 uz vtedy som chcela sterilku ale tak prislo to na mna skor nemala som dobavene papiere a ani moj zazmluveny lekar nestihol prist takze nevyslo.Ale vraj to robia laparoskopicky ciE nic hrozne.Len to ze to syoji kolo 300€ ak to je na vlastnu ziadost ( ked sa neaplnaju kriteria ) a tiez vazektomia stoji kolo 300 € .Musime nasporit s mojim mm a bud pojde on alebo ja...a zatial antiku.

evittam
26. aug 2016

@verenna111 No veď ja viem. A áno robia to laparoskopicky. Ale vazektómia je jednoduchšia - spravia mu to ambulantne a hotovo. 😉

verenna111
autor
26. aug 2016

@evittam. Ved hej.za to sa snazim presvedcit mojho chlapa 🙂

lubakajsova
14. dec 2018

dobry den neviem kde mam napisat, ci je to vhodne aj sem,,,,ja len chcem poradit ohladom antikoncepcie..co si myslite ..zacala som brat teraz anitikoncepciu , vola sa Logest..vela o nej neviem a nemohla som ju zohnat v lekarni...viete prosim poradit? mate nietora skusenosti?

adrianabadova
20. mar 2021

@salfusco ani mne ani mnohým ženám čo tu čítam žiadne testy nerobili len predpisali a teraz mame problémy ja som po troch mesiacov isla za svojou doktorkou ta ma bez vyšetrenia odbila že to je v poriadku a nic mi nieje