Mám zavedené vnútromaternicové teliesko a mám ružový výtok

10. aug 2021

Dobrý deň, mám zavedené teliesko levosert, posledné mesiace však menštruáciu nemám takmer vôbec, skôr je to len veľmi slabunký výtok. Momentálne som asi 4 dni po menštruácii, teda ak sa to vôbec dá tak nazvať, keďže skoro žiadna nebola a dnes ráno som si na papieri pri utretí všimla slabo ružový výtok. Stalo sa to niektorej z vás? Ďakujem za každú odpoveď.

emilka_1
10. aug 2021

Samozrejme. Lekár ti mal vysvetliť, že špinenie po zavedení telieska môže trvať aj 2-3 mesiace vkuse a je to úplne v poriadku. Telo sa pomaly prispôsobuje cudziemu predmetu, ktorý v sebe má je to prirodzené. Samozrejme, je to individuálne a každé telo je iné, no toto je skutočne bežné a niet sa čoho báť, kým z teba nepadaju krvné zrazeniny 🙂

autor
10. aug 2021

@emilka_1 veľmi pekne ďakujem..len ja ho mám už vyše roka..prvý rok som špinila pomerne často, po roku sa to ustálilo, menzes takmer vymizol a mala som ten ružový výtok mimo cyklu tak som sa trochu zľakla či je všetko OK🙂

emilka_1
10. aug 2021

Aha tak. No stále si myslím, že je to v poriadku, ja osobne by som riešila iba krv, vela krvi, zrazeniny a podobné 🙂