Menštruácia a antikoncepcia

slavka119
22. dec 2020

Ahojte, minuly mesiac som mala menzes dlhsie ako 5 dni, cca 10 dni, neprestavalo to krvacanie.
Beriem antikoncepciu už asi rok tu 28 dňovu. Vždy ked som brala prve dve biele tabletky dostala som menzes. A prvou žltou potom z ďalšieho balenia mi skončil menzes.
Teraz mam ešte 4 tie žlté tabletky a uz rano som si našla na nohavičkách krv, mam teraz dobráť žlté tabletky alebo brať hneď biele, aby sa mi menzes nepredlžil?
Neviete mi niekto s týmto pomôcť? Ďakujem.

saska121212
22. dec 2020

@slavka119 pokračuj normálne, dober žlté potom pokračuj na biele ..

slavka119
autor
22. dec 2020

@saska121212 a, nepredlzi sa mi menzes? Pretože minule som mala cca 10 dni a to zas nechcem.

janai1
22. dec 2020

HAK musíš dobrať tak ako je určené nie si to prehadzovat ako ti pasuje 🙂
Ak máš problémy je lepšie si zájsť na gynekológiu a zmeniť HAK

joannita
22. dec 2020

@slavka119 ked beries HAK, tak nemas menzes vobec, nakolko pri brani HAK mas doslova uplne odstavene vajecniky z prevadzky a nemas mat z coho menzes. Krvacanie ktore mas na mysli, je krvacanie z dovodu poklesu hormonov. Nieje to myslene ako chytanie za slovicka, ale toto je treba si uvedomit, lebo vela dievcat toto netusi, ze si uzivanim HAK takto odstavi vakecniky a ze to krvacanie ktore maju nieje menstruacia.
Toto cele by si ale mala povedat tvojmu gynekologovi, nakolko to urcite nieje v poriadku, hapruju ti hormony, bacha aby si si neublizila nejako (do buducnosti)

slavka119
autor
22. dec 2020

@joannita čím su spôsobené tie zmeny hormónov? A ďakujem za radu

joannita
22. dec 2020

@slavka119 ja sa este opytam aka je to ta 28 dnova HAK? Ze nemas ziadnu prestavku? A farba tych tabletiek znamena co?

janai1
22. dec 2020

@joannita tie biele sú bez hormónov... 28 ich tam je len preto aby u ženy navodili zvyk pravidelne brať HAK alebo aby nezabudla dodržiavať 7 dní medzi blistrami - kľudne sa môžu vynechať

babydesire
23. dec 2020

Ja zas mam iny problem: dlho som uzivala 21dnovu a 7dni prestavka (v mimulosti som uz mala aj 28dnovu ale so 7placebo tabletkami)ale uz dlhodobo mam pred koncom ms cca na piaty-siesty den "cisto"nic,ani na gatkach ani na toaletaku,ani na tampone..trva to jeden az dva dni a potom spinim ci zakrvacam este jeden dva dni..tak som sla na gyn nech ma vysetria,zmenia hak,,bezne vysetrenie v poriadku,zmenila hak na tuto 28dnovu so 4placebo tabletkami,,som zvedava,beriem prvy blister,uvidime ci sa to upravi

joannita
23. dec 2020

@janai1 aha dakujem, myslela som si.

@slavka119 tak potom je to tak, ze hormony ti poklesnu vtedy ked beries tie placebo tabletky ktore neobsahuju hormony, alebo pri 21 dnovej Hak proste ked neberies tabletky tych 7 dni. Vtedy ti poklesnu hormony v tele a z toho dovodu krvacas (co si baby myslia ze je menstruacia, ale nieje).
Uprimne, ja by som Hak uz nebrala, pre mlade zeny to nieje prirodzene odstavit si vajecniky v tom najplodnejsom obdobi.... Potom sa niektore baby cuduju, ze su neksor neplodne z hormonalnych dovodov (moj pripad po 10 rokoch uzivania Hak). Existuju aj ine formy antikoncepcie, ale davat si roky do tela synteticke hormony nieje zdrave.

tiborm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavka119
autor
7. jan 2021