Menštruácia počas užívania antikoncepcie

nikoleta98x
21. jan 2021

Zdravím beriem hormonálnu antikoncepciu už rok zo začiatku som brala MAITALON ale počas 7 dni pauzi menštruáciu som dostala až na 5 niekedy až na 6 deň a trvá mi tak cca 4-5dni moja gynekologička povedala že to je v poriadku ale už od začiatku keď som k nej chodila bola na mna nepríjemná .... tak som jej povedala nech mi zmení inú antikoncepciu dala mi ADIEE no stále mám menštruáciu až na 5 deň až 6 pauzi ....... čo mám robiť ?
Ďakujem za každú radu 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hacula1816
21. jan 2021

znova jej to povedz a ak nebude ochotna s tym nieco robit alebo zistovat preco to tak je, skusit zmenit teda lekarku za nejaku zodpovednejsiu mozno. ja uz antiku dlho neberiem ale pamatam si, ze som mala rozhadzana cyklus a prave ked som ju zacala brat tak sa mi pekne upravil mavala som ju tiez ako hodinky

nelca84
21. jan 2021

@nikoleta98x ved tak to ma byt 🤦‍♀️lekarka je uplne v poriadku a co ti radia baby nadomnou je uplne mimo

janai1
21. jan 2021

Ja beriem rok Maitalon a tiež mávam "menštruáciu" na 4-5 deň... S tým gynekologička nemá nič ale hormóny v tele 😉 kým ti neklesnú tak neviem ako by si ju chcela dostať

babydesire
22. jan 2021

@nikoleta98x tiez si myslim,ze je to ok

nikoleta98x
autor
22. jan 2021

No len ja si nemyslím že je v poriadku aby som menštruáciu dostala na 6 deň pauzi a trvala mi potom ešte aj cez antikoncepciu

nelca84
22. jan 2021

@nikoleta98x áno, je to v poriadku, snáď nečakáš, že na druhý deň po poslednej tabletke dostaneš ms. Nejaký čas trvá, kým klesne hladina hormónov. Ja berien HAK asi 8 rokov, vystriedala som 4 značky, v utorok beriem poslednú tabletku, v sobotu-nedeľu príde ms a v stredu začínam nový blister. Ms samozrejme ešte trvá. Je to napísané v každom príbalovom letáku.

nelca84
22. jan 2021

@nikoleta98x 7 dňová prestávka sa robí, aby sa ti spustila ms, nie aby aj skončila v tomto limite, to je absolútne nerálne, skús si to doštudovať.

janai1
22. jan 2021

@nikoleta98x áno je to úplne normálne 😊 nehľadaj problém tam kde nie je 😉

ibrunova
22. jan 2021

@nikoleta98x Čo máš robiť? Nič.. ja beriem poslednú v piatok a menzes dostanem v stredu.. Už roky.Čo ti tu vypisujú, že majú vždy presne ako hodinky, to máš predsa aj ty, nerieš kraviny, je to ok.