Metóda plodných a neplodných dní

petronela01
24. mar 2019

Ahojte. Neberiem antikoncepciu a priateľ nepoužíva prezervatív. Riadime sa metódou, že krátko pred a krátko po menštruácii, taktiež cez menštruáciu sa z biologického hľadiska otehotniet nedá. Mavam cyklus 28-30 dňový. 10.3. Nedeľu večer som dostala menštruáciu. Mávam ju cca 5dni,t.j.14.3. skončila. Mal oslavu narodenín a boli sme na chate. Za iných okolností by sme to už neriskovali, ale trošku sme popili a šli naplno 18.3. Večer 2razy a potom ešte na druhý deň nadránom raz. Je podľa vás možné mať plodné dní tak skoro?

catherinah
24. mar 2019

Samozrejme, je to možné.

adriana1980
24. mar 2019

To je veľmi ťažko povedať. Ja mávam ovulku 7dní po skončení menzesu. Ale je to individuálne. Treba sa riadiť hlienom.

veronikadomanova
24. mar 2019

@petronela01 otehotnieť môže žena aj počas menštruacie,takže najskôr musíš zistiť kedy máš ovulku,a potom sa tým riadit...

petronela01
autor
24. mar 2019

Ďakujem za reakcie 🙂 riadim sa tým, že ovulácia je v strede cyklu. Okolo 14.dna. Podľa vašich odpovedí vidím, že to nemusí byť pravidlom.

veronikaszabova
24. mar 2019

@petronela01 a spermie v zene vydrzia niekedy aj 5 dni.

petronela01
autor
24. mar 2019

To sú schopné tak dlho oplodnenia?

romiada
24. mar 2019

@petronela01 ja som takto vhupla do prveho tehotenstva (este som mala 8 den cyklu menzes skoncil cca den predtym).Tiez som sa riadila plodnymi/neplodnymi dnami. Az som sa preratala a uz to 11r beha po svete 😉 A ak ma priatel zivotaschopne potvorky tak za dobrych podmienok este mozu prezit 2dni v tele. Mojho manzela "drobci" si takto pockali asi aj 4dni kedze mam 26d cyklus a ovulaciu 12-13den.

romiada
24. mar 2019

@petronela01 a inak vravi sa že žensky orgazmus može riadne napomôcť uspešnemu oplodneniu resp.vyvolat ovulaciu. Priroda je mocna čarodejka

petronela01
autor
24. mar 2019

@romiada tak to mal manžel veľmi trpezlive potvorky 🙂 ja som raz niekde čítala, že orgazmus ženy tie spermie skôr vypudi. Tak už neviem sama čomu verit. Orgazmus prežívame naraz obaja.

lucyluv
24. mar 2019

Tak podľa mňa zázrak, že už davno nie si tehotná, keď sa riadite touto metódou 🙂

domculik
24. mar 2019

@petronela01
@lucyluv tak ono je to dobra metoda ak mas odsledovane realne svoje plodne dni napr. na zaklade bazal ej teploty ale takto od buka....🤪

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronela01
autor
24. mar 2019

@janulla1 a zadarilo sa kolky deň ako môžem vedieť?

romiada
24. mar 2019

@janulla1 😂 ja som sa takto az "na stare kolena" po 2 detoch u lekara dozvedela ze spermie vedia aj 4 dni prežiť v tele ženy

@petronela01 stahy pošvy a maternice pri orgazme vraj maju tendenciu skor vcucnuť čo treba😉 ta vypudzovacia faza smerom von je až potom pri kontrakciach pri porode.
Ja mam svoju teoriu,že ja som asi vdaka tomu aj dosť rychlo otehotnela s 2 detmi.....lebo ja bez orgazmu ani na krok 😂

ruzasipova
24. mar 2019

Najprv si zisti, kedy mas ovulaciu - na to r najlepsie sledovanie bazalnej teploty. Ovulaciu maju zeny rozne. Niektore tesne po menstruacii(cez nu), niektore v strede, niektore neskor. A orgazmus pomaha otehotneniu a spermie vydrzia v tele zeny 4-5 dni.

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika18muc
25. mar 2019

@petronela01 my sme fungovali rovnako, až pokým to prestalo fungovať a momentálne som v 13. tt tehotenstva :D

katarina161
27. máj 2019

@petronela01 ja som otehotnela pocas zaciatku M ... som v 8 mesiaci 🙂

lula3322
1. jún 2020

@petronela01 ahoj ako si dopadla