Milenecký vzťah - aký druh antikoncepcie používať?

6. jan 2021

Ženy,prosím poraďte mi,ako by ste sa rozhodli vy? Spoznala som dávnejšie jedného muža,stretávali sme sa,v tom čase som uzivala hak kvôli uprave cylku,čiže aj nás sex bol bezproblémový. Potom sme sa stretávať prestali prešli 2 roky a ja už ani neuzivam hak,nemala som ani vztah,takže som to neriešila. Znova som sa zacala stretávať s tým dotyčným,ale už sa bojím užívať si tak ako v minulosti.pouzivame kondóm,no v čase plodných dní sa nestretávame vôbec,lebo ja sa bojím aj s kondómom a vôbec si neviem rady.

autor
6. jan 2021

Nie som veľmi naklonena hak, ale zase nechcem prísť ani o neho. Zaujímalo by ma teda,ako si dokážete užívať sex bez obáv hocikedy keď máte chuť a nielen pri pohľade do kalendára či sú alebo nie sú plodné dni

ckocka
6. jan 2021

Kombinovať viac druhov ochrany? Trebárs + spermicídny gél.

ibrunova
6. jan 2021

Prečo nechceš tabletky?

nela6
6. jan 2021

keď je to len milenec, tak ja by som volila kondom, ci nebojis sa chorob?

autor
6. jan 2021

@ibrunova myslím,že pre mňa je to asi jediná cesta,keďže on by bol so mnou rád častejšie ale vždy ho stopnem, "že nemôžem". Na druhej strane mi to príde z mojej strany ako veľká "obeta" (užívať hák),keďže medzi nami nie je láska a tie hlboké city. Tak už uvažujem kadejako.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. jan 2021

@nela6 nie nebojim. Dôverujem mu v tomto. Poznáme sa oveľa dlhšie než sme si spolu začali. Len horšie že ja neverim tej gume v plodných dňoch a preto sa mu cielene vyhýbam a už je to dosť trápne aj.

simsalabim
6. jan 2021

Ty si to tu uz nedavno riesila, vsak? Neviem, co ine ti este poradit. Kondom je podla mna spolahlivy.

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nela6
6. jan 2021

hak je mozno naj, ale mne to tak znizovalo chut na sex, ze mi nechybal 🤷‍♂️, no ak ten problém nemas, tak neviem, mozno zase najlepsia cesta

autor
6. jan 2021

@ibrunova preto ma to zaujíma tak viac,hlavne tie ženy čo sú v rovnakej situácii ako ja,napr. počúvam dookola aj kolegyne ako si užívajú a neviem čo a ja som taká vystresovaná z toho a neviem sa rozhodnúť. Či riskovať svoje zdravie kvôli sexu

ibrunova
6. jan 2021

Ale zase ak jemu nevadí kondóm, tak podľa mňa je spoľahlivý.

ckocka
6. jan 2021

Tak si vyber pre seba nehormonálnu ochranu a k tomu používajte kondóm. Tak sa účinnosť najviac priblíži 100%. Čarovné formulka na to neexistuje. Nerozumiem čo je na tom tak ukrutne zložité.

autor
6. jan 2021

@ibrunova tiež más takýto len milenecký vzťah? Ono keby medzi nami boli hlbšie city,tak asi neváham,ale keďže nie sú,tak mám všelijaké myšlienky. Kondóm mu nevadí,ale nie je to ono,to uznávam aj ja,keďže sme obaja mali ten sex s tabletkami o dosť lepši a už si dosť ozivil spomienky na to naše lepšie obdobie spred rokov

autor
6. jan 2021

@ckocka skôr ma zaujíma táto téma tak pocitovo. Či ty ako žena by si si dala tabletky len kvôli super sexu keby si vedela,že ten muž ťa neľúbi len chce sexovať.

ckocka
6. jan 2021

No tak to hej, pocitovo sa to dá riešiť do aleluja.

meluela
6. jan 2021

tabletky by som si urcite dala keby mi nerobili to co mi robia (nulove libido)
neviem ci by som chcela takyto vztah.
rozmyslam nad takou alternativou, ale nie som si velmi ista, ci by ma to naplnalo, ci radsej nepockat na nieco normalne.

desore
6. jan 2021

Prezervativ a ukludni si hlavu, lebo nie je nic horsie ako vystresovana zena v posteli...zbytocne telo zatazovat chemiou (HAK)...a je to absolutne jedno, ci ste milenci, frajeri, manzelia...ja by som si kvoli muzovi nenicila zdravie

autor
6. jan 2021

@meluela nad čím rozmýšľaš? Nad milencom? Ak áno,choď do toho,ja som v tomto "vzťahu" veľmi spokojná a nechcem o neho prísť,aj preto to takto veľmi riešim s tou ochranou,ale zase my sa stretavame aj mimo postele,čiže mne to maximálne vyhovuje takto.

meluela
6. jan 2021

no, tak nejako. ostala som necakane sama (s detmi) a kym najdem niekoho, kto bude zaroven vediet zapadnut do rodiny, to potrva mozno velmi dlho. ale zasa aby sa s tym clovekom dalo aj na urovni porozpravat. no ale potom sa uz na neho urcite aj namotam a som v uvahach na zaciatku 😀 a nie som si ista ci je ok byt s niekym, s kym dieta vobec neprichadza do uvahy. kondom ma tych tusim 96% spolahlivost ... v kombinacii so spemicidnym gelom by sa to malo blizit k 100%, to uz je spolahlivost ako pri tabletkach

zuzkapap
6. jan 2021

No akože spoľahlivosť HAK a kondomu je podobna lebo kopu žien otehotnelo aj počas brania tabletiek.. Takže nemas velmi preco sa báť keď si sa vtedy nebala... Keď tak ešte kombinujte kondom s prerusovanym stykom ;) alebo s pharmatexom

nina255
6. jan 2021

Poviem ti pravdu,ja by som sa praveze viac bala keby uzivam HAK tehotenstva ako keby sa pouziva kondom 😃 tam keby sa nieco necakane stane tak vies este zakrocit s tabletkou PO napriklad, a vies o tom ked sa roztrhne alebo zvlecie (aj ked na to si davame pozor)... a nedala by som si HAK pre taky dovod ako uvadzas ty... moj chlap napriklad ani sam nechce aby som ju brala ze je to svinstvo..

autor
6. jan 2021

@meluela choď do toho a užívaj si. Ono to vždy nejako dopadne, ja už vzťah nehľadám a mám v tom jasno,ale zase tiež nechcem byť bez sexu. (Už som bola dlhšie bez a chýbala mi tá blízkosť muža,tak som sa mu ozvala a neľutujem). Zasey sa máme radi,sme apu radi len tam nie je ten úplne hlboký cit. Proste kamaráti s výhodami. A keďže sme si zažili aj super sex na tabletkách bez starosti,tak sme si spoločne oživili spomienky a zhodli sa na Tom,že tak to bolo najlepšie, lebo teraz veľmi stresujem a vídame sa malo. Lebo môj strach.

lucia147852
6. jan 2021

Isto by som nepchala do seba svinstvo ako HAK preto aby má chlap neopustil. Kazdy je strojcom svojho šťastia a ženy sú dnes ochotne riskovať zdravie pre super sex, preto lebo muž chce a podobne. Iný spôsob ochrany si vieš vyguglit, mozes kombinovať viac spôsobov

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
6. jan 2021

Neberieš na vedomie logické fakty. Sex na tabletkách je z hladiska možnosti otehotnenia rizikovejší ako kombinácia kondóm + niečo. Takže strach z čoho?

autor
6. jan 2021

@ckocka tak asi mám ten strach neopodstatneny,ale neviem sa ho zbaviť ani s ním inak pracovať. Inak samozrejme rozumiem,čo myslis

ckocka
6. jan 2021

Potom nepotrebuješ hladať lepšiu antikoncepciu ale psychológa.

nina255
6. jan 2021

Tak ako pisu baby treba to kombinovat potom aj s inymi formami ked sa bojis.. 🙂 ale u teba je to skor asi len v hlave ,aj ked nechapem preco, ci kvoli nejakej zlej skusenosti davnejsej alebo preco vobec to takto riesis v case tych plodnych dni ze to je pre teba taky problem..🤷‍♀️ ale prosim ta neber tabletky len kvoli tomu aby si neprisla o chlapa... je to tvoje telo cize aj tvoje rozhodnutie,nie jeho..

autor
6. jan 2021

@nina255 áno je to v hlave,keď som mala tabletky,tak som neriešila nič. Absolútne. Ak som aj nemala tabletky a mala som vzťah,tak som v čase plodných dní nikdy nesexovala ani s kondómom ani nijako inak. Proste úplná abstinencia. A vždy ten vzťah nejako aj skončil na tomto,nie preto,že by sa ten chlap na mňa vykašľal,ale preto,že už som toho mala dosť a každý mesiac odmietať muža práve v tom čase ma už tak obťažovalo,že som volila dobrovoľnú samotu.