Môžem byť tehotná aj pri užívaní antikoncepcie?

tinik20
22. máj 2019

Ahojte, možno už tu bolo veľa takých otázok ale aj tak ma to zaujíma. Beriem antikoncepciu Dienorette už druhý mesiac počas prvej 7 dňovej pauzy sme počas mé struacie s priateľom mali sex a urobil sa do mňa.. No medzi tým som brala aj tabletky na bolesť hlavy a zubov Valetol... Už druhý týždeň ma napína aj keď niečo zjem alebo aj tak hoc kedy a hlavne večer aj, strašně má napína ale nemôžem sa vyvracat, taky čudný pocit nikdy sa mi to nestalo. Čím to môže byť? Môžem byť tehotná? Jeden test som si robila asi cca týždeň po styku ale rozmýšľam ci si urobiť další. Za každú odpoveď ďakujem 🙂

veronikaszabova
22. máj 2019

@tinik20 ak si brala antikoncepciu pravidelne, tehotna nie si.

puticka7
22. máj 2019

tak ako stat sa moze, nic nie je bohuzial 100 percentne. skor si ale myslim, ze budes z toho nervozna. keby by sa ti mala dostavit menstruacia?

tinik20
autor
22. máj 2019

@puticka7 tak ešte 6 dní mám tabletky

kaia
22. máj 2019

@tinik20, urob si test, ten Ti asi najlepsie odpovie 🍀

ivanka8287
22. máj 2019

Zle ti môže byť aj z tabletiek, sú to predsa hormóny... test si sprav 2 dni po tom ak ti budú meškať krámy, ale podľa mňa by si nemala byť tehotná.. 🙂 tabletky beries prvýkrát?

eduska
22. máj 2019

To, ze ti je zle, moze byt aj vedlajsi ucinok HAK. Ja som ju kvoli tomu prestala brat. Urcite sa ale otestuj, aby si mala istotu.

tinik20
autor
22. máj 2019

@ivanka8287 tabletky beriem áno prvý krát ale už druhý mesiac, prvy mesiac mi nič nebolo až teraz mi je tak ani sama neviem všelijako

titla
22. máj 2019

@tinik20 Prvé tri mesiace sa telo vyrovnáva so zmenou hormonálnej hladiny. Ak tieto vedľajšie účinky ako nevoľnosti, bolenie hlavy, náladovosť a pod. pretrvávajú aj po 3 mesiacoch treba zmeniť značku. Môže sa stať, že budeš musieť vyskúšať viacero značiek, kým nájdeš tú ktorá Ti sadne alebo HAK úplne vysadiť.
Ak si tabletky brala pravidelne je minimálna šanda, že by si bola tehotná.

vandica
22. máj 2019

Môže to byť aj z HAK ako píšu baby, ale známa otehotnela cez HAK. A keďže ani HAK nie je 100%na, takže minimálna šanca, že môžeš byť tehotná tam je. Určite urob test.

williamska1
22. máj 2019

@tinik20 podľa mňa to je skôr z tej antikoncepcie, nemusela ti sadnúť urob si test a ak bude negatívny choď k lekárovi, že ti je špatne z HAK nech dá inú 🙂