Náplasť ako antikoncepcia

michaela025
22. feb 2012

prosim vas teraz sa chem spitat ci uz niekto mal antikocepciu naplast prvy krat to idem vyskusat len na mesiac mam pred sebou operaciu a doktor mi nechcel dat tabletky pretoze mi velmi skodia tak som sa rozhodla na mesiac ich vyskusat bojim sa aby som z nich neotehotnela ☹

bodka13
22. feb 2012

@michaela025 z náplaste určite neostaneš tehotná 😉 ...ja by som sa poistila ešte prezervatívom 😉 🙂

zabka88
23. feb 2012

@michaela025 neboj ja som si naplaste lepila tri roky a tehotna som neostala 😉

sorciera24
23. feb 2012

@michaela025 tak otehtniet by si nemala, su predsa robene na principe ako HAk....skor by ma trapila ina vec....kedze ti hormonalne tabletky velmi skodia, myslis, ze naplaste, v kt. su v podstate tie iste umele hormony (len v inom zlozeni) ti skodit nebudu?.....ved je to to iste a duplom, ked ides na operaciu, zvazila by som inu formu ochrany ako hormonalnu (cize tabletky i napalste su hormonalne)

michaela025
autor
24. feb 2012

@sorciera24 ved to sa bojim prat tie hak co spominas som tiez chcela len doktor hovoril ze znich sa chudne no neviem na mesiac som si ich dala predpisat a bojim sa no uvidim potom zacnem uzivat maitalon tak som zvedava co to somnou spravy no po tom zakroku to mozno bude lepsie chel aby som si dala vnutromaternicove teleso ale uz nie pretoze som ju mala rok a pol a nic moc bolo to uplne zle hrozne to uz nechcem ani otom pocut brrrr 😖 ake priciny su na tych naplastiach asi ziadne citala som navod nic take tam nebolo pisane ale kazde telo to inac prima

michaela025
autor
24. feb 2012

@bodka13 no asi sa tym poistim mam strach take nic sa prilepi na telo a ma to chranit 🙂

michaela025
autor
24. feb 2012

@zabka88 a nejake ucinky to malo na tebe ako si sa citila lebo sa to naozaj bojim brat

zabka88
24. feb 2012

@michaela025 je to normálna hormonálna antikoncepcia, keď máš problémy s pečenou alebo zražanlivosťou krvy, tak to určite neber, poraď sa s gynekologom. Na každého vplýva antikoncepcia inak, ja som z nej chudla ale často som mávala depky (pričom som optimista jak vyšitý) a mala som menšiu chuť na sex..
najlepšie je nebrať žiadne hormóny .. čo tak žiadať ochranu od muža?😉

michaela025
autor
24. feb 2012

@zabka88 no to hej mam ten isty problem len nemam problem z pecenou ale zo zlcnikom no moj muz si nedava pozor ☹ uz mam za sebou 6interupcii,,,,a teraz uz sa chranim ako mozem nikdy viac aj doktor odporucil danu ale tu nechcem skodi mi strasne som z nej schudla menzes bolestiva sex ma bolel a zas s tabletok tiez nemam chut na sex ked ma zacne chytat zacne ma bolet brucho alebo vzdy nieco dal mi te najsilnejsie tabletky aby som z nich ze vraj briberala lebo som o to poprosila ale ani deko no neviem co ja mam za telo

zabka88
24. feb 2012

@michaela025 uff, ty si riadne plodna 😉 by som teraz s tebou menila, lebo my sme bez ochrany cca rok a niič 😕 no, ja som si lepila evru (evra sa to volá myslím) a je to oveľa lepšie ako tabletky, stačí ak si stanovíš deň napr. že každy pondelok si ju vymeniš, nič sa nestane keď v utorok, myslím že má účinok ešte asi 2 dni po tom(prečítaj si návod), je dosť drahá myslím drahšia ako tabletky ale to pohodlie stojí za to..
škoda že tvoj muž je taký odmietavý voči kondomom, možno by bolo najlepšie kombinovať to aspoň na začiatku kym si telo zvykne.. ale skôr otvorene pokecaj s gynekologom on najlepšie pozna tvoj zdravotny stav.. a neskutšala si na muža, buď ochrana alebo žiaden sex? u nas to chvilu fungovalo 😉

počuj a štitnu žlazu maš oki? teda keď nemôžeš pribrať?

sorciera24
24. feb 2012

@michaela025 akoze sorry, ale to co ams za pohodlneho chlapa, kt. viac mysli na seba ako na teba a na tie chudence nenarodene deti!.....nechapem, ako neikto vobec taky sebecky moze byt......

simsalabim
24. feb 2012

@michaela025 ak uz nechces dalsie deti, nebola by u teba vychodiskom sterilizacia, podviazanie vajecnikov? Ak mas z hormonalnej antikoncepcie problemy a nadalej ju bude uzivat - v hocijakej forme - riskujes podlomene zdravie a hadam aj smrt.... Ak ti dana robi problemy a manzel odmieta kondomy (teda toto mi nejde do hlavy! ako jeden chlap moze takto nemysliet na zenu, ktora ma z nej zjavne zdravotne problemy), tak miniinterupcie urcite nie su dobrym riesenim. Fakt zvaz skor tu sterilizaciu.

michaela025
autor
24. feb 2012

@zabka88 no to neviem ci mam stym nieco hadam nie ved mi beru krv tam by mi to hadam zistil ked sa furt nato stazujem on sa mi smeje ale nie vo zlom proteze kazda co ide si dat tabletky tak tam nariekaju ze z nich priberaju a ja mam opak no co uz

michaela025
autor
24. feb 2012

@simsalabim no moja mi sme uz davno nadtym rozmyslali stoji to okolo 300e nema tolko zas penazi aj som chcela ze on by si dal nieco spravit nio kondom to som ja proti hnusi sa mi to ale teraz uz je v pohode mysli namna tak uz si dava pozor nadava sem tak ked som nemala tabletku ze si musi vtom najlepsom dat pozor ,, no chlapi su hrozdny mi zeny mame cely zivot tazky a bolestivy 🙂

michaela025
autor
24. feb 2012

@sorciera24 viem ja nato furt myslim nedavam jemu chybu ale aj sebe vies keby som nechcela to tak namna neskoci ako sa hovori uz som opatrnejsia

simsalabim
24. feb 2012

@michaela025 hm a kolko stoji interrupcia? Podla toho, co som citala, tak na Slovensku plati 230-250 eur.....ked ste mali na nu, tak tych 50 euro este dosetrite.....no ja by som to asi riesila tak, ze by som si postupne na tu sterilizaciu odkladala.... Urcite je to prijatelnejsie aj zo zdravotneho, aj z etickeho, aj psychologickeho hladiska.

michaela025
autor
24. feb 2012

@simsalabim no to urcite mas pravdu len vies ked teraz ani neusetris ostala som stale len dlzna konecne som sa stoho vyhrabala len ked si tehotna a naozaj uz nevies co bude dalej ako to vychovas a to vsetko das to radsej prec ako ho predtym vychovavat bez toho co potrebuje ako to robia niektory ze si urobia aj 10deti a chudiatka nic nmaju alebo to daju na adopciu alebo zavrazdia do smatneho kosa no interupcia stoji 260e

simsalabim
25. feb 2012

@michaela025 no neviem - ak ostanes opat tehotna, vtedy zozenies tych -ako pises - 260eur? Ak ano, tak zohnat zvysnych 40 do 300 eur na sterilizaciu uz nebude take tazke. Zakrok by sa zrejme aj dal urobit naraz s tou operaciou, co ta o mesiac caka. Inak uz k tomu nemam co povedat, len som ti chcela poradit, ako tvoj problem riesit tak, aby ta neohrozil na zdravi a bol aj eticky. Drzim palce, nech si to vyriesis.

michaela025
autor
25. feb 2012

@simsalabim dik

🙂