Náplaste verzus tabketky

patricia128
22. okt 2015

Chcem znova začať užívat antikoncepciu, len sa neviem rozhodnúť či tabletky alebo náplaste::??Dr. škoda počúvať, tá si len svoje melie aby mala z toho niečo..Kedysi som užívala MINERVU.

8291
22. okt 2015

Ja som volakedy brala tabletky s náplasťami skusennosť nemam.le kamošky co ich používali tak im to používanie vydrzalo Max.tri mesiace,neboli spokojne,sa im to odliepalo hlavne v lete s tým bola oštara,potili sa naplaste sa ošiuchavali,zachvilu boli špinavé.postupne presli na tbl.z môjho okolia baby spokojne neboli.

divozienka26
22. okt 2015

@patricia128 a nechces vnutromaternicove teliesko,? neni to take svinstvo ako tabletky

patricia128
autor
23. okt 2015

@divozienka26 dr.mi ho navrhovala ale ja ho nechcem..a tabletky tiež moc nie..tak som sa chcela informovať o náplastiach,keďže ich netreba každý deň jesť...ešte mi dr.núkala aj pesar

bosoriak
23. okt 2015

@patricia128 mala som tie naplaste a fakt to bolo dost neprakticke. neodliepali sa, ale po roku som presla na tabletky, mala som to viac pod kontrolou. Nemozes tu naplast lepit stale na jedno miesto, takze zakazdym inam, po tej starej naplasti ostavali take tie miesta ako po leukoplaste. Obcas sa mi to podarilo nalepit tak, ze ma to cely tyzden tahalo. Obcas sa to podari nalepit tak, ze ti to drie ramienko alebo pas nohaviciek.. uz by som sa k tomu nevratila.
Este existuje ten podkozny implantat co sa dava namiesto tabletiek, je to na cely rok.

gita17
23. okt 2015

mala som najprv tabletky, na tie som zabudala, tak som chcela nieco blbuvzdornejsie, dala som si predpisat naplaste. je to otras, spini sa to po okrajoch uz po 2-3 dnoch, hlavne ked mas nieco tmavsie na sebe, odliepa sa to, mne to tam zacalo pod nalepkou kvasit a mokvat... vyzera to otrasne po tydni. Teraz mam hormonalny kruzok, Nuvaring, ani o nom neviem, raz za 3 tyzdne ho vyberiem, perfekne pre zabudlivcov, ani to nie je drahe, 14 eur na mesiac

8291
23. okt 2015

@bosoriak môj gyndoš tie imlantaty neschvaluje aj ja som to volakedy chcela.nema s tým dobre skusennosti.vraj dost veľa báb mala z toho alergie a museli to von.peniaze im nikto nevrátil.

bosoriak
23. okt 2015

@8291 Moze byt, to ma len napadlo ako alternativa k tabletkam a naplastiam.

jiana331
24. okt 2015

AHOJTE BABY..braly ste niektora z vas nosifol ?

radkakocikova
16. jan 2016

ahojte kočky, musela som vysadiť antikoncepciu/tabletky, teraz mi dr. dal na skúšku náplaste... aké máte skúsenosti? Tabletky som brala asi 5-6rokov, bola som spokojná, nemala som menštruačné bolesti, aj akné ustúpilo, nepribrala som... z náplastí mám obavy, čo sa týka spoľahlivosti- možnosť odliepania, akné aj priberania, poradte, prosím... veľká vdaka 😉