Otehotnenie pri antikoncepcii

alexx22
8. jan 2015

Ahojte, mám otázočku. Posledný rok som vystriedala asi 2 antikoncepcie, nakoľko som mala pri jedných ťažkosti pri menštruácii.. Teraz je to OK čo sa týka bolesti pri menštruácii, lenže dosť časti mi chodila menštruácia nie presne na čas, alebo som mala slabšiu menštruáciu aj počas brania tabletiek.. A teraz sa mi stalo to, že presne na štedrý deň som mala styk s priateľom (samozrejme bez kondómu) .. na druhý deň som mala poslednú tabletku a menštruácia mi vychádzala presne na 31.12.2014 no a dnes je 08.01.2015 a stále nič ( a dnes by som mala mať prvú tabletku z nového balenia antikoncepcie, ale ešte som si ju nedala).. je možné, že som tehotná ? A čo si myslíte, mám si dať nové balenie aj bez toho že som nemala menštruáciu alebo mám ešte počkať pár dní a keď sa nič nestane ísť na gynekológiu? Nechcem robiť okolo toho veľké halo v rodine :D
Ďakujem za každú odpoveď 🙂

brumka
8. jan 2015

ako chapem 24.12 si mala styk a 25.12 poslednu tabletku, 8.1 zacat brat novy blister? to co mas za tabletky ael taku dlhu prestavku v uzivani som este nepocula poznam tabletky 24/4 a 21/7... neviem co to mas za tabletky ale tie prestavky mi pridu velmi velmi dlhe. ak urobis vadscsie prestavky ako su dane tak rataj s tym ze tabletky nemaju ucinnok

liliuska
8. jan 2015

Ja by som ti navrhovala ist k doktorovi a poradit sa unho, on by ti mohol spravit tehu testy a uvidis hned ako si na tom....rodine sa hovoria veci az ked je to na 100% nech sa zvytocne nestresuju 🙂

alexx22
autor
8. jan 2015

@brumka máš pravdu 🙂 21/7 mám .. posunula som si o týždeň a ospravedlńujem sa, ale zle som si to pozrela v kalendári, , poslednu tabletku som mala 31.12.2014 🙂 ale aj tak mám stále problémy s tým, že raz dostanem na čas a raz mi meškajú.. no ale teraz mi meškajú už cca 5-6 dní keď to dobre rátam... a to sa mi nikdy nestalo ešte

brumka
8. jan 2015

@alexx22 uz som v obraze, sprav si test, podla mna co viem tak pri hak sa moze stat ze daka mrchan emusi prist, urcite konzultuj s doktorom. a ja som si najprv myslela ze ake dlhe prestavky mas 🙂

alexx22
autor
8. jan 2015

@brumka no veru som si to zle ja blba pozrela.. ale tak vychádza mi to dnes tak, že nové tabletky by som dnes mala už začať brať a menštruácia stále nikde a nové balenie vždy začínam asi tak predposledný deň menštruácie tak mi je to také divné všetko.. a test si zas zbytočne nechcem robiť, aby som náhodou nebola sklamaná.. ale za tú dobu som mala dva krát s priateľom styk nechránený tak neviem sama či je tam možnosť otehotnenia alebo nie keď to bolo v podstate obdobie pred menštruáciou

brumka
8. jan 2015

@alexx22 ako nechraneny? ved ked beres hak si chranena, jasne ziadna antika nieje 100% iba zdrzanlivost. beres tabletky so zdravotneho dovodu?

alexx22
autor
8. jan 2015

@brumka myslela som to tak že bez kondómu a samozrejme sme to aj na komplet ukončili ako treba 😀 .. tak som to myslela 🙂 .. a neberiem ju zo zdravotných dôvodov, ale preto že som mala nepravidelnú menštruáciu.. lenže tú mám v poslednej dobe aj keď beriem HAK .. tak ja už neviem čo vlastne mám robiť .. ale hovorím, že takto dlho mi ešte nikdy v živote nemeškali od kedy beriem HAK.. pred tým som mala MINERVU asi 3 roky a to som mala pomaly presne na minútku menštruáciu a posledný rok stále len problémy od kedy mi ju gynekológ zrušil

zuzikboc
8. jan 2015

@alexx22 Nechcem ťa stresovať (teda, neviem, či by si sa tehu potešila, alebo nie 😉 ), ale mne sa stalo presne toto isté a tento rok moja HAK nastúpila na strednú školu 😀 Žiadna antika nieje 100%, pri každej musíš rátať s tým, že môže zlyhať. Ja som nové balenie brať nezačala, šla som k dokimu, ale v takom štádiu ešte ani on nemohol potvrdiť, či je to tehu, alebo nie. Objednal ma za dva týždne a povedal mi, že ak by som začala znova brať HAK a bola by som tehu, mohlo by to dieťatko poškodiť. Vraj to stojí za to, počakať, kým sa tehu potvrdí, alebo definitívne vyvráti a zatiaľ sa chrániť inak, a HAK môžeš potom začať od nového cyklu. My sme nakoniec prišli na to, že na začiatku posledného balenia HAK som mala nasadené antibiotiká a to účinky HAK výrazne oslabilo 😀

alexx22
autor
8. jan 2015

@zuzikboc nestresuješ ma veru 🙂 ja by som sa len potešila tomu .. s priateľom sme spolu už pár rokov a dieťatko neplánujeme ešte, ale neplánovanému by sme sa všetci potešili 🙂 len ja nechcem všetkých zbytočne stresovať a nakoniec sa z toho vykľuje planý poplach.. tak teda nezačnem brať radšej nové balenie aby som "náhodou" neuškodila keby tam niečo bolo 🙂 .. a ak to ďalšieho týždňa nepríde menštruácia pôjdem k doktorovi 🙂

zuzikboc
8. jan 2015

@alexx22 U nás to fungovalo tak isto, mimčo sme ešte neplánovali (mali sme len 20 a 21 rokov), ale v podstate len trošku urýchlilo všetky naše plány 😀 Tak držím palce, aby to dopadlo podľa tvojich predstáv 😉

alexx22
autor
8. jan 2015

@zuzikboc ďakujem veľmi pekne a bodaj by si mala pravdu, že som tehotná 🙂 ale nerobím si zatiaľ nádeje 🙂

lila77
8. jan 2015

ANO NESMIE SA UROBIT VACSIA PRESTAVKA MYSLIM AKO 7 DNI POTOM ISTO OTEHOTNIES A TAKISTO AK BERIES ANTIBIOTIKA OTEHOTNIES LEBO TO SA BIJE

lila77
8. jan 2015

a ked beries antokoncepciu a prerusis skor otehotnies ako keby si nebrala pretoze zvysuju hormony