Ovplyvňujú antibiotiká antikoncepciu?

jasmine11
19. apr 2016

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či môžem byť tehotná, ak som brala antibiotiká Cedax päť dní a už skoro 4 roky beriem antikoncepciu a s priateľom sme mali styk? Môžu tieto antibiotika ovplyvňovať účinnosť antikoncepcie, aj keď v pribalovom letáku nebolo nič písané o tom, že by tie antibiotiká mali znižovať účinok antiky?

jasmine11
autor
19. apr 2016

Tak ďakujem 😊 Pa

katuliena82
20. apr 2016

@jasmine11 tie príznaky budú spôsobené psychikou 🙂 myslim, že 12 dni pred menzesom je ešte moc zavcasu, aby nejaké boli.

jasmine11
autor
20. apr 2016

@katuliena82 tiež si myslím, že je to psychika, lebo stále na to myslím.

katulienkax
20. apr 2016

My ked sme plánovali dieta tak som casto mávala pocity ze už snad som tehotná aj mi divne boľo aj som si myslela ze ma pichá v maternici aj prsia boleli a potom prišli kramy 🙂

jasmine11
autor
20. apr 2016

Ja som začala odvtedy stresovať, keď som si večer dala papriku s paradajkami a stále som mala také nafúknuté brucho. Ale potom som si vlastne uvedomila, že paprika nafukuje. Tak..len dúfam, že je to OK. Nikdy by som nepovedala ze práve ja budem takto stresovať, lebo sme boli vždy zodpovední.. Až teda nám to ušlo teraz pri tých antibiotikách..

ena70
20. apr 2016

@jasmine11 ak je od styku už týždeň a dva dni, dievča načo čakáš a nejdeš si kúpiť test??? som ti písala že už sa to dá zistiť.... tak utekaj, urob test a hneď uvidíš...nieto ešte čakať 12 dní na menzes... už aj nech si nazad a napíš ako...

jasmine11
autor
21. apr 2016

Čakám, lebo som si niekde na nete čítala, že test sa neoplatí robiť pred menzesom. Tak neviem ci je to pravda.. Myslíš že sa to už dá zistiť?

csilla1977
21. apr 2016

@jasmine11 mozes urobit,ked budeš stresovat, aj menzes moze meškat od stresu.no tak len potom budes 😕 nervozná,že mešká mešká 😒 urob test.potom ked mešká menzes,zase chod kupit 🙂

maxiva
21. apr 2016

@jasmine11 akoze sorry,ale uzivas tabletky 4 roky a nevies,ze antibiotika znizuju ucinky????tie letaky v antikoncepcii su tam pre srandu....

maxiva
21. apr 2016

@jasmine11 inak da sa to zistit aj pred menzesom,ale niekedy to moze ukazat,ze si neni tehotna a potom zistis,ze si.urob si test az ti bude meskat...alebo zajdi na gyndu,z krvi ti to zistia

jasmine11
autor
21. apr 2016

Vedela som, že znižujú, ale v HAK je písané, že niektoré lieky.. Ani sa tam nepíše o antibiotikách a ak niektoré antibiotiká znižujú tak je to v letáku napísané. Raz som také užívala a bolo to tam jasne napísané. Ale pri týchto nebolo nič. Ja zase nečítam nonstop takéto fóra alebo články typu antibiotiká a antikoncepcia. Mne to nikdy nikto nepovedal. Viem to z netu. A co viem tak všade píšu, že ak niektoré znižujú, tak to tam MUSÍ byť napísané. Ako viem, nič nie je stopercentné. No.. Urobím si test a napíšem ako som na tom

mirka822
21. apr 2016

Tebe nevarovali v lékarně, že antibiotika snižují účinnost antikoncepce? 😲 A hlavně v příbalovém letáku antikoncepce musí být napsáno, že pokud bereš ATB, tak máš používat ještě jinou antikoncepční metodu... 😒

jasmine11
autor
21. apr 2016

Nie. Ani moja lekárka mi nič také nepovedala, a vie že beriem antiku maitalon..

ena70
21. apr 2016

@jasmine11 to co za kravinu si čítala že sa neoplatííí???? dievča ty sa zobuď !!! ja ti môžem byť mamou, a takéto veci sú mi úplne jasné! načo by boli tehotenské testy??? veď ak si tehotná tak tie krámy už vôbec nedostaneš! a zbytočne ti ubiehajú dni... ale čo sa čudujem, keď nevieš že antibiotiká znižujú účinok antikoncepcie. pozri, to je všeobecná znalosť. ja som antiku nikdy nebrávala kvôli neželanému tehotenstvu ale záujem o všeobecný prehľad ma doviedol k tomu že som vedela že ATB znižujú účinky. a kopec iných vecí, lebo proste som sa zaujímala o také veci... a keďže občas som trpla či sa niečo neprihodilo, tak som si testy robila x-krát... a vždy pred očakávaným menzesom!! aby som v kľude proste vedela či som alebo nie som tehotná... a tvoja lekárka predsa nemusí nosiť v hlave že zrovna Ty berieš antiku a akú...veď má xy pacientov.... č

ena70
21. apr 2016

@jasmine11 a ja keď som začínala so sexom, a taktiež materstvom, tak žiadne fóra neexistovali... o nejakom gúúgli sme si mohli nechať zdať 🙂 🙂... ale šak sa zaujímam....

jasmine11
autor
21. apr 2016

@ena70 neoplatí som myslela tak, že je to ešte skoro aby mi tam nabehla druhá čiarka.

ena70
21. apr 2016

@jasmine11 moja, ja keď sme zarobili na malého tak už po týždni som si robila test a čiarka tam bola!! nepresviedčaj ženu ktorá má raz toľko čo ty :D

jasmine11
autor
21. apr 2016

Oki teda.. Tak ja som to nevedela :D a mali ste už aj nejaké príznaky? Ci to asi nie že..

ena70
22. apr 2016

@jasmine11 ale kdeže prosím ťa po týždni a priíznaky??? to je somarina, veď to sa ešte nestihne nič vyvinúť...len sa zvýši hladina hcg hormonu...to je tehotensky hormon, ktorého hladina sa začne zvyšovať po počatí.... no už si kúpila ten test konečne??

buckeye
22. apr 2016

@ena70 asi ste mali skor ovulaciu tak sa podarilo uz po tyzdni mat ciarku, standard to ale urcite nie je normalne trva 5-8 dni len cesta oplodneného vajicka do maternice a uhniezdovanie, hcg (ktore za chytava test) zacne stupat az potom..

@jasmine11 kolko dni si po danej udalost? predpokladam, ze nieco ako bt nesledujes, kedze bereis antiku, ani sa neda odhadnut, ci nejaka vôbec ovulacia bola, ak ju beries, kedze hak ju blokuje, ale ak nahodou bol znizeny jej ucinok, predsalen nastat mohla..riziko tu je...teoreticky ak kvalitnejsie resp citlivejsie testy ti na priblizne 10 den po ovulacii (preto teoreticky) ukazu slabu ciarku, ktora dalsimi dnami silnie, ale spermie dokazu prezit niekolko dni v tele, takze treba pocitat aj s tym

bubbble
22. apr 2016

jeee no tu sa zase zbehla kopa odborniciek. :D @jasmine11 , je velmi mala sanca ze by doslo k znizeniu ucinku.. tyka sa to iba niektorych specifickych liekov ktore su odburavane rovnakymi enzymami ako HAK, napriklad antituberkulotika. Co sa tyka toho testu, tak pravdepodobne by ti este nic neukazal, ale kludne skus - zavisi to od viacerych veci, keby sa uhniezdilo uplne hned tak teoreticky by mohol. Takze uplne minimalna sanca je, ale ta je vzdy.. meno este urcite vyberat nemusis. 🙂 (mimochodom ak ta to ukludni, som porodna asistentka, takze od fachu :D )
a k takym prispevkom ako od @csilla1977 - ako mozes napisat ze ATB znizuju ucinnost HAK, lebo ty si tak otehotnela a pritom si ani HAK nebrala?? ved to nedava zmysel, nemyslis :D

csilla1977
22. apr 2016

.ja som nebrala pred otehotn.vtedy som bola 17ročná.ale užívan HAK,no nie teraz,uz po narod.dcér.už 19rokov.nevynechala som ani 1den..aj ešte stále užívam.vyskušala som viac HAK-lebo som mala špinenie v strede,a viem ze ked uživam ATB-tak musím s iným sposobom chránit.a ANO znižuju účinok.a písali aj iný nie len JA!ok?

jasmine11
autor
22. apr 2016

@bubbble no to ma celkom potešilo co si napísala.. Ja neviem akože šanca, že by som mohla byť v tom je nejaká.. Ale skôr nie ako áno. Teraz ma to dosť ukludnilo co si mi napísala. Ale už ani nestresujem. Co sa ma stať, stane sa.. Ja si osobne myslím, že je to tak ako si to ty napísala. Ze sa to týka niektorých špecifických antibiotík, na ktorých to musí byť aj napísané, že znižujú.. Tak snáď to bude v pohode.. Jupiii.. Je šanca ze doštudujem výšku 😀😀a na bábo si teda ešte nejaký čas počkáme :D

jasmine11
autor
22. apr 2016

@buckeye dneska to už je 13 dní od toho dňa..tak šanca tam môže byť.. Dúfam v to, že nie som tehotná.. Uvidím no..

buckeye
22. apr 2016

@jasmine11 si myslim, ze si mozes spravit uz aj teraz ale pre istotu aj takych 5 dni znova a ked bude negativ, bude to ok 🙂