Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pharmatex - lokálna antikoncepcia

noelle7
12. nov 2012

Aké sú vaše skúsenosti? Výhody / nevýhody?

sintra
13. nov 2012

Ja mam skusenosti dobre. Pharmatex som kedysi uzivala cca dva roky a bol spolahlivy. Trosku je otravna ta manipulacia pred zavedenim, niekedy to kazi "caro okamihu" 😀

ivushka0209
13. nov 2012

Awoj ja som s priatelom pouzivala pharmatex dlhsiu dobu a nevyhody som na tom nenasla. Je to ovela lepsia volba ako hormonalna antikoncepcia . Ked sa rozhodnes mat dieta je to o dost kratsia cesta ako cakat kedy dozneju ucinky hormonov a hlavne sa nemusis stresovat s tim ci si si dnes dala tabletku alebo nie a vobec nenarusa tvoj cyklus.

mima4
13. nov 2012

@noelle7 výhoda: vysoká spolahlivosť, vraj až 97 % a hlavne človek nemusí do seba dávať všlijaké hormóny... z ktorých nevieš ani čo ťa čaká do budúcnosti.

danielitka26
13. nov 2012

ja osobne sa nestotoznujem s tymto typom antikoncepcie 😝

noelle7
autor
13. nov 2012

Vďaka. 🙂 Čítala som v starej diskusii, že asi dvom - trom žienkam to zlyhalo aj pri najlepšom používaní, ale tak nič nie je 100%, ani tabletky, len abstinencia.

Rozmýšľam, že prejdem na Pharmatex (príp. striedať s kondómami, prípadne použijem oboje) z HA, ešte nie som rozhodnutá, lebo tá HA veľa stojí, vzhľadom na to, že s priateľom nemáme tak často príležitosť na sex, mám pocit, že sa mi do sexu ani nechce tak ako predtým a môže to mať vedľajšie účinky. Ale, prosím, neukameňujte ma, že som to vôbec brala, som si vedomá všetkých negatív, no bolo to moje rozhodnutie, každý má svoje dôvody. Pre mňa bolo výhodné, že som si presne vedela nastaviť, kedy budem mať svoje dni, funguje spoľahlivo, nemala som problém brať tabletky v rovnakom čase a vedľajšie účinky som mala len také ťažké prsia prvý mesiac a potom neskôr tá nechuť na sex a horšia nálada, ktovie, či naozaj to súvisí s tým, preto uvažujem o vysadení, či sa to nezlepší.

Predtým som to skúšala len raz s Pharmatexom - krémom, celkom ok, až na to vytekanie, no lubrikačný efekt mi vyhovoval, ako kazenie romantiky mi to neprišlo, len by mi momentálne vadilo dosť zlyhanie, lebo ešte študujem. Vtedy to nezlyhalo, ale podľa jedného razu sa nedá povedať, či to je také spoľahlivé... Zvlášť či sa dá na to fakt spoľahnúť, ak má žena plodné dni, nepoužije kondóm, pesar ani nič naviac a ide sa "až do konca". Určite by som ale odporúčala použiť ho podľa návodu, na stránke pharmatexu sú aj odpovede na časté otázky v sekcii Poradňa.

Pharmatex má účinnosť 97,6% podľa ich stránky, teda pearl index 2,4. http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_birt...

monaisok
14. nov 2012

Vyskúšala som Pharmatex krém a nikdy viac. Po zavedení som sa prestala prirodzene zavlhčovať. Okolie ma začalo štípať a celkovo som z toho nemala dobrý pocit. Smrdí to ako kvapky do nosa a počas súlože to vyteká. Nie je to transparentné, ale biele. Takže s tým bolo zababrané celé okolie, vrátane partnera. Niektoré sexuálne praktiky pri používaní Pharmatexu nie je možné robiť. Teda žiadna romantika.

mima4
14. nov 2012

@noelle7 čauko, pokial fakt mas strach z otehotnenia, skus to s niecim inym kombinovat pocas plodnych dni. V prvom rade sa ich nauc rozpoznavat, napr. meranim bazalnej teploty, a vtedy sa este poistite napr. prerusovanou sulozou alebo kondomom.

mariankamk
14. nov 2012

@monaisok hold, niekedy pre moznost mat sex bez obmedzenia (teraz myslim moznost otehotnenia) musis co-to obetovat (biele skrvrny, odmyslenie si niektorych neznosti alebo sa im venovat skor nez styku, pred zavedenim kremu); ale samozrejme, ak ta to stipalo, tak nie je o com a je lepsie sa tomu vyhnut...
ja som zase bola spokojna, mne to este aj pomohlo, ked mi tam dolu zacalo nieco sarapatit... 😅

monaisok
14. nov 2012

Ale zase treba si položiť otázku, kvôli čomu sa spolu dvaja ľudia milujú? Používanie Pharmatexu je pre mňa ako jesť čokoládu posypanú pilinami. Síce môžem povedať, že jem čokoládu, ale kvôli tým pilinám mi vôbec nechutí. Milovanie by malo byť pôžitkom a nie utrpením. Podľa toho si treba vybrať aj antikoncepciu.

dida31193
4. júl 2014

Dobrý deň, predám krém Pharmatex - nový, neotvorený, nepoužitý - kúpila som si ho, no nakoniec som sa rozhodla pre inú antikoncepciu a je mi už zbytočný. Cena 6€. (prípadne plus dobierka). V prípade záujmu ma kontaktujte na mail didaklukova@gmail.com

m23mimi88
15. okt 2014

chcem sa spytat, vsade je pisane ze gel ma 10hodin ucinok, ale zaroven, treba pred kazdym pohl. stykom aplikovat gel, ked mam pohl. styk viac krat pocas 10 hodin, kym by gel mal mat ucinok, treba si zakazdym aplikovat gel? naco je potom 10 hodin ucinok,

indy223
23. okt 2014

My sme s priatelom použili raz pharmatex, dokonca pri našom prvom spoločnom sexe a bola som tehu.Samozrejme porušili sme pravidlo a na druhé kolo som si nedala novu globulu.no čo, stava sa 😝 😝

mejjus
23. okt 2014

Tiež používam už 10 rokov (nemôžem brať HAK ) mne tiež vadí ako smrdí..aj ako vyteká , aj ako si musím dávať pozor so sprchovým gélom po...a cítim ako by som od toho z vnútra odumrela :D :D ale čo už ..manžel "ponožky " nechce (a ani ja), tabletky brať nemôžem tak nič iné nám nezostáva...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli