Štatistika: dlhodobá antikoncepcia-tehotenstvo-potrat

marcaradko
25. máj 2008

ahojte:
zakladam tuto temu,pretoze v poslednej dobe sa nam neak mnozia potraty(od minuleho mesiaca bohuzial patrim k missed aboration-zamlknutemu potratu aj ja).
zaujimalo by ma ake mate skusenosti s dlhodobejsim uzivanim peroralnej(-tabletkovej) antikoncepciie (myslim tym 5 a viac rokov) a nasledym snazenim sa o mimi a tehotenstvom.
sice nas dr. presviedcaju o neskodnosti antikoncepcie,bezproblemovym otehotnenim hned po vysadeni aj dlhodobejsieho uzivania.zaujimalo by ma ako je to v skutocnosti a ake mate skusenosti vy.
.....pretoze sa mi to neako nezda....,a myslim si,ze ked som uzivala antikoncepciu 8 rokov neprerusovane,tak je dost mozne ze si na to ten organyzmus zvykne,respektivne ostane tak naprogramovany.

alusha
20. nov 2009

ja som nikdy neuzivala HAK, prve tehu potrat v 7tt, potom uspesne bezproblemove tehu, teraz zatial tiez bez problemov...

renatkas
20. nov 2009

ja som brala antikoncepciu asi 5 rokov a po vysadeni sa mi objavilo PCO - problemy s dozrievnim vajicok, strasna hormonalna nerovnovaha, pocas toho ako som brala antikoncepciu sa mi radikalne zhorsila imunita, dostala som alergiu, nabeh na astmu... neviem ci to pripisovat HAK alebo nie, ale to PCO podla mna s tym ma nejaky suvis. takze ja osobne uz by som do antikoncepcie nikdy nesla.

co sa vsak tyka potratov, tiez si nemyslim ze je to kvoli HAK. Proste si to priroda vzdy nejak zariadi.

michaelachanel
20. nov 2009

sabiatko
dakujem... nejak musí ísť človek aj v takýchto chvíľach ďalej 😒 .....ja Ti prajem a aj všetkým zdravie sveta j pre Vaše bábetka..teším sa s Vami, kt. to klaplo...hádam to aj mne raz klapne 🙂

peterpavol
11. aug 2010

Moja zenuska uzivala antikoncepciu 9 rokov a hned ked vysadila, otehotnela, teraz mame doma taky maly dokaz. Medzicasom pribudol este jeden opus. No a ked sa dokoji, asi bude znovu na programe dna nejaka ochrana. Ja som pocul, ze existuje nova hormonalna, na prirodnej baze, viete o tom nieco?

spartana
31. júl 2011

moj prispevok prichadza trosku neskor ako sa rozbehla vasa diskusia, ale velmi ma zaujala. Ja som uzivala HA plnych 8 rokov, ale musela som prestat, kvoli hroznym bolestiam hlavy, ktore mi pravdepodobne ona zacala sposobovat, trikrat som musela zmenit druh, lebo vzdy po case zacali bolesti. Ale inak som bola s HA velmi spokojna. Uz tri mesiace som "cista" , vajecniky ma bolia dost casto a vyhadzana som ako pubertiacka, je mi casto zle od zaludka, ale hlava ma uz neboli. Takze asi to chvilu potrva, kym si moje telo zvykne na zmeny. Snazim sa otehotniet, zatial sa to nepodarilo, mozno aj preto, ze asi nemam poriadnu menstruaciu, tak dva dni a potom skoro nic. Ani neviem vlastne, co to znamena, normalna menstruacia, 5 dni a silne krvacanie?
Poradil by mi niekto, co mam robit, ak sa mi i dalej nebude darit otehotniet? Ako si spravne vypocitam plodne dni?
Snad toto forum este funguje, lebo sa mi fakt paci.

ivinka7
31. júl 2011

Ja som užívala HA celých 5 rokov. Po vysadení som 9 mesiacov nemala vôbec menštruáciu, takže som nemohla ani otehotnieť /ale chcela som/. Šla som k lekárke a tá mi vyšetrila hormóny a zistila mi poruchu štítnej žľazy. Začala som sa liečiť a o 3 mesiace som otehotnela a hneď aj potratila. Prešlo ďalších 8 mesiacov kým som bola opäť tehotná. Teraz už mám 4 ročnú dcéru. S ďalším tehotenstvom som už problém nemala.
@spartana takže ja by som ti radila navštíviť gynekologičku aby ťa vyšetrila a hlavne hormóny.

spartana
3. aug 2011

@ivinka7 Dakujem za radu, idem dnes k doktorovi, tak uvidim

kukujka
3. aug 2011

brala som antikoncepciu 5 rokov a kym som otehotnela tak to trvalo skoro 2roky

blavacka
3. aug 2011

ja som brala HA 12 rokov vkuse a ked sme chceli babo, tak som 3 mesiace pred tym vysadila a potom som hned otehotnela, tehotenstvo uplne bez problemov...

miskap
3. aug 2011

dievčatá, počuli ste o tom, že je možné brať antikoncepciu bez prerušenia, aby žena nemala menzes? Myslím tým, že sa neurobí prestávka a tabletky sa užívajú nonstop. Máte s tým niekto skúsenosti? Keď chce potom žena otehotnieť, vraj stačí vysadiť.
Mne osobne sa to veľmi nepozdáva, menzes predsa príroda nevymyslela len tak zo srandy! Mám pocit, že to tehotenstvo nemusí byť v poriadku. Podľa mňa ani maternica nebude pripravená na otehotnenie.
Čo vy na to???

blavacka
3. aug 2011

taku antikoncepciu uziva moja sestra, je to bezestrogenova antikoncepcia vola sa Cerazete, ale co viem od nasho gynekologa predpisuje sa len ludom, ktory z nejakeho dovodu nemozu uzivat beznu estrogenovu antikoncepciu.
Zevraj ked sa uziva dlhodobo a nechodi menzes moze sa neskor zistit rakovina krcka maternice a podobne problemy. Lebo ked zena zacne mat problemy s menstruaciou,tak hned zisti ze je nejaky problem a ide ku gynekologovi a takto nic... Takze asi je lepsie mat tych 3-5 dni mesacne menzes ako nieco zanedbat koli pohodlnosti

alexandra_j22
21. aug 2011

Ja som brala antikoncepciu 2 roky a 10 mesiacov a po vysadení (v roku 2010) som 3mesiace vôbec nedostala mrchu ...musela som ist v júni na vyvolávačku ... po mesiaci zase nič tak zase mi pichali Agolutin ... potom opäť a doktor mal podozrenie, že mam PCO tak ma poslal v októbri k endokrinológovi a ten mi napisal spravu, že "vaječníky svedčia na PCO" a že by som mala zase brať HAK ....no ja som si povedala, že to brať nebudem keď mám takéto problémy, že si počkam kedy mi mrcha príde sama od seba. V decembri mi prišla sama aj keď som mala nepravidelné cykli bolo to ok väčšinou mi meškala 2 - 3 týždne. Teraz v júni (po 1roku a 4mesiacoch čo som nebrala HAK) som zistila, že som tehotná a pred týždnom v 11tt som musela ist na UPT ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tento rok ma prijali na Vysokú školu takže aj keď som toto babetko moc chcela o ďalšie sa chceme pokúsiť až o 2 roky. Takže asi si budem musieť dať HAK len sa bojím či nebudem mať zase takéto problémy :( dufam, že aj nie horšie .....

A keď ma vyšetrovala iná doktorka(ked som bola tehotna) ako doktor ku ktorému som chodila.... a povedala som jej, že mi doktor povedal, že mam PCO tak povedala, že sa už veľa krát stretla z takými pacientkami čo im doktor tvrdil, že maju PCO . Tak mi povedzte, či je toto normálne ?! 😠

marcela1992
23. apr 2013

ja som antikoncepciu pred tehu nebrala a potratila som...

pina123
21. máj 2013

cute babi ja by som sa chcela pytat ze co si myslite o tom ak som bola na potrate a hned nato mi doctor pichol tu antikoncepcnu injekciu po prvy krat,,,,,pres uz dva mesiace mi to meska a ja som to este stale nedostala,