Sterilizácia - cena

15. okt 2022

Ahojte baby prosím Vás o radu! Samozrejme keď nabudúce idem na poradňu tak sa spýtam aj lekára! Budem mat 2 cisársky rez a doktor mi ponúkol sterilizáciu a zabudla som sa opýtať ze koľko sa zato platí? Pri cisárskom není to zadarmo? Ďakujem

stastnamamana4
15. okt 2022

V Trenčíne sa za to platí napríklad 18€ ak je to pri inom zákroku, ako napríklad sekcia. Každá nemocnica asi inak🙂

maria39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larazivago
15. okt 2022

Takéto definitívne riešenia nerieš. Je x druhov a spôsobov antikoncepcie...

maria39
15. okt 2022

@larazivago presne tak 👍

murka2222
15. okt 2022

Nie je pravda že zo zdravotných dôvodov urobená sterilizacia sa neplatí. Mne bola robená minulý rok pri štvrtom cisárskom a platila som 100 €.

anjelikdianka
15. okt 2022

Ja som rodila pred troma týždnami cisarskym rezom dvojičky.Doma mám už dve deti.Takže sme sa rozhodli že počas sekcie mi urobia aj sterilizáciu.Platila som 120 eur.

stastnamamana4
15. okt 2022

@maria39 ja si ju nejdem dať robiť, iba som komentovala, koľko to stojí...😄
Ani neplánujem sekciu, mám tri deti normálnym pôrodom a dúfam, že aj toto štvrté tak bude🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
totatimeka
15. okt 2022

Nečítala som všetky komentáre, len ti chcem napísať že sa rozhodni podľa seba, ja som sa tiež nechala ovplyvniť okolím a sterilizáciu som si nedala urobiť (u nás v ZA mi bola ponúknutá zadarmo pri sekcii, zo zdravotných dôvodov) a teraz ju riešim mimo sekcie a bude má stať 300€ a ešte aj zákrok navyše...

liloastitch
15. okt 2022

Záleží od konkrétnej pôrodnice, u nás v BB 40€ pokiaľ je to v rámci iného operačného zákroku. Tiež idem podstúpiť .

@maria39 aj žena po sterilizácií môže podstúpiť umelé oplodnenie keď sa rozhodne predsa len mať ešte dieťa.

maria39
15. okt 2022

@murka2222 zalezi to od nemocnice a primara niesu vsade rovnake podmienky

maria39
15. okt 2022

@liloastitch dobre sa to pise ale v praxi je to uplne inac

maria39
15. okt 2022

@liloastitch poriadne si to rozmysli je to raz a navzdy

liloastitch
15. okt 2022

@maria39 ja to mám premyslené dostatočne. Pokiaľ nie zákrok nepostúpim.

maria39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liloastitch
15. okt 2022

@maria39 áno je na každej žene zvážiť si pre a proti. Väčšina to aj urobí. Nemyslím, že ženy podstupujú sterilizáciu len tak bez toho aby zvážili ako to ich život ovplyvní. Ja rátam s každou možnosťou ako sa môj život môže ďalej vyvíjať aj napriek tomu sterilizáciu podstúpiť plánujem.

maria39
15. okt 2022

@liloastitch sex je potom super ale prazdny zivot bez deti

maranta_leuconeura
15. okt 2022

@maria39 prepac ale si dospela, ked si to nechcela podstupit, nemusela si. Viem, ze ludia nemyslia na zle veci, ale to ti nikdy nenapadlo, ze keby sa nieco stalo detom ci nebudes chciet nahradu? Lebo su aj zeny, co by nechceli, lepsie povedane, uz nechcu byt nikdy tehotne, pre tie je sterilizacia super. Tiez by som si ju v istom veku dala urobit. Miesto vyplakavania ste mohli ist na umele, mas nefunkcne len vajcovody, nie cely reprodukcny system.

liloastitch
15. okt 2022

@maria39 sterilizáciu väčšinou podstupujú ženy, ktoré tých detí majú viac. A pokiaľ sa aj niečo stane a o to dieťatko prídu a zúfalo potrebujú ďalšie tak je tu stále tá možnosť umelého oplodnenia. Prípadne adopcia, pestúnska starostlivosť. .. jasné, že to už nie je také jednoduché ako prirodzene otehotnieť, ale keď ide žena podstúpiť sterilizáciu musí rátať aj s týmto . A dokonca treba rátať aj s tým, že ani tá sterilizácia nemusí byť 100% a žena neplánovane otehotnie. Proste treba myslieť dopredu na úplne všetko .

stastnamamana4
15. okt 2022

@mamula20 ako názor nejakých preafektovanych ženských mi je ukradnutý, sme slušná rodina, manžel dobre zarába tak nevidím dôvod, prečo by sme nemohli mať 4 deti a prečo by som hneď mala byť označená za matku, ktorej sa nechce robiť a čaká na prídavky 🤦 ale to je dnešná doba závisti 😄
Trošku ma zarazil tento komentár, by som povedala od veci, ale nevadí...
Inak aby bolo jasno, chce ísť manžel na zakrok, ja klasické hormóny kôli hematologii nemôžem, teliesko bez hormónov mi spôsobilo zápal maternice, tak preto takto. 4 sú naš kompletný počet (a chceny😉)

maria39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
15. okt 2022

V Presove ak ide o strerilizaciu popri sekcii, tak sa neplati nic...

maria39
15. okt 2022

@elizabet173 to neni nahrada kto to neprezil nemoze ani vediet o com to je

comika
15. okt 2022

Myslim ze ked doktor odporuca, tak je zadarmo

petamich
15. okt 2022

@maria39 myslim si, ze zena, ktora sa pyta na cenu sterilizacie si to (zrejme) dobre rozmyslela, mrzi ma co sa ti stalo ale autorka sa nas tak uplne nepytala na nazor, co si myslime o tom, ze sa chce dat sterilizovat 🤷‍♀️ nic o nej nevieme, nevieme dovody, nevieme pocet deti a keby sme aj vedeli, stale je to len a len jej vec

stastnamamana4
15. okt 2022

@mamula20 taktiež sme nemali nehodu, všetko sme brali tak, že byť môže ☺️ a nemali sme deti kôli pridavkom. Myslím si, že kto má deti len kôli tomu, aby bol doma a bral, moc toho nemá, nakoľko žije z mesiaca na mesiac a presne to tu potom tak vyzerá, tie príspevky typu prečo mi ešte neprišla dávka??
Nech sa darí, deti sú dar a veľké šťastie🥰

maria39
15. okt 2022

@petamich tam boli 2 slova takze to spolu suvisi😉

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz