Sterilizácia - priebeh

19. máj 2022

Ahojte ženy, je tu nejaká ktorá bola na sterilizácii? Viem že deti mať nikdy nechcem. Ako to prebiehalo? Aké ste mali po tom problémy a príznaky?

koka3
19. máj 2022

ahoj, pripnem sa ak mozem 🙂

pininka1
19. máj 2022

Mne to robili pri cisarskom. Ziadne priznaky, ziadne problemy, nevidim ziaden rozdiel, kedze ide o mechanicke prerusenie, nema to nic spolocne s hormonmi a pod.

evica17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selena_luna
19. máj 2022

Ono to nie je take easy ze deti mat nechces tak ta sterilizuju. Musis dat ziadost a nasledne vysvetlit pred komisiou dovody. Mozu to zamietnut ak sa im to nebude zdat dostatocne vazne - povolia ju zo zdravotnych dovodov, od urciteho veku a najma zenam co uz maju viac deti . Teda napriklad ak si zdrava bezdetna tridsiatnicka tak sterilizaciu by ti nemali schvalit. Chapem ze nase telo nasa volba, a je podla mna dehonestujuce ze niekto iny - cela komisia- rozhoduje
o cudzom zenskom tele najma teda ak je to slobodne uvazene rozhodnutie zeny ale zial - tak to je.

autor
19. máj 2022

@selena_luna to je strašné, naozaj strašné. Až mi smutno ostalo ako sme ako spoločnosť stále pozadu. Hrozné že žena nemôže rozhodnúť o svojom tele🤦🏻‍♀️ Celé zle toto Slovensko v otázke ženských práv… Kamarátke nechceli zmenšiť prsia (mala asi G a strašne trpela s tým) kvôli tomu že to by ale potom nemohla kojiť, keď povedala že nechce deti takže nebude 100% kojiť, tak jej povedali že má dostať rozum… strašné. Akokeby boli ženy čo nechcú/nemôžu mať deti niečo menejcenné🤮

selena_luna
20. máj 2022

Ano je to smutne, ze partia upotenych cudzich ludi rozhoduje o nasich telach. A potom napriklad su tu este chuderky romky, ktore sterilizuju tajne bez ich suhlasu...je to cele uplne chore a absurdne 🤬

pininka1
20. máj 2022

@selena_luna toto sa uz davno nerobi a presne aj preto sa davjau teraz dopredu tie ziadosti a zena si to moze kedykolvek rozmysliet. Dalsia vec je, ktoru aj tu pozorujem a citam, ze zeny su skalopevne presvedcene ze nechcu deti, alebo nechcu viac a potom si to rozmyslia a je to uz ovela tazsi proces. Myslim si ze dnes je ovela viac moznosti ako zabranit nezelanemu tehotenstvu a ja keby som nebola po troch cisarskych nikdy dobrovolne na sterilizaciu nejdem.

selena_luna
20. máj 2022

@pininka1 myslis ze romky uz nesterilizuju? No nove pripady sa zatial nevyskutuju ale nie je vobec "davno" A odskodnit ich tiez nevedia... sudy sa tahaju roky. Myslela som tu pointu ze zeny ktore chcu nemozu a zeny ktore nechcu su priam zlocine pripravene o materstvo.
K tomu meneniu nazorov- stava sa ale nijako to nemeni nic na veci ze to je telo konkretnej zeny a len ona sama ma rozhodnut ako s nim nalozi. Bodka. Bez komisie.