Sterilizácia zo zdravotných dôvodov, kde mi ju urobia?

jesika3
11. okt 2019

Pomôžte mi prosím. Hľadám kliniku kde mi urobia sterilizáciu. Potrebujem ju zo zdravotných dôvodov. Neviem vôbec kam ísť.

evittam
11. okt 2019

@jesika3 Najskôr ku svojmu gynekológovi o to požiadat-vypise sa ziadost, caka sa 30dni a potom predoperačné vysetrenia a uz je na tebe ktorú nemocnicu ci kliniku si vyberieš na zakrok. Ak je to zo zdravotných dôvodov tak je možnosť preplatenia od ZP.

miskahryzka333
11. okt 2019

@evittam ja myslim ze aj tak sa nieco plati aj ked je zo zdr.dovodov aspon mne tak moja gynekologicka hovorila

evittam
11. okt 2019

@miskahryzka333 Neviem. To uz nech si autorka zisti nakoľko ma narok na preplatenie.

veronikaszabova
11. okt 2019

@jesika3 gynekolog ta nenaviedol, ako mas postupovat?
Ak mas sterilizaciu zo zdr.dovodov, musis mat od neho papiere, kde je uvedeny dovod.
Potom do ktorejkolvek nemocnice - na sekretariate vypises papiere, potom musi prejst 30 dni (kedy si to mozes rozmysliet) -- po 30 dnoch si zajdes pre termin a hotovo.

monikapotvorka
1. jan 2020

@veronikaszabova ja som sa pytala a povedal mi ze si musim zaplatit Kde sa mozem este informovat ..Ako zo zdravirnych dovodov urcite ...to je hrozne toto

veronikaszabova
1. jan 2020

@monikapotvorka tak ked ti tvoj gynekolog neda papiere, ze zo zdr.dovodov, tak inde ich nedostanes.
Ake mas zdr.d?

evittam
1. jan 2020

@monikapotvorka Zeby tam od koho cakas ze ti to zaplatí? A samozrejme treba odporučania od gynekologa ci ineho odborníka. Ako pise
@veronikaszabova