Tabletka po

sjuu1998
11. apr 2024

Ahojte dievčatá chcem sa s vami poradiť pretože nikdy som v takej situácii nebola 🙈 som na dovolenke v Španielsku a včera sa nám stala taká nepríjemná nehoda ( praskol nám kondóm) zistili sme to už keď bolo neskoro. Rano som hneď išla kúpiť nejakú tabletku PO. Tu v lekárni mi dali tabletku s názvom Levonorgestrel Aurovitas 1,5mg.
Som v 28 dni cyklu a podla aplikácie by som mala dostať menzes za 5 dní. Môj cyklus však nie je pravidelný aj keď mám 27r 😒 ovuláciu som už pravdepodobne mala ale nie som si istá pretože si to nesledujem. Stále používame ochranu toto je prvý krát kedy sa nam stalo niečo také 🙈 poraďte mi, mám užiť tú tabletku po? Neprešlo ešte 12 hodín od styku ( čítala som, že do 12 hodín je najúčinnejšia) a ešte sa chcen spýtať, či ste mali potom nejaké problémy po užití tabletky,pretože dnes musím cestovať domov a nerada by som sa niekde v lietadle zvijala od bolesti. Ďakujem za vaše rady ❣️

vanilkovazmrzka
11. apr 2024

Ja by som ju na tvojom mieste neuzila, ale ty sama musis vediet, co znamena “nepravidelny” cyklus. Ak to je ze raz trva 29 raz 32 raz 27 dni tak to podla mna nie je nepravidelny. Ale ak mas raz 28 dni a inokedy 60, to je potom na povazenie.

ms_green
11. apr 2024

Ja by som ju užila. Čím neskôr si ju dáš tým menšia pravdepodobnosť, že ti nezaberie. A je rozdiel aj či je to hodinu po styku alebo 6. Ja som tiež raz mala tabletku po, tiež sa nám roztrhol a nebolo to nič hrozné. Ty si musíš zvážiť, či radšej pretrpieť diskomfort teraz (možno ho ani mať nebudeš) alebo neplánovane otehotnieť.

anjelicek26
11. apr 2024

My mame syna spraveneho s jediného sexu 27.dc (muž bol v zahraniči) a cyklus pravidelný... dodnes mu s mužom hovorime,ze ty nás zázrak prirody😅🤣

misiak7777
11. apr 2024

@sjuu1998 ak nechceš riskovať tehotenstvo, tak ju uži. Ja som po tejto tabletke musela siahnuť doteraz dva krát, a nič sa nedialo