Treba užiť ďalšiu tabletku?

katka9692
17. mar 2013

Ahojte. Chcem sa spýtať. O 11:00 som užila HAK a o tri a pol hodiny na to som mala hnačku. Treba ďalšiu tabletku? Alebo sa len pre istotu chrániť kondómom a nasledujúci deň pokračovať v normálnom užívaní?

trinitit35
17. mar 2013

no,ta tabletku uz sa mohla za ten cas dostat do krvi,takze by som asi dalsiu davku nedavala ale kazdopadne pouzit kondom.ano dalsi den normalne normalne pokracuj v davkovani ale az do dobratia balenia odporucam chraneny styk.

katka9692
autor
17. mar 2013

trinitit35 ďakujem za radu. Pri ďalšom balení už chránený nemusí byť, však?

trinitit35
17. mar 2013

@katka9692 nie nemusi ale vzdy ked je vracanie ,hnacka alebo ked uzivas nektore antibiotika tak sa pre istotu potom chram kondomom lebo sa moze stratit ucinnost tabletky.inac v tomto ohlade su lepsie implantaty pod kozu alebo ako sa im hovori alebo aj ine formy okrem tabletkovej kde sa takymto veciam vyhnes pa

katka9692
autor
17. mar 2013

a počas sedem dňovej prestávky sa tiež treba chrániť??

sissy27
17. mar 2013

@katka9692 moja a ty si tie tabletky kúpila u vietnamca na trhu, alebo ti ich predpísal lekár, patrične ťa poučil a kúpila si ich v lekárni? lebo v prvom prípade chápem tvoje otázky, v tom druhom ti odporučím prečítať si príbalový leták - nie preto, žeby som ti nevedela odpovedať, ale preto, lebo je to v tvojom vlastnom záujme a prejavíš aspoň minimálnu snahu dozvedieť sa o tom, čo denne hltáš...

katka9692
autor
17. mar 2013

sissy27 zlatá moja. V letáku je písané 3-4 hodiny. Prišlo to po 3 a pol, je zlé, že som sa opýtala?? Viem, že som chránená aj počas pauzy, ale chcem vedieť či ten účinok (ak bol oslabený) bude oslabený aj počas tejto pauzy.

nicky07
17. mar 2013

@katka9692 ďakujem za otázku. po jej prečítaní som si spomenula že som včera neužila HAK... Ach tá moja skleróza... 🙂 Ja na tvojom mieste radšej zahájim ešte nejakú ochranu pre istotu. Nepíšeš v ktorej fáze užívania si takže to ťažko poradiť. Ale určite na minimálne 7 dni pre istotu ešte inú ochranu. A ja detto... 🙂

sissy27
17. mar 2013

@katka9692 4 hodiny - sú dosť jasný limit na môj vkus, ak to bolo pod 4 hodiny, tak sa podľa toho zariadim a popravde aj keby išlo o 6 hodín, tiež by som sa nespoliehala... a v závislosti od toho, pri ktorej tabletke sa ti to stalo, tak závisí aj ochrana v 7dňovej pauze - čo je tiež písané v letáku 😉 lebo je rozdiel vynechať na začiatku alebo na konci balenia, je tam dosť jasne napísané, že najbližších 7 dní od vymeškanej (vyvracanej...) tabletky treba použiť doplnkovú atk...

saska.t
17. mar 2013

@katka9692 oslabeny ucinok je predsa len pri zvracani a nie pri hnacke,pretoze hrozi, ze este nebola vstrebana dostatocne,ale hnacku by som rozhodne neriesila,nema to so vstrebanim do krvi nic spolocne...

sissy27
17. mar 2013

@saska.t mýliš sa, a veľmi... hnačka a vracanie majú ten istý efekt na tabletky, okrem toho, je to aj popísané v príbalových letákoch.. nebavíme sa o normálnom zdravom vyprázdňovaní... aj lieky potrebujú istý čas na to, aby sa vstrebali, nestačí len zhltnúť... ale už konečne viem, ako je možné, že toľkým ženám "zlyhali" tabletky a otehotneli - ak myslia rovnako ako ty...

saska.t
17. mar 2013

@sissy27 ty si ale strasne mudra podla tvojich prispevkov a aj tvoj arogantny pristup k radam, pracujem v zdravotnictve dlhe roky a som aj poradca pre vyzivu deti,na to aby zlyhala HAK by musela s prepacenim srat v kuse 24 hod.,vstrebavanie z criev urcite prebehne do 4 hod.uplne v pohode,takze jedna srajda na to vplyv nema,kym nepride k zvracaniu,tak sa tu nehraj na premudrelu a zvazuj tvoje vyjadrenia typu "zeny ako ty" pretoze to svedci o vyske tvojej inteligencie 😝

trinitit35
17. mar 2013

@sissy27 mas pravdu v tom ze clovek by mal citat letaky ale na druhej strane ak si clovek v niecom nie je isty a ma pochybnosti tak je to od nej zodpovedna ze sa radsej opyta ako keby to hodila za hlavu a potom zistila ze je tehotna

sissy27
17. mar 2013

@saska.t hmmm hlavne že zdravoťáčky pojedli všetku múdrosť sveta a sú komplet neomylné a príjemné jak... 😝 a že arogancia? no to som sa asi poučila od zdravoťákov, ktorý jej majú na rozdávanie 😠
@trinitit35 nie je jednoduchšie a rýchlejšie si naštudovať dostupný materiál, kde je to jasne napísané, prípadne trošku pogoogliť, ako čakať na odpovede, ktoré sa často líšia a teda som tam, kde som bola aj pred hodinou? 😉 ale jasné, lepšie ako neurobiť nič alebo nejakú hlúposť...

sissy27
17. mar 2013

@saska.t btw. a o tej hnačke, že môže oslabiť účinok atk ak nastane do 4hod po užití tabletky, je asi v príbalovom letáku písané len tak, lebo potrebovali využiť voľné miesto na tom papieri, nie? a aj gynekológ na to upozorňuje len tak, lebo potrebuje vyčerpať určitý počet slov, že? 😝

trinitit35
17. mar 2013

@sissy27 ved v tomto s tebou suhlasim ale vidis kazdy sme iny v ziskavani informacii ale skus tento svoj nazor povedat ludom jemnejsie a potom sa nikto nebude na teba hnevat ani pisat ze si arogantna🙂) sposob podania niecoho je velmi v zivote dolezity

saska.t
18. mar 2013

@sissy27 nie zdravotnicky nepojedli vsetku mudrost sveta,ale tie inteligentnejsie,maju normalny pristup k ludom,nevyvysuju sa a nemaju arogatny pristup ako ty, mimochodom viac tvoj pristup nemienim rozoberat,povedala som vsetko co som chcela,vyjadrit svoj nazor mozem akokolvek a co sa tyka pribalovych letakov,vsetky mozne aj nemozne veci su tam popisane aj pre upozornenie a aj,pre zichrovanie farma-firiem "keby sa nieco stalo" tak ako aj lieky pre tehotne je vzdy napisane treba sa poradit s lekarom o vhodnosti uzivania,inak by ich zalovali za vsetko,mozno by si si mala prestudovat strategie farma-firiem,aby si sa nechytala kazdeho slovicka alebo otazky, ktore tu niekto uvedie...

sissy27
18. mar 2013

@trinitit35 každý sme nejaký 😉 niekto bude chodiť okolo horúcej kaše a zaobaľovať svoj názor do milých slovíčok, len aby sa preboha niekto necítil ukrivdený, ja zas na rovinu 😉 citlivejšie a vzťahovačné povahy s tým majú občas problém, zvlášť takto cez net, keď chýba intonácia hlasu, mimika, ale nenašla som dôvod, prečo by som sa mala meniť 😉

sissy27
18. mar 2013

@saska.t mno ešte že ty ideš príkladom, ako byť milá 😀 😀 😀 toto mám zo všetkého najradšej, keď sa niekto arogantný a premúdrelý sťažuje, že mu bolo ublížené rovnako 😀 😀 😀

saska.t
18. mar 2013

@sissy27 mne ty nemozes ublizit 😀 😀 😀 tak vysoko nesiahas 😉

irriss
18. mar 2013

Precetla jsem si Tema a myslim si,ze kdyz je v nem primo napsano 3apul hodiny, autorka presne VEDELA co se svoji hnackou zpusobi na MK...a ze jsou hranice 4 hodiny vedela take 😉
Myslim si, ze je potesena...splnily jste jeji predstavy...
p.s. Navic mela hnacku..pri hnacce je vetsinou cloveku zle..ale ona hned mysli "na pamlsek" jen se rozmysli, zda ho "obalit ci ne" 😎

sissy27
18. mar 2013

@saska.t o to mi ani nešlo, ale ako vidím, silno som zaťala do živého 😎

dadli
18. mar 2013

@sissy27 hmm musim to sem napisat. velmi si ma sklamala, vzdy ked vidim nejaku temu kam si ty prispela, tak vzdy ti musim dat like na tvoj prispevok, lebo vzdy das nieco vecne trefne s cim suhlasim, ale to ako si zareagovala v tejto teme ma dost prekvapilo ako keby si to ani nepisala ty ☹
je to neuveritelne kolko arognacie a nadradenosti ide z tvojich prispevkov v tejto teme. ☹

irriss
18. mar 2013

@dadli
Ahojky! Ja osobne Sissy take ctu a rada..ale nevidim rozdil v prispevcich ZDE a JINDE..jsou VZDY s timto "podtonem"...nekdy je treba "kopnout do mladi"..aby se vzbudilo..(mam tim na mysli autorku Temy) 😉

p.s. myslim si, ze je treba si precist spravne jeji prvni prisepvek.v 15:55hod...nevidet v tom aroganci, ale upozorneni!...je v tom jakesi znamen-varovanii, co si o HAK mysli...ale to uz je jina tema a jina kapitola.."😉
priznejme si, ze kdo (hned) letak o HAK cetl cely??? Vzdyt kdyz se rozlozi, je z neho doslova materil na knizku z cervene knihovny ale s nepeknym koncem...

dadli
18. mar 2013

@irriss ja praveze vidim rozdiel, mne sa sissy najviac paci v temach o vzahoch, to jej ide, tuto ma to dost zarazilo, ze som pozerala trikrat na ten nick ci je to ona.

irriss
18. mar 2013

@dadli
Jasne..rozumim..ale v tech tematech o vztazich,kdyz zacne "stejnym zpusobem" ma a dostane prostor... 😉 .tady dostala taky, ale "pres pusu"..a hned...
p.s. Zkus si to precist CELE jeste jednou...nenutim Te, jen pokud chces 😉 a mas chvilku ...uvidis, ze z toho budes mit (mozna) jiny pocit.. 😉
Ja si vzpminam, kdy tu byla jedna maminka, ktera se ptala na selhavajici imunitni system sveho maleho ditete....neustale teploty..hnacka...atd..
a dostala odpoved od jedne zdejsi "zname" maminky, ktera ji odpesala,,takto..Hiv, Aids, malarie.....

katka9692
autor
18. mar 2013

Ja som tiež zdravoťáčka, a tiež nie som najmúdrejšia. Tak keď som si nie istá, tak sa radšej spýtam, nie? A nepotrebujem odpovede typu sissy, ktorá reaguje arogantne, alebo lepšie povedané posmešne, pretože je asi staršia a potom určite aj múdrejšia. A len tak pre info- leták som prečítala celý hneď, ako som si HAK kúpila. Lekár ma poučil a možnostiach, ale priznajme si- koľko informácii povie? Veľa. Podľa mňa je normálne, keď na niečo zabudneš, alebo si to nezapamätáš. A keďže som z HAK len začala, skúsenosti nemám-takže čo?? Pýtam sa.

danielitka26
18. mar 2013

ouuu niekto si prisiel hormony vyburit ?ß? 😅 😕

katka9692
autor
18. mar 2013

danielitka26 ďalšia taká..

tamarka9
19. mar 2013

@saska.t baby nehadajte sa 🙂 mna tiez najprv prekvapila tvoja veta ze " nema to so vstrebanim do krvi nic spolocne..." ale asi si sa len v rychlosti zle vyjadrila...no kazdopadne mas pravdu v tom, ze ta hnacka by musela byt naozaj velmi silna, vodava a dlha, vracanie je omnoho nebezpecnejsie, tam staci raz 🙂 a ja som zdravotacka doktorka a teraz neviem kam sa zaradit 🙂 kazdy sa mozme nezrozumitelne vyjadrit, alebo podobne, tak by sme nemali na seba hned skaredo reagovat ( to patri vsetkym, nemyslim na teba) a pekne si pomoct...ja tiez niekdy zasnem, co sa tu ludia vedia pytat, ale poviem si, ze keby to vedeli, nepotrebuju poradit a nabuduce to uz budu vediet 🙂