Užívali ste antikoncepciu v tehotenstve?

17. apr 2021

Ahojte, užívali ste niektorá antikoncepciu počas tehotenstva? Samozrejme nie naschvál. Prišla som na to že som aj napriek tejto forme ochrany tehotná, 10 týždeň ( ms som mala normálne).lekár sa vyjadril, že to vôbec nie je priaznivé a vymenoval mi milión vecí čo sa s dieťatkom mohlo stať. Zaujímajú ma ale reálne skúsenosti. Ak sa niektorej toto prihodilo. Mám z toho vážnu obavu.

ukulela
17. apr 2021

Objednaj sa k odborníkovi na morfo sono. Ja odporúčam grochala v Martine. Ak nebude mať voľno, tak si zaplat mimo ord hodín. A zvaz genetické testy, si máš €, trisomy, nifty. Ale Výročné nestresuj. Uvidíš výsledky.

snehulak77
17. apr 2021

Ahoj, skús nech ta pošle aj na genetickú konzultáciu. Mňa tak poslala kvôli užívaniu nosných kvapiek. Lekár si vytiahol dáta a povedal nakoľko to mohol byť problém. Maju databázu, kde majú práve zdokumentované tieto prípady a bude ti objektivnejsie vedieť povedať. Myslím, že genetik vie oveľa viac ako gynekológ (v tejto veci)... A môžeš skúsiť tie testy ako píše hore ukulela.
Ale dopredu sa nestresuj. Keď človek číta co všetko ženy jedli, pili, užívali, kým zistili, že sú tehotné a dopadli dobre...

tulipanicek
17. apr 2021

Lekár by ta mal poslať na konzultáciu ku genetikovi plus ten by mal potom vykonať ďalšie odbery.

aurorastone
17. apr 2021

@snehulak77 môžem sa Ta spýtať prosim? aký bol problém s nosnymi kvapkami 😵? lebo ja ich teda potrebujem aj počas tehu aj predtým lebo ináč nemôžem dýchať a morské srandy a iné homeo veci mi vôbec nepomáhajú na upchaty nos...

snehulak77
17. apr 2021

@aurorastone v prvom trimestri sú v podstate zakázané, ale doktor povedal, že v podstate nevidí riziko, že podľa neho viac ovplyvní tlak a cievy šálka kávy ako toto dat do nosa. Ze to liečivo je nebezpečné pre plod, lebo mu môže ovplyvňovať množstvo kyslíka do krvi, ale ze kvapky pôsobia veľmi lokálne, že problém by bol, keby som to liečivo brala v tabletkách a vtedy by mi ovplyvnilo celý ten cievny systém. Ale ja som tie dávky poriadne prehanala, ja som si to striekala skoro každú hodinu, asi dva mesiace... Vtedy sa riziko samozrejme zvyšuje.
Ale pokiaľ máš po prvom trimestri a neprekročí sa dávka, tak to nie je problém 😊

aurorastone
17. apr 2021

@snehulak77 ďakujem za odpoveď ❤️

littlebubble
17. apr 2021

Moja lekárka zistila u pacientky tehotenstvo v 4 mesiaci pri užívaní HAK.Nedovolila jej nechať si ho.Neviem však čo bolo s bábätkom, že či sa niečo prihodilo alebo prečo vlastne si ho nemohla nechať.

littlebubble
17. apr 2021

Môžem sa opýtať? Zaujíma ma to 🙂.Vynechala si nejakú tabletku alebo si brala pravidelne?
Ak si užívala tabletkovú HAK, či?
Nevieš nám napísať o akú HAK šlo/značku.

A ako dlho si užívala HAK pred tehotenstvom.Pýtam sa lebo tiež beriem HAK a zaujíma ma koľko žien reálne otehotnelo bez vlastného zavinenia.

erickatt
17. apr 2021

Na isto chod k dr do Martina. Tam je TOP odbornik

autor
17. apr 2021

@littlebubble "angiletta"... užívala som pravidelne, nikdy som ani jednu nevynechala, ale v čase otehotnenia som bola chorá brala som atb, takže to najskôr znížilo účinok antikoncepcie. Uživala som ju 5 mesiacov.

littlebubble
17. apr 2021

Ďakujem 🙂.Áno sú niektoré antibiotiká ktoré znižujú účinok.