Užívate antikoncepciu Softinelle?

alenana
9. nov 2012

Predtým som ešte nebrala žiadne antikoncepcie. Mám bolestivú menštruáciu, hlavne pre toto som sa rozhodla pre antikoncepciu, vraj nič iné mi nepomôže,a ešte aj s priateľom sme sa rozhodli, že ešte neni sme pripravení na dieťa. Ani vekovo, ani finančne. Ale tak hlavná otázka je tá antikoncepcia. Vopred ďakujem za odpovede 🙂

sorciera24
9. nov 2012

@alenana to ti kto povedal, ze nic ine nepomoze? ta dr., kt. ti s radostou predpise recept na HAk, elbo na tom zarobi?.........je kopu prir. preparatov, kt. zaberaju + ja odporucam jogovy cvik macaci chrbat (ucinne a halvne bez humusu v tele;))

zuzi0911
9. nov 2012

@sorciera24 ahoj prosim ta nepoznas nico co by pomohlo na krcove zily na vajecnikoch?doktory mi len povedali aby som uzivala lieky od bolesti ze inac sa to riesit neda ☹

malinkaaninka
9. nov 2012

no to si mala skôr bádať ako si ju začala užívať.ono je pre doktora najlahšie dať ti HAK ako hladať iné riešenie.a ešte mu z toho aj kvapne..

sorciera24
9. nov 2012

@zuzi0911 popravde s tymto som sa este nestretla a pocujem to prvykrat.....mas kvoli tomu bolesti? a to ti bolo zistene? (a endometrioza bola vylucena?....asi hej, ked mas deti....hmmm....).....asi by som skusila sipkovy, ci zihlavovy caj, ako pri obyc. krc. zilach.......ale fakt s tymto nepomozem.... 😒

zuzi0911
9. nov 2012

@sorciera24 ja od druheho porodu kazdy mesiac na gynde chirurgii koli bolestiam nakoniec sa rozhodli ze mi spravia dg lpk.no a tam zistili krcove zily na lavom vajecniku a zasiahnutu aj maternicu.ostatne v poriadku aj histologia. dovtedy som ani ja nevedela ze nieco take je. no a bolesti mavam dost velke ale co je najhorsie tak skoro stale. ☹ dakujem skusim tie caje

sissy27
9. nov 2012

@alenana mno nechápem celkom, aké skúsenosti chceš počuť... ak ti lekár nič nevysvetlil, tak si prečítaj aspoň príbalový leták, je tam všetko, čo potrebuješ vedieť, čo robiť, ak zabudneš vziať tabletku, možné vedľajšie účinky...
sú to hormóny, na každého pôsobia inak, niekto nemá žiadne problémy (mne z ani jednej antikoncepcie nič nebolo), u niekoho sa vyskytnú vedľajšie príznaky... či ti zmierni bolesti pri menštruácii - uvidíš sama, to ti dopredu nikto nepovie, ale všeobecne áno, cyklus je pravidelný, krvácanie slabšie, bolesti ustúpia... ale aj tu existujú výnimky...
a pokiaľ ide o hlavný účinok - aby si neotehotnela - treba užívať načas, všetky tabletky, a pri zvracaní, hnačke alebo užívaní iných liekov treba použiť aj kondóm, resp. inú doplnkovú antikoncepciu - opäť dávam do pozornosti príbalový leták, je to tam popísané (aj keď pre mnohé neviditeľným písmom a potom sa množia príbehy o "zlyhaní antikoncepcie")...
@sorciera24 na bolesti isto existujú aj iné možnosti liečby, každopádne ak nechce otehotnieť, tak je tá chémia spoľahlivejšia ako príroda.. a radšej chémia, ako neželané tehotenstvo a otázky typu "na čo všetko mám nárok od štátu" prípadne "kto daruje..." iné extrémy riešenia neželaného tehotenstva ani nespomínam, ale stále tá chémia vychádza ako najmenšie zlo...

sorciera24
9. nov 2012

@sissy27 ale no, ako keby neexistovala nehormonalna antikoncepcia, kt. tomu telu isto neda zabrat tak ako HAk......som 10 rokov na kondomoch a neplanovane som teda nikdy neotehotnela.....(to je len taka vyhovorka......)

sissy27
9. nov 2012

@sorciera24 samozrejme existujú aj iné spôsoby atk ako hormóny, ale tiež nie každému vyhovuje, kondóm tiež nie je prírodná bio záležitosť, tiež je to umelina, dokonca existuje aj alergia na ne a nie je to až taká ojedinelá záležitosť... každý nech sa chráni ako sám uzná za vhodné a ako mu najlepšie vyhovuje, neznášam tieto mentorské reči o chémii a o tom, že hatk je len biznis -je to presne taký istý biznis, ako dnes moderné a silno propagované biočokoľvek...

sorciera24
10. nov 2012

@sissy27 ked myslis 😉 ja nie som zastanca bio cokolvek...ale o HAk viem svoje......sorry, uz len pol strany nez. ucinkov o niecom hovori......(kondom bol ako priklad....existuju aj ine metody....)....btw. myslim, ze kondom ma k emobolii nedovedie..... 😉

malinkaaninka
10. nov 2012

@sissy27 hak a bio,máš pravdu v tom,že je to dobrý biznis.dávajú človeku pocit,že koná zodpovedne.
ako je rok dlhý,tak nedám do úst ani hak ani nič bio.ale viem,že hak škodí.len to nevidno hned.kdežto bio je strava,ktorá má o niečo menej pesticídov a neviem čoho ako obyčajná strava.takže do jedneho vreca to hodiť nemožno.
pred jedením bio stravy netreba brať krv či máš v poriadku pečeň... 😉

sissy27
10. nov 2012

@sorciera24
@malinkaaninka
ešte raz a pomaly, keď na prvý krát to nešlo - každý nech si koná ako uzná za vhodné, v duchu hesla "ži a nechaj žiť" - odpustite si to poučovanie, každý sme zodpovedný sám za seba a toľko svinstva, čo do seba a svojich detí poniektorí napchajú inou formou, sa hak zďaleka nechytá... mne hak úplne vyhovuje, mám dlhoročný vzťah a pravidelný sexuálny život, sex nemáme plánovaný, aby sme mali zásoby kondómov, peny a podobných vecí, ďalšie dieťa momentálne nechceme takže asi tak... teliesko na pár rokov nechcem,tiež je to chémia a nemôžem s tým sama "manipulovať" , jednorazové veci ako kondóm alebo pena a pod. mi nevyhovujú z praktického hľadiska, na "dám si pozor" a "neplodné dni" verím asi tak ako na lochnesskú príšeru, takže budem hltať tabletky aj naďalej a chodiť na lekárske prehliadky, podporovať farmaceutický biznis a názory ako tie vaše vám ponechám, ale nedotknú sa ma, lebo aj ja mám právo na svoj názor a svoje rozhodnutia. Veci nie sú len čierne alebo biele, všetko má svoje výhody aj nevýhody, a každý má právo sa rozhodnúť podľa vlastného uváženie, tak si odpustite to vaše strašidelné scenáre.

sorciera24
10. nov 2012

@sissy27 tak ako ty ams pravo ho vyjadrit, tak my mame pravo vyjdrit ten svoj....a bohuzial tie scenare nie su strasidelne...ale pravdive (ale ja stale vravim, kto chce kam, pomozme mu tam....)....ja napr. kvoli svojej pohodlnosti humplovat svoje telo nebudem, ked ty chces, nech sa paci...ja ti to neberiem...(chvalabohu to nie je moje telo;))
p.s.: pozdravujem tvojho gynekologa (mozno je prave na bahamach🙂))

mirulik23
10. nov 2012

Ja som tuto antikoncepciu uzivala cca rok a pol. Nemala som s nou ziaden problem, az po tom roku a pol, som zacala mat pocit svrbenia a trpnutia noh. Isla som s tym ku dr lebo kamaratka co uzivala HAK a mala taketo priznaky mala skoro emboliu krvy. takmi doktor ju vysadil a cca 3 mesiace som bola bez, teraz opat uzivam SUNYA .. zatial nemam podobne priznaky tak uvidime ...

sissy27
10. nov 2012

@sorciera24 jedna vec je vyjadriť sa, druhá vec je vnucovať niekomu svoj názor a útočiť naňho, lebo sa ten názor nezhoduje s tvojím...
p.s. môj gynekológ celkom určite na bahamách nie je, a ak si dopraje dovolenku, tak isto nie z mojich peňazí - nie som zďaleka jeho jedinou pacientkou a už vôbec nie jediná, ktorá užíva hak... a dokonca mi ani nevnucoval konkrétnu "značku" - vybrala som si tú, s ktorou som dlhodobo spokojná... to ako keby som ja povedala, že výrobca napr. kondómov má vďaka tebe megadom o akom sa tebe ani nesnívalo 😀

sorciera24
10. nov 2012

@sissy27 a kde som ja utocila?alebo vnucovala svoj nazor? komu?......okrem toho, ja som sa vyjadrovala k zakaldatelke a jej otazke a ty si bola prva, kt. na mna reagovala...naco? (nebude to trochu naopak s tym utocenim?) ....kludne ench si ma megadom, ale aspon mi nemuti hlavu tym, ze nieco je skvele, ked nie je......(ak si si vsimla povodna otazka je o niecom inom....)......

malinkaaninka
10. nov 2012

@sissy27 takto ti poviem.vklude sme ti povedali svoje názory.ty si očividne podráždená a ako jedniná tu reaguješ tak trochu prehnane.ja ti svoj názor nevnucujem.kým som k nemu prišla,zaujímali ma všetky,áno všetky aspekty.čo teba očividne nie.ja ti tabletku od úst odtŕhať nebudem.každá sme svojprávna.rovnako ako fajčiar nepotrebuje počúvať,čo všetko fajčenie spôsobuje.ešte sa bude vysmievať,že si zabíja klinec do rakvy aby z nej nevypadol.
kto chce kam,pomôžme mu tam.

sorciera24
10. nov 2012

@sissy27 este som chcela dodat, ze si mylis trosku pojmy......vyrobcom (ci kondomov, ci HAk, ci hocijakeho tovaru vzdy kaaapne...podla toho kolko preda)......rozdiel je v tom, ze kondomy ti nik nepredpisuje (zatialco lekar ma za kazdy predpis HAK par bodikov;))preco asi neodporucaju aj ine formy antikoncepcie (aspon nie v prvom rade....lebo z nich nic nemaju...)a zeny sa daju tak lahko nalakat na reci doktorov (ved ti predsa najviac maju dbat na nase zdravie:D).......chapes? ci?

sissy27
10. nov 2012

@sorciera24 neviem, akého dr. máš ty, ten môj so mnou prebral všetky možné alternatívy antikoncepcie, a keď moje definitívne rozhodnutie padlo na tabletky, tak mi neponúkal žiadnu konkrétnu značku, ostala som pri tej, ktorú som užívala predtým.. a dokonca je dosť lekární, ktoré si na recept nepotrpia, takže nie vždy z toho niečo lekár má - chápeš? či ?
keby boli lekári odkázaní len na % z konkrétneho lieku, tak zas tak dobre by sa nemali... btw. nestali sa lekármi aby robili len charitu, je to ich normálne povolanie, zamestnanie a predpisovanie liekov k tomu patrí, aj automechanik má % zo súčiastok, ktoré ti mení na aute a nepríde ti to čudné, tiež ti povie, že tieto brzdy sú najlepšie a tiež ide o tvoj život...
ale končím ja s touto debatou - keď ti vyhovuje kondóm, nech sa páči, ja sa nikoho nesnažím presvedčiť, že tabletky sú lepšie, tak prečo ty máš hneď potrebu hučať do niekoho, že hocičo je lepšie ako tabletky? zakladateľka témy sa pýtala na skúsenosti s tabletkami, nie na to, čo je pre ňu lepšie, že?

sorciera24
10. nov 2012

@sissy27 este raz, ja som reagovala na zakladatelku, kt. gynekolog riesi bolestivu MS tak, ze rovno HAk, ako sorry, toto by mi vadilo......mal by hladat pricinu bolesti a nie hned sup atk....(na to som narazala....ked sa tvoj o tom s tebou bavi, je to ok...ale zakaldatelkin evidetne nie...)....neviem, u nas v lekarni ti HAk bez predpisu nedaju......(a skus zajst do zdrav. poist. a daj si urobit vypis liekov, kt. si mala predpisane ty..a.elbo tvoje dieta...mzono budes velmi prekvapena....ze tam budu aj lieky, kt. si nikdy neuzivala;))...ale to je uz o inom (to clovek msui do toho vidiet...ale to by musel aj chciet...)....a sorry, ale ci je hocico lepsie ako tabletky? no zo zdravotneho haldiska urcite (to proste je fakt....preto nepresviedcas o opaku)...a presne ako si povedala, ty to aj tak budes dalej hltat....ved ja ti to neberim, papaj a tym padom na mna nereaguj a vybavene (zjavne mame ine hodnoty....takze je jasne, ze sa nezhodneme)...a pripominam, prvotna reakcia bola na zakaldetlku!!!!! nie na teba, ci konk. tvojho gynekologa......(tak sa nevzrusuj;))

zublenka86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sabina_kovacsova
8. feb 2021

ahojte baby, mám na predaj 2 blistre Softinelle (na 2 mesiace), ak by ste mali záujem píšte správu 🙂