Vnútromaternicové teliesko Dana

nicka1986
29. jan 2021

Dobrý deň dievčata, chcem sa spytat kto ma akú danu, ako ste spokojne. Ja mam skoro 2 roky nehormonalnu, vraj rok sa moze upravovať menzes. Lenze mne stále chodí nepravidelne a trvá so spinenim pred aj po až 10 až 14 dní! Som už zúfalá, zvažujem zmenu za hormonalnu. Napíšte mi prosím Vaše skúsenosti. Počula som prípad keď žena mala problémy s krvinkami a keď si dala hormonalnu tak sa jej to upravilo. Tiež mám problém s červenými krvinkami, rozpadaju sa mi a neberiem nato lieky. Ďakujem sa Vaše rady!

kengurica
29. jan 2021

@nicka1986 ja som mala 3x nehormonalne teliesko , a absolútne bez problémov. Menzes pravidelný, 3-4 dní, žiadne bolesti... Teraz ma doktor prehovoril na Mirenu ( ťa je hormonalna), po zavedení asi 3 dni bolesti, dosť silne. Mám ju druhý mesiac, bolesti prešli, to je ok, ale musím mať stále slipovu vložku, lebo spinenim takmer stále. Trošku to ľutujem, mala som zostať pri nehormonalnom.... Ale stále je šanca, že sa to upraví...
Každá žena to inak znáša , každá má iné telo, iný hormonálny profil, nič nefunguje tak, že vyhovuje všetkým.

nicka1986
autor
29. jan 2021

@kengurica a koľko ste platili za tu mirenu? On Vám vybral pôvodne a hneď zaviedol ďalšie? Vraj sa to vyberá počas menzesu? 🤔

kengurica
29. jan 2021

@nicka1986 áno, bola som na koči menzesu, pôvodne vybral a hneď zaviedol Mirenu. 190€

nicka1986
autor
29. jan 2021

@kengurica jaj už mám fobiu z toho 😂🤦‍♀️aké to neprijemne a teraz zas...