Vysadenie antikoncepcie. Čo sa bude diať?

elisimek
4. feb 2018

Ahojte, po 2 rokoch idem vysadiť antikoncepciu, čo sa bude diať? Čo na menštruáciu aby vobec potom chodila a nie že raz za pol roka? Premýšľala som nad alchemilkovým čajom, ale uvítam každú radu.

evittam
4. feb 2018

@elisimek U mna sa nedialo nic. Normalna MS, žiadne problémy, otehotnela som bez problémov -pri prvom tehu 3.mesiac po vysadeni (brala som 7rokov), pri druhom tehu 2.mesiac po vysadení a dokonca na prvy a jediny pokus (brala som 5rokov).

nina774411
4. feb 2018

Záleží od toho, či bol problém aj predtým.

janasim
4. feb 2018

Aj mňa to čaká, depresie po HAK, musím vysadiť, bojím sa po toľkých rokoch, telo bude isto blbnut a hlavne sa bojím ohľadom prsníkov, rakoviny...

bosoriak
4. feb 2018

Brala som dlhodobo HAK a nikdy som nemala ziadne problemy s nabehnutim cyklu po vysadeni ani s otehotnenim. Nerob si problemy, kym nie su, ries to potom, ak sa nahodou nieco pritrafi.

1medvedik1
4. feb 2018

@elisimek ja som tak vysadila po vyše dvoch rokoch a mám problém s menštruáciou aj rok po vysadení. Ale to vôbec nie je pravidlo. Ako to tu už niekto radil rieš to až potom lebo takto si to pri voláš... Ja som streaovala, riešila taktiež písala do fóra ako ty. Nechaj to tak, vysad Tabletky myslí pozitívne a nehľadaj na internete čo môže byť po vysadení, aké rizika atď... Ver mi, hovorím ti to z vlastnej skúsenosti.

trinneo
5. feb 2018

Ja som vysadila HAk po 8-mich rokoch a prvý menzes prišiel asi po 40-45 dňoch a potom pravidelne každý mesiac a nežiadúce účinky - zhoršenie pleti, akné a mastná pleť a viac mastné vlasy... (ale pleť a problém s akné bol aj predtým, takže to rátam, že som tam, kde som bola) a otehotnela som po 3 mesiacoch.

nufiatko
5. feb 2018

Ja som mala HAK 3 roky a nic sa nedialo , cyklus som mala pravidelny aj po vysadeni . Do 4 mesiacov som otehotnela .

dana90
5. feb 2018

Ja som vysadila HAK v novembri....ziadne problemi nemam....predtym kym som hak nemala menzes som maval velmi nepravidelny musela som chodit na vyvolavacky...ako som vysadila HAK pijem kazdy den alchemilkovy caj a menzes chodi pravidelne....

elisimek
autor
5. feb 2018

@dana90 aj ja by som to s tým čajom chcela skúsiť, ale nemám s ním skúsenosti.

dana90
5. feb 2018

@elisimek ani ja som nemala....pijem ho 1salka denne 6dni v tyzdni a jeden den pauza....zacala som ho pit v prvy den menzesu....

deniska652
5. feb 2018

Ja som vysadila v decembri a cyklus skoro stále pravidelný. U každého je to individualne

bam11
24. feb 2018

Ahojte. Ja som tiež prvýkrát vysadila po roku. Chcem sa len opytat, že keď som brala 21+pauza, či mi príde tak ako predtým mi chodila, alebo na 21vy den

dadus_ka
24. feb 2018

@evittam ahoj prosimta po vysadeni hak si mala aky dlhy cyklus?

dadus_ka
24. feb 2018

Ja som vysadila zaciatkom decembra a cyklus mam pravidelny ale az 37dnovy co sa mi zda dost.

evittam
24. feb 2018

@dadus_ka Rovnaky ako pri HAK. 28dni

dadus_ka
24. feb 2018

@evittam tak to si mala pekne nato ze si tak dlho brala hak

evittam
24. feb 2018

@dadus_ka Nikdy žiadny problém.

darina05
29. jún 2021

@janasim ahoj môžem sa spitat keď si vysadila hák blblo ti telo..