Vysadenie hormonálnej antikoncepcie

zdenka828
30. júl 2012

Zdravím, žienky 🙂
Rada by som sa Vás spýtala na Vaše skúsenosti s vysadením HAK. Hlavne na problémy, ktoré to vysadenie sprevádzali.
Ja som užívala 6 mesiacov Chloé a počula som samé negatívne reči okolo vysadenia, tak mi prosím napíšte, na čo sa mám "tešiť" a najlepšie aj nejaké rady, ako zamedziť trebars zhoršeniu pleti, padaniu vlasov, výkyvom nálady a pod.
Vopred ďakujem 🙂

bublina210
9. feb 2016

Ahhojte mamicky. Obraciam sa na vas o radu. Zacala som po tehotenstve (7. mesiacov po tehotenstve ) brat HAK. Užila som presne 12 tabletiek lenze po skonceni mrchy som spinila dalej ( co je vraj normalne) ale ja som spinila 16 dni vkuse. Potom som HAK vysadila lebo mi nerobila dobre (bolesti hlavy,...) a teraz mi meska menzes 10 dni. Robila som si tehu test 3x pocas tych 10 dni a stale negativ. Mate niektora skusenost s tymto? Niekde pisu ze pockat kym sa to samo spusti niekde ze ist k lekarovi na vyvolavacku (dalsia davka konskych hormonov). Dakujem za kazdu radu.

bosoriak
9. feb 2016

@bublina210 Tehotna podla mna nebudes, len si si kvalitne rozhadzala cyklus. To vysadzanie v strede cyklu treba vzdy najprv prebrat s lekarom. Ja by som este pockala tak tyzden-dva, potom isla k lekarovi na vyvolavacku.

jaja018
9. feb 2016

Ja ked som prvy krat vysadila hak mala som xyklus dlhy 40+ a chodila som na vyvolavacky (yadin) ... Potom som sa rozhodla brat znovu hak ale inú (yasminelle) brala som ju rok a pol, vysadila som ju, lebo uz mi nerobila dobre, a cyklus mam nadherne 28 dnovy jak hodinky

19efka19
18. feb 2016

Ahojte, keď to tu čítam neviem či sa mam začať tešiť alebo plakať.. Dnes som aj ja vysadila HAk a da sa povedať že som ho brala 14 rokov a z toho 9 rokov som mala implantát v ramene. Vysadila som ho zo zdravotných dôvodov...mam opuchy noh .. Nema s tym niekto skusenosti?

miandre
6. mar 2016

Ahojte 22.2 som vysadila HAK po 5rokoch uzivania. Mrchu som nemala uz od augusta a teraz ma uz druhy den dost boli v podbrusku, najviac ked sa prudko pohnem....je to ok?
Ďakujem

evittam
6. mar 2016

@miandre Tak na toto ti dá odpoveď jedine tvoj gynekológ. Ak si brala normálnu antikoncepciu (21 dní - 7 dní) tak nie je vôbec normálne, že už si nemala MS od augusta......

luciavendikova
6. mar 2016

@miandre No ja si myslim,ze to riesis dost neskoro. Je normalne ked meska 1-2 mesiace,ale neskor by ta uz mal prezriet lekar a dat vyvolavacku aby ti pomohol nastartovat ciklus. Takze moj nazor je ze ak ta boli spodok brucha po polroku bez MS necudo. Utekaj sa dat prezriet doktorom. Je normalne ze je to narusene no treba to riesit a nie nechat tak na polroka. Drzim palec...

miandre
6. mar 2016

U doktora som samozrejme bola a dal mi tri mesiace na to aby MS dosla ak nie mam ihned prist. Ja som len nikdy take bolesti nemala ani pred HAK ale asi je to normal ked sa v tele deju zmeny.
Tak len nech MS pride 🙂
Ďakujem za reakcie bol to pre mna sok taka bolest.

evittam
7. mar 2016

@miandre No ako ti už bolo napísané - riešiš to dosť neskoro - nemáš MS od augusta - mala si ísť k lekárovi do 2 mesiacov keď si nemala MS. Ja som napríklad brala antikoncepciu dlhodobo (aj beriem), nikdy som nemala nejaké problémy - MS vždy pravidelne, po vysadení som otehotnela pri prvom dieťati do 3 mesiacov od vysadenia pri druhom dokonca do 2 mesiacov. Držím prsty aby si bola čím skôr v poriadku.

miandre
27. mar 2016

Ďakujem babulky za rady, mrska prisla pekne silna ale tesim sa ze prisla 🙂 cakam na dalsiu nech viem kedy je najvacsia sanca 🙂
Este raz dakujem moc
Peknu Velkonocnu nedelu zelam

dada888
8. apr 2016

Ahojte baby. Tak pridám aj ja svoju skúsenosť. HAK so brala asi 8 rokov. Potom sme sa rozhodli že chceme babenko. Tak som ju vysadila.. Hneď som si kúpila kyselinu listovú ale aj tak sme si dávali ešte tri mesiace pozor aby sa to z tela trochu vyplavilo.. Po troch mesiacoch sme sa začali snažiť. Vyšlo nám to hneď na druhý pokus a keď som našla dve čiarky tak radosť bola neskutočná.. Ale netrvala dlho v šiestom týždni som začala silno krvacat a malinke sa nepodarilo zachrániť ☹ predtým som síce čítala že sa môže stať že po dlhom užívaní HAK a následnom otehotneni môže dôjsť k potratu ale som ani nepomyslela že sa mi to stane.. Aj keď mi doktori nepovedali že je to koli tomu ja si myslím že natom určite nesie vinu ta antikoncepcia.. ☹

ivanka15
8. apr 2016

Ak má niekto záujem, mám na predaj Yadine balenie na tri mesiace. Expirácia 08/2017. Cena 25€

kristina6014
27. okt 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať koľko trvá kým mi príde menštruácia keď som pred mesiacom vysadila HAK. Ďakujem za odpoveď 🙂

nivea777
27. okt 2016

@kristina6014 mne prisla tak ako mala.. 28 dni po predoslej

kristina6014
27. okt 2016

@nivea777 ďakujem za odpoveď 🙂

kristina6014
27. okt 2016

Ahojte, chceli by sme s priateľom bábätko . Vysadili sme aj tabletky HAK, no menzes sa ešte nedostavil, treba sa ísť poradiť s gynekológom alebo nám ešte počkať 🙂

leniza
31. okt 2016

Ahojte, ja som brala hak skoro 15 rokov, s jedinou prestávkou, ked som ostala tehotná a potom som brala dalej (karhleight). doteraz som nemala žiadne problémy, ms pravidelná, tak 1-2 dni aj to slabá....no v poslednom roku som už pobadala úplnú nechuť na manžela, začala som celkovo nejak opúchať, stále som sa cítila nafučaná, pred ms ma otrasne boleli prsia....tak som si povedala dosť! je to. len týžden od vysadenia, mali sme aj sex ale s kondomom, ale....človek si už nie je taký istý ako pri braní hak... mala som ju v kupelke na očiach, takže som nezabúdala brať a bolo to pohodllné...odvčera ma pobolieva spodok brucha, len dúfam že nie som tehotná, na druhé bábo ešte nie som pripravená 😒 Len dúfam, že sa u mňa neprejavia tie príznaky ako silné akné, priberanie, lebo toho priberania už mám dosť...snažim sa jesť zdravo, cvičim a kilá nie a nie isť dole.... tak dúfam, že po vysadení sa to upraví. Ako ste sa chránili po vysadení,len kondómom? zvažujem o nuvaringu, kond. veľmi neverím, je to taká neistota stále. napíšte mi skúsenosti s vag.krúžkom, ďakujem

najorbitka
3. feb 2017

Ahojte dievcata.Ja som tiez vysadila po dvoch rokoch HAK.Brala som Karhlu a nemala som ziadne problemi a zle ucinky.Teraz som ju vysadila lebo sa ju bojim brat koli tomu ze mame v rodine rakovinu prsnika a pocula som nato len same zle veci a bala som sa aby som si nieco nepriviedla.No ale teraz umieram od strachu 🙂 Prvy menzes prisiel v pohode,potom tyzden prv a mala som dva tyzdne potom asi zas v pohode a teraz niiiiic a ja sa bojim aby som nebola tehotna.Ale ako to tu citam tak to je asi dost normalne ze to tak dlho meska.brucho boli ako blazon,je mi zle,som nafuknuta ☹ citam tu ze ste aj pribrali po vysadeni?A ja sa cudujem ze co sa deje s mojim telom.Vlasy totalna katastrofa a aj nehty.Prosim vas to treba chodit na tie vyvolavacky ked nedostanem?Ci staci cakat kedy menzes pride?Keby som ja toto vedela nikdy to nezacnem brat 😒

nikki16
4. feb 2017

@najorbitka staci pockatniekedy to pride neskor ako ma lebo hormony sa zblaznili teraz po vysadeni..ja ju uzneberiem 2 roky a pribrala som 10kg ale pomaly to uz ide dolu..vyvolavacka su dalsie hormony to neodporucam

najorbitka
4. feb 2017

@nikki16 To myslíš vážne že 10 kg? Veď to má porazí.Stale sa snažím zhodiť a teraz mám zas pribrat? 😖

nikki16
5. feb 2017

@najorbitka ja som si myslela ze schudnem tak skm este viac pribrala ale ide to velmi pomaly dolu..ale ide

nikki16
5. feb 2017

@najorbitka ale ja som brala inu HAk ako ty takze nemusis ja som brala Triqular a potom Majtalon..

najorbitka
6. feb 2017

@nikki16 ďakujem za snahu ukľudniť má 😃 som zvedavá ako to pôjde ďalej.Menzes ešte nikde ale mešká ešte len druhý týždeň.Keby som toto tušila v živote tie lieky neberiem. A ja som tiež čakala že schudnem. Prestala som to brať lebo som bola strašne nafuknuta a cítila som sa ako balón. Ale okrem toho že sa mi telo zbláznilo sa nič nezmenilo. Tak už len sa snažiť pomaly chudnúť 😉

nikki16
6. feb 2017

@najorbitka mne menzes prisiel normalne tak ako chodil a tiez keby viem nikdy to nezacnem brat...lebo to co to narobilo s mojim telom otrasne...ale co uz..mam este malo rokov takze sa to moze vratit do normalu snad

veriine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikki16
22. máj 2017

@veriine uff tak toto je teda dost silne...a ako to kazdy lekar odporuca ze ved to nieje nic zle..na jednej strane ano je to ako taka ochrana ale urcite nieje to pre zdravie vhodne a takto sa to aj ukazalo aj ked zle na tebe, som zvedava ako to bude umna uz 2roky ju neberiem a umna poslednej 3mesiace velmi bolestna menstruacia az zvraciam..ale toto som mavala aj predtym nez som brala HAK

mirkaa1111
25. sep 2017

Ahojte prosim o radu beriem antiku uz 3 roky a chcem ju vysadiť .Len sa bojím že otehotniem ešte nechcem plánovať tretie bábätko . Prosím poraďte ako postupovat dakujem

malinka158
26. okt 2017

Ahojte. Hak neberiem yz 3 tyzden. No odvtedy mam strasne silny biely vytok. Moze to byt s vysadenia hak?

kristina11990
6. dec 2017

Dobrý deň😌 chccela by som sa vas spýtať či ste už niektorá z vás vyssdila na mesiac HAK. HAK som užívala cca 10mesiacov a teraz som si dala mesačnu pauzu ale chcem ju naspet uživať ako sa to pootom uživa po prestavke 😌🙏🏽 Prosim poraďte 🙏🏽