Vysadiť HAK alebo ešte počkať? Bábo ešte nehceme

supi
18. mar 2009

Uz vas tu par dni citam a zbieram nove info, a chcela by som vas poprosit o vas nazor alebo radu. CCa 6 rokov berim HAK, posledny polrok novynette. Chcela by som to uz vysadit lebo sa uz nechcem dopovat hormonmi. Ale o babo by sme sa chceli pokusit tak az v juli, tak som myslela ze dovtedy by sme sa chranili inak. Lenze som tu niekde citala ze po dlhsej dobe uzivania HAK je najvacsia pravdepodobnost otehotnenia hned po vysadeni a potom uz sa to znizuje lebo nedochadza k ovulacii. Takze ak by som to teraz vysadila sa mi to podla vas stihne upravit do leta a podari sa mi otehotniet?
Viem ze su to len take cisto teoreticke uvahy ale budem vdacna za kazdy nazor lebo mam hroznu dilemu co s tym, ci to vysadit alebo to este vydrzat brat do leta a po prvej mestruac. ist na to. Dakujem

etuska
18. mar 2009

ahoj supi,
no to by som aj ja rada vedela.Mojej kamoske odporucal lekar otehotniet hned po vysadeni HAK,no ja som rozmyslala trochu telo "ocistit" od hormonov.Uvidime kto sa k nam prida 😅 My by sme chceli zacat snazilkovt az v decembri,ak sa plany nezmenia.

supi
autor
19. mar 2009

Ahoj etuska,
myslim ze pauzu na ocistenie netreba, aspon tak to tu baby pisali. Ja mam len strach ze az sa v lete budeme pokusat o babo tam to kvoli tomu ovulovaniu (teda skor neovulovaniu) nepojde. Takze z citania prispevkov mi vyplyva ze nerobit ziadnu pauzu ale hned po vysadeni ist na TO lebo vtedy je najvacsia sanca. Tak si asi pojdem kupit este balenie na 3 mesiace, ale hrozne sa mi to uz nechce brat, mam k tomu uz uplne odpor.

monana
19. mar 2009

Ja by som ti poradila aby si bola v pohode, ak k tomu potrebujes nebrat tabletky, tak to tak urob. Vies, ked to budes takto presne planovat - nebud prekvapena, ze sa ti to nebude darit - to je psychika. Aj ja som si to vsetko naplanovala, brala som novinette tiez (ja 5 rokov), dala som pauzu pol roka a isli sme na to - a nic nezostala som tehotna. Teraz na to nemyslim, proste ked to pride tak to bude....
Drzim palce 😉

vierka
19. mar 2009

supi - ahojcek a keby si to proste teraz vysadila??? ved do jula su len tri mesiace, takze podla mna to je uz jedno aj keby sa vam hned prvy mesiac zadarilo... ci je nieco este cez tieto tri mesiace co je take, ze by si pri tom uz tehu byt nemohla??? ze by ti to tehu pri tom prekazalo keby sa nahodou podarilo???

elisonka
19. mar 2009

ahojte supi ja som tiez brala tabletky vyse 5 rokov a pustili sme sa do toho hned. tiez si myslim ze tie tri mesiace nehraju rolu. a zamiesat na babo moze trvat dlhsie - ako komu takze sa mozte snazilkovat uz teraz a uvidis. keby sa ti to podarilo aj teraz nemyslim si ze by to mal byt problem. ved babo sa niekedy neda naplanovat presne na mesiac

supi
autor
19. mar 2009

no ide o to ze ma cez tie tri mesiace cakaju statnice a primacky. Tak som to chcela mat najskor za sebou a az potom skusat. dakujem vam za nazory

vierka
19. mar 2009

supi - tak myslim, ze to by sa dalo zvladat aj keby si tehu ostala... ale je to na tvojom uvazeni, ale naozaj nie vzdy dopadnu veci tak, ako si ich clovek naplanuje... ja som si planovala otehotniet v marci a odvtedy uz presli dva roky a stale nic 😅

iplusr
19. mar 2009

ahoj elisonka 😉
supi, ja som tiez vselijako planovala. HAK som brala asi 5 rokov. vysadila som ju asi pred 5 mesiacmi. prva riadna ms prisla az po 35 dnoch, ale ovu v tom cykle nebola - viem to podla BT. no a odvtedy je cyklus uplne blaznivy. teraz naposledy som ms dostala po 24 dnoch. a lutujem ze som ju nevysadila uz skor. ktovie ako dlho sa bude este moje telo spamatavat. to vsak nemusi byt tvoj pripad.
este dodam,ze pred HAK ani pocas nej som s cylkom nemala ziadne problemy.

etuska
19. mar 2009

No ja to nejako neriesim.Otehotniet by som chcela az v zime,tak skor sa zameriavam na zdavu vyzivu,trochu viac pohybu,dostat sa do formy a lete asi HAK vysadim aj ked ako pisete sa odporuca hned pred snazilkovanim.Pri prvej dcerke sme problem nemali,tak sa nechcem stredovat,ze co ak to nevyjde.Babo pride ked bude treba a ak nie...tak to budeme riesit inac-ale jednoznacne okolo toho nestresujem.Pekny dnicek 😵

kutka
19. mar 2009

Ja som tuto otazku prave nedavno riesila s mojou gynekologickou. Tiez sa chceme pokusat az neskor, ale chcela som po 13 rokoch trocha prevetrat chuda moje telo od toho dopingu, kym sa zacneme snazit. Na jednej strane odporucala vysadit skor a 2-3 mesiace sa chranit inak, lebo je vysoka pravdepodobnost viacpocetneho tehotenstva 🙂 ale na druhej strane je fakt, ze je vtedy najvyssia sanca na otehotnenie a tie hormony by nemali babatku nijako ublizit v pripade ze by sa zadarilo... Takze velka dilema... Ale stvorcata by asi neboli to prave orechove 😀 aj ked... urcite lepsie ako nemoct otehotniet vobec

sssimi
19. mar 2009

Kutka ja som ostala tehu druhý mesiac po vysadení HAK, brala som ju 5 rokov ačakám len jedno mimi-teda dúfam 😀 😀 😀

kutka
19. mar 2009

No sssimi, hadam uz je to v 34tt jednoznacne 😀 😀 😀 aj ked mojej kamaratke zistili ze ma v brusku dve babatka az skoro v siestom mesiaci - cakala uz druhe babo (teda nakoniec druhe a tretie) takze sa nepozastavovala nad tym, ze je brusko trocha vacsie a prask 😀 . Bol to pre nich riadny sok 😀 ale tebe uz v 34tt asi nehrozia nejake sokujuce zistenia 😉