Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zabudnutá antikoncepčná tabletka

vaness110
3. júl 2020

Ahojte baby. Dnes som pri pravideľnom bratí tabletky zistila, že som si zabudla dať tú včerajšiu. Užívam Adele, som v prvom týždni blistra (zabudnutá tabletka bola siedmy deň) a príbalový leták radí vziať si naraz dve tabletky. Píšu, že ak som mala styk v týždni pred zabudnutím, je riziko otehotnenia. Ktorý som mala utorok, a zabudnutá tabletka bola štvrtková. Čo si o tom myslíte? Vravia že 7 dní treba používať ochranu, no nebolo by lepšie sa chrániť celý mesiac? Mám radšej zavolať gynekologičke a poradiť sa s ňou? To že by som mohla byť tehotná a brala by som ďalšie 2 týždne tabletky ma desí.

ivuska147
4. júl 2020

@vaness110 Ahoj. Ja keď zabudnem tabletku zjem ju vtedy, keď si spomeniem (je to len výnimočne, veľmi zriedka). Napríklad beriem tabletku vždy o 22.00 ale zabudnem a spomeniem si ráno o 8 tak si ju dám vtedy, nečakám do večera aby som si dala dve naraz. A niekde som čítala, že sa treba chrániť celý cyklus keď zabudneš. Ale myslím si, že kvôli jednej zabudnutej tabletke nemusiš stresovať ohľadom tehotenstva. Pekný večer 😊

s_a
4. júl 2020

@ivuska147 práveže také sa dosť často stáva, ze kvôli jednej tabletke zabudnutej otehotneli.. 😀 Mam aj taku kamošku 😀
Ja by som sa pre istotu chránila celý mesiac 🙂 ved myslím si, ze to nie je az také hrozné občas použiť kondóm

ivuska147
6. júl 2020

@s_a jasné, že sa to stať môže. Ale keď mali pohlavný styk v utorok a tabletku vynechala až vo štvrtok tak si myslím, že to nie je z biologického hľadiska možné ale človek mieni, život mení 😅.