Ako sa odličovať a starať o pleť?

15. jan 2021

Ahojte bola by som rada ak by ste mi poradili, ak je tu nejaká kozmeticka alebo tak, ako vy robíte.
Denne sa licim, makeup, oci tiene, linka, spirala, proste komplet makeup. Rano pouzivam pletovu penu, micelarnu vodu na pretretie a krem. Vzdy ked pridem domov, napr. o 16:00 cely makeup musim dat dole pretoze ked uz nikam nejdem a som doma, vadi mi to a chcem sa odlicit. A tu je problem, ze neviem ako spravne na to aby som neskodila pleti. Plet mam zmiesanu, az miestami mastnejsiu. Je spravne ak si odlicim plet mliekom, oci micelarkou a celu plet este od mlieka pretriem micelarkou? Citala som ze nie je dobre takto pouzivat micelarku, preto rozmyslam ci ju nenahradit pletovou vodou (aj rano). Dalsi problem - vecerne cistenie pleti, pouzivam pletovy gel a opat som po pouziti gelu pretrela micelarkou ale asi zasa prejdem na tonikum a micelarku necham na ock. Nasledne davam krem. Aku zvolit spravnu postupnost a produkty??? Poradte prosim. Masky a peelingy obcas pouzijem, nie pravidelne. Dakujem. 🙏🙏🙏🙏

noami12
15. jan 2021

Ahoj ja som sa tiež podobne odlicovala ako aj ty opisujes, potom som zmenila že som sa odlicila pletovu vodu a potom poriadne som si umyla celú tvár ešte mydlom a navečer som sa natrela ešte obyčajnou modrou niveou a odvtedy sa mi aj pleť naozaj zlepšila

1xenia1
15. jan 2021

Micelarnu vodu môžeš používať ale vždy ju treba oplachnúť. Na prvý krok by som odporučila niečo na olejovej báze (odličovací olej/dvojfázovy odličovač) a druhý krok niečo na báze vody (čistiaci gél) a potom tonikum, sérum, krém. A ráno zase iba čistiaci gél, tonikum...

autor
15. jan 2021

@1xenia1 ja ma zmiesanu/mastny plet, okeje mi vobec nerobia dobre

1xenia1
15. jan 2021

Aj ja mám zmiešanú pleť. Vôbec nie je pravda že oleje jej zle robia. Treba rozlišovať komedogénne a nekomedogénne. A odlicovací olej v druhom kroku gelom a vodou opláchnes a na pleti nič nezostane.

autor
15. jan 2021

@1xenia1 skusala som aj oleje, neskutocne mi skodili a upchavali pory a plet bola v hroznom stave 😞

1xenia1
15. jan 2021

Skús dvojfázovy odličovač napr. Garnier, Mixa sú fajn a potom nejaký gel. Ja mám teraz Garnier aloe. A potom toner, sérum, krém na mastnú pleť. Základom je dobré odlíčenie a následne dôkladné opláchnutie odličovača.

1xenia1
15. jan 2021

Pozri si na internete metódu double cleansing. Za mňa najlepšie odlicenie

pseudomonas87
15. jan 2021

Začni sledovať na instagrame koznu Dr: Karolína baumgartner, b b w k - be beauty with Katy, Simona derm, ďalšia kožná Dr, majú super profily, ako sa starať o pleť, skincare, plus rôzne kožné choroby dospelých aj deti.
Ja má tiež mastnú pleť s akné, čistim: make up odstráni micelarkou dvojfazovou, potom opláchneme vodou, to sa musí! Potom čistiaci gél na báze vody bud Vichy Normaderm ci La roche posay effaclar, celá sada effaclar je na akné, potom si dávam večer sérum effaclar, a krém tiež effaclar. No a keď mám super vyrážky tak skinoren krém na vyrážky lokálne, V SR na predpis. V ČR voľný predaj.

ashe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam_s
15. jan 2021

Micelárna voda sa vždy.ma umyť.Micelarku môžeš použiť ako prvý krok v odlíčeni. A potom použiť umývací gél na tvar.
Čo sa týka skin care rutiny poradie je : odlíčenie, umytie, tonikum, následne voliteľný krok je sérum - cielená starostlivosť podľa toho čo potrebuješ a posledný krok je krém .
po umytí odporúčam ako tonikum ružovú vodu od Purity Vision napr, majú v DMke. Je to čistý extrakt, žiadna chémia, osobne.mam s ňou veľmi dobré skúsenosti. Sérum - ak máš mastnejšiu pleť tak napr Niacinamid. Redukuje tvorbu mazu, uzatvára póry.
Ráno.v podstate to isté akurát na krém musí ísť SPF (áno aj v zime) - make up ťa pred UV žiarením neochráni a spôsobuje to predčasné starnutie pleti a vysúšanie.
Peeling - aký ? Mechanický prosím nie. Pleť to dráždi, môže dokonca spôsobiť že sa ti pleť bude viac mastnieť ako obranná reakcia. Peeling určite treba ale chemický. Napr kyselina glykolová - catrice má sérum v DMke , raz, dva krát týždenne, krásne pleť vyhladí, uvoľní z pleti čo treba.

Pozri si na instagrame b_b_w_k, má aj YouTube - Be beauty with Katy .

miriam_s
15. jan 2021

Na mastnú pleť pozri rady Effeclar od La roche posay, Bioderma sébium, prípadne Dr Max má uriage - rada hyseac . Pleťový umyvaci gél treba ráno aj večer. Ráno skús sérum s vitamínom C. Večer ten Niacinamid napr. ( buď online obchody alebo DMka má séra od catrice aj revolution. Catrice mám, tie sú dobré. Revolution séra som neskúšala ale recenzie sú ok...

lilianna1988
15. jan 2021

Ahoj ako pises, vyrobky na olejovej baze urcite nie😊som kozmeticka, kludne mi napis ip😊takto to je na dlhu debatu😊

rooberta
16. jan 2021

Ja mam mastnu plet a najlepsie co som objavila na odlicovanie je hydrofilny odlicovaci olej. Kedze olej viaze olej idu nim vsetky necistoty a mastnota pekne dole bez drhnutia (hlavne spirala z oci) potom pouzijem vzdy cistiaci gel, tonikum, krem, pripadne pod krem este serum. Tiez ma oleje ako take vysusuju, kebyze pouzijem olejcek namiesto kremu hned mam suche celo, ale tu ti ten olej na tvary neostane, zoberie vsetku spinu a potom zvysky zmyjes cistiacim gelom.

marcellka32
16. jan 2021

Na odlicenie hydrofilny odlicovaci olej Saloos, potom buď gél alebo pena na docistenie (nie som za micelarku), toner (pleťová voda, ružová voda), esencia (sú z rôznych značiek), sérum, krém, ako posledné samotné SPF (na mastnú pleť odporucam biore, v skupine kórejska kozmetika sa dá zohnať, alebo LA roche posay shaka fluid)

evelyn246246
16. jan 2021

..nie kazda micelarna voda sa ma oplachovat.. ja pouzivam od LA roche posay ...potom hydratacny krem, taky ktory sa moze aj okolo oci ...aby som nemusela este osobitne kupovat na okolie oci ...a hlavne dobry SPF na tvar ...pouzivam 50+/ UVA 39 ...no a samozrejme pravidelne sa odlicovat a kremovat ...

dianazavartkay163
1. feb 2021

Ahoj 😉dôkladne cistenie je velmi dôležité kedže tvar nas reprezentuje cely zivot. Ani drahy makeup to nevyrieši. Ku mne sa dostala Lumispa ktorá nádherne vyčistí nie len pleť ale aj pory. Doteraz som si čistila pleť len rukami a nejakým gelikom ale pory masírovanim tvare nevyčistime. Po prvom použití som ostala zaskočená kolko bordelu mam este na tvári a to som si pleť vyčistila klasicky ako doteraz. Odkedy ju mam tak cistim pleť rano aj vecer a nedam na Lumi dopustiť! Uz po tyudni vidim prve zmeny a tesim sa ake budu po mesiacoch. Pomalicky sa mi hojí aj akné ktore mam z Ruska. Odporúčam kazdej žene Lumispa kupit! 👌🏻

barbarapacalova
31. mar 2021

Ahojte zienky zaujala má táto diskusia o správnom čistení pleti a o tom čo používate na čistenie. Venujem sa starostlivosti o pleť a disgnostikovaniu pleti a rada by som Vám tie ktoré budete mat záujem poradila čo je dobre a čo nie podľa typu pleti a pomohla poriešiť problém s čistením pleti. Ak by ste mali záujem zienky budem veľmi rada ak sa nakontsktujeme a individuálne to môžeme poriešiť 🙂

mareri
4. máj 2021

tiež o snažim o plet dost starat, nie som najmladšia, starnem. Trochu som teraz zainvestovala a kupila som si serum na hydrataciu pleti a malo by aj trochu spomalit starnutie. Dufam, že som kupila dobre