Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa zbaviť akné, ktoré ani nevidieť iba cítiť?

chiari91223
25. apr 2020

Dobry den, prosim vedel by mi niekto pomoct. Vela malych vyrazok ktore velmi ani nevidno len ich je citit ako male hrbolceky. Ma stym prosim niekto skusenost popripade nejake rady ako sa ich zbavit a co to vlastne moze byt? Dakujem za odpoved😞🙏🏼

laurapetrs
26. apr 2020

akné je v puberte ale aj v staršom či dospievajúcom veku úplne normálne sama s nim mam problem... skuste vyhladat koznu su na to i antibiotika no az je to tou pubertou treba si to len pretrpiet a plet si kazde rano i vecer cistit

77kacena
26. apr 2020

4kroky starostlivosti o pleť ráno aj večer , čistenie,tonikum, sérum krém zamerané na problémy s akné za mňa master herb, skvelé výsledky.akné zhoršuje aj hormonálna nerovnováha na to sú skvelé bylinné vložky a trpezlivosť. A odsledovať po ktorých potravinách sa to zhoršuje sladké alebo mastné.Na FB viem dať do skupiny so skúsenosťami, fotky pred aj po

chiari91223
autor
26. apr 2020

@77kacena vsetko toto robim umyvam tvar dokonca 3krat denne nie len dvakrat a nic na to nepomaha neviem ani sama ci je to akne alebo ako to nazvat neda sa to ani poriadne vytlacat nic, kazdopadne dakujem za rady a budem rada ak ma tam pridate(FB: Chiara Horňáková) 🙂

jana7843k
26. apr 2020

@chiari91223 ja som mala problematicku plet kym som nenatrafila na znacku the ordinary. objednavam od nich vitamin c na plet. to davam vzdy rano po cistenim pred kremom. vecer davam retinol a striedam s AHA kyselinou. tu pouzivam 2-3 do tyzdna. skus pozriet blog smartbeauty.sk ta ma skvele rady ako sa starat o plet a pouzivat tieto produkty. odvtedy mam plet nadheru. problemy mi ustupili.

jana7843k
26. apr 2020

+ este beriem nejake vyzivove doplnky na zlepsenie stavu pleti ako kolagen, mineraly a kozie kolostrum znacky Colostrino

katren
26. apr 2020

@chiari91223 peeling s AHA a BHA 😉

chiari91223
autor
26. apr 2020

@jana7843k dakujem velmi pekne za odpoved, kozmetiku Ordinary pouzivam konkretne vit C ,Niaciamid a aj Retinol no zial nic na toto nezabera 😔

chiari91223
autor
26. apr 2020

@katren BHA pouzivam konkretne BHA Blackhead Liquid Power od COSRX zial nevidim nijaku zmenu k lepsiemu :-/

katren
27. apr 2020

@chiari91223 a pouzivas to spravne? ja som po dvoch pouzitiach videla zmeny.....ja som uz presla na silnejsie The Ordinary AHA+BHA peeling....som maximalne spokojna....

chiari91223
autor
27. apr 2020

@katren neviem ako je to spravne ... nanesiem si v akuratnom mnozstve na vycistenu plet vecer a nechavam si to celu noc na tvari rano zmyjem, predtym som nechavala iba cca 40min a nevidela vobec ziaden vysledok:// aspon na tento problem co som pridala nie ,ine akne nemam (nastastie) jedine par ciernych bodiek a extremne vela tych bielych co su na fotografii😔

katren
27. apr 2020

@chiari91223 mas si to naniest, nechat cca hodku posobit a na to dat ilovu masku na cistenie.... pozri si http://www.aestheholic.com/aestheblog

chiari91223
autor
28. apr 2020

@katren áno takto som to skusala ako prve nepomahalo mi to vobec, myslim ze konkretne na tieto vyrazky nie...

katren
29. apr 2020

@chiari91223 ja mam opacnu skusenost....po polroku plet ako vymenena....nemozes cakat vysledky hned....

dakamaable
29. apr 2020

@chiari91223 ahoj, ja mám niečo podobné ako ty... Dávala som si pozor aby som nepouzivala kozmetiku upchávajú či póry... Ale ani to mi nejako nezaberalo...nedávno som našla pojem malassezia fungal acne alebo kvasinkove akne, takisto treba používať kozmetiku, ktorá zabraňuje rastu a množeniu kvasiniek na tvári skús poguglit a pozrieť čo by ti vyhovovalo... Je aj taký checklist kde si dáš zloženie a ukáže ti či je alebo nieje nejaká zložka problemova... Dá sa to liečiť krémami ktoré sú proti plesniam na koži ale všetko je väčšinou na predpis a ani som ich neskúšala zatiaľ. Zatiaľ skúšam surové mydlo aj toto je dobré na ničenie kvasiniek... Zatiaľ sa mi zdá že mi to celkom zaberá ale asi to bude beh na dlhé trate... Dôležité je nepoužívať myceralky a rôzne velafazove rýchlo čističe... Ale v prvom kroku použiť olejový odlicovac, ktorý odstráni mastnotu nečistoty a makeup. V druhom kroku čistiaci gél alebo penu ktorý odstráni zvyšok a potom pleťovú voduba toto ráno a aj večer.

dakamaable
29. apr 2020

@chiari91223 prepáč akosi divoko má poopravovalo 😃 myslela som sírové mydlo ja si ho nechávam aj chvíľku pôsobiť na tvári cca 10 min.

zuzanalila20
29. apr 2020

@chiari91223 Ani mne ten Blackhead blahblah od COSRX nezabral, metódu čistenia pórov ílovou maskou a čistiacim olejom som tiež skúšala stokrát a výsledok chatrný. Alebo som len priveľmi náročná a čakala som, že pleť bude ako s insta filtrom :D To čo máš ty sú buď nerovnosti v textúre pleti alebo podkožné cystičky, vyrážky, bohvie, z jednej takejto foto ti to nediagnostikuje asi nikto. Odporúčam nakúpiť AHA kyseliny od Ordinary -Mandelic, Lactic, ten Glycolic toner som nemala, ale načo si dráždiť pleť, ked sú aj šetrnejšie kyseliny. A zameraj sa na hydratáciu, dokúp k tým kyselinám Amino Acids a NMF Cream. AHA si dávaj co najčastejšie, ale nerozbi si bariéru pleti, kyseliny už používaš tak asi vieš, kde je tvoja hranica, a hydratuj aj trikrát za deň. Nezabudni používať denne SPF krémy, odporúčam s chemickými filtrami. Zlepší sa to, uvidíš.
Ledaže by nie :D a v tom prípade to môže byť trebárs nejaká potravinová intolerancia, hormonálna nerovnováha,...

zuzanalila20
29. apr 2020

@katren To si ešte optimistka s tým polrokom, účinok kyselín uvidí aj skôr, ale retinolu tak o rok.
@dakamaable Fungal acne zvyčajne vyzerá ako drobné akné a vyskytuje sa hlavne v Tzone, toto fungal s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. To sírové mydlo ti nevysušuje pleť? Ja by som po 10min už bola ako Sahara 😅

chiari91223
autor
2. máj 2020

@katren Pouzivam to uz aj viac ako polroka ,ziadna zmena

chiari91223
autor
2. máj 2020

@dakamaable o tomto som este nepocula idem precitat na internete, odlicujem sa presne tak olej a potom gel rano aj vecer, a poobede este raz ale len olejom pretoze mi vadi pocit spiny na tvari ked pridem zo skoly domov, ... dakujem velmi pekne za vase skusenosti a odpoved 🙂

chiari91223
autor
2. máj 2020

@zuzanalila20 ja ho pouzivam uz aj polroka nic neviem proste nezabera to, akurat som objednala aha kyselinu od TO len prave ten toner tak dufam mi plet nijak neposkodi neviem vyskusam aj ked mam trochu obavy z neho, som taka ista narocna a tiez cakam plet ako s instafiltrom takze aspon viem ze niesom jedina .... 😀,SPF pouzivam zatial len 2tyzdne je to sprej od La Roche Posay nie je to zle leb je to male a drahe a rychlo sa mina takze asi pojdem po kreme najblizsie, .... nad potravinovou intoleranciou som uz aj ha rozmyslala lenze jem bezlaktozovo a naozaj cisto zdrave potraviny nizkotucne malo cukru velmi takze myslim ze z toho mala co zjem to by byt nemuselo :/ale mozno ano ...

emmicka11
2. máj 2020

@chiari91223 dobrý večer, mojej sestre pomohol gel Aloe Vera a mala omnoho horšie akné. Ak máte záujem kontaktujte ma.

zuzanalila20
2. máj 2020

@emmicka11 Prosím ťa. Aloe Vera pomôže upokojiť podráždenie a veľmi jemne a nakrátko zhydratuje. Ak má človek akné ako diagnózu, určite mu nepomôže nejaké generické aloe vera.

jana7843k
2. máj 2020

@chiari91223 návštevu u kožného doktora? možno je to niečo na čo by sa už mal pozrieť lekár.

zuzanalila20
2. máj 2020

@chiari91223 SPFka od La Roche Posay sú aj moje obľúbené. Spreje budú vždy drahé, tam platíš veľa za obal a nadizajnovanie trysky, aby fungovala ako má. Ja som používala tretinoin rok, a nie nejaký retinoid, ale ozaj silný tretinoin na predpis, a za rok proste žiadne veľké výsledky neuvidíš. Toho tonera sa neboj, skús najprv jednu minútu niekde v okolí sánky, nech vidíš, ako budeš reagovať, a ak to bude ok, môžeš skúsiť na celú tvár a postupne na dlhšie.
S tými potravinami, vieš, to môže byť trebárs citrón. Alebo oriešky, proste jedlá tradične považované za zdravé.
Alebo mi ešte napadlo, skús si nabudúce kúpiť hypoalergenny prací gél a len v tom vyprať obliečky na vankúš. Možno ti pleť dráždi agresívny prací prostriedok.

emmicka11
2. máj 2020

@zuzanalila20 nemyslím si. Ja som mala problém s akné a sestra stále ma. A nebolo to len take obyčajné akné. Boli sme aj pri doktoroch a tí len lieky tlačili do nás. Jedine čo sestre pomohlo bolo Aloe Vera. Z vnútra aj vonka 😉 taká je moja skúsenosť. Samozrejme nezmizlo to za týždeň a každému zaberá niečo iné. Treba sa na akné pozerať aj z vnútra. Čo ho môže spôsobovať a hlavne môže byť telo zavesené toxínmi, alebo môže zle fungovať pečeň. Samozrejme príčin môže byt veľa.

zuzanalila20
2. máj 2020

@emmicka11 Akými toxínmi? Ak máš telo zanesené toxínmi, tak ti buď zlyhávajú obličky, pečeň alebo máš vážne problémy s črevami. To by ťa isto trápilo viac ako akné.
Pokiaľ máš záujem o detox, jedz viac vlákniny, čiže suprise surprise ovocie zeleninu.
O možných ďalších príčinách sa tu už hovorilo, neviem čo ďalšie máš ešte na mysli, ale veď sa podeľ.

emmicka11
2. máj 2020

@zuzanalila20 nič ti nemusí zlyhávať. Taká pečeň a hrubé črevo ti práve cez pokožku dáva signály, že niečo nie je v poriadku. 🙂 ale nie vždy to je tak, to netvrdím. Samozrejme môže to byt aj hormonálne akné, s takým mám momentálne skúsenosť aj ja a tam mi v istej miere pomohla hormonálna antikoncepcia a návšteve lekára som sa nevyhla. A ako si napísala jedz viac ovocia a zeleniny ak chceš Detox, to nie je pravda. Môžeš jesť cely deň zeleninu ako prílohu, ale ak si k tomu dáš vyprážaný rezeň a potom koláč. Tak ti to telo neočistí.

zuzanalila20
2. máj 2020

@emmicka11 Pozri, ja sa držím vedeckých prác a poznatkov na tému detox, ty máš zjavne iné zdroje. Mimochodom, môžeš mať trebárs aj Crohnovu chorobu a čistú pleť. Tiež sa mi páči holistický prístup a bolo by super, keby tak telo v 100% prípadov fungovalo, ale v reálnom svete to tak nie je.
Inak neviem, čo dodať, najprv podľa teba zaručene zaberá gél z aloe vera, potom detox, potom zas hormonálna antikoncepcia. Čiže pointa je asi v presne v tom, na čo som poukázala hneď v prvej odpovedí na tvoju aloe radu - šanca, že jej to zaberie je taká, ako že si raz za týždeň dá masku odporúčanú influencerkou a voilà, bude po vyrážkach.

emmicka11
2. máj 2020

@zuzanalila20 presne som to napísala, každému zaberá niečo iné 😉 Písala som že sestre na akné zabralo Aloe a mne antikoncepcia. Ale to som napísala ak predtým. 😉😉A o detoxe som napísala len z toho dôvodu, že ste ho spomenuli vy prvá. Ja som s akné bojovala veľmi dlho a veľa som toho ak vyskúšala, čiže vravím moju skúsenosť a to pokial viem nie je zakázané. 😉

zuzanalila20
2. máj 2020

@emmicka11 Nuž, najprv si písala, že zaberá aloe vera a lekári do teba a sestry len lieky chceli pchať. Potom si spomenula, že ti pomohla HA. Detox som začala rozoberať po tom, ako si začala o dajakých nešpecifikovaných toxínoch. Tak buď čítam niečo iné ako ty, alebo si sa v tom nejak zamotala. Jasné, že máš právo písať si čo chceš, tak isto ako ja mám tú možnosť ti napísať, že radiť ľuďom len tak od brucha nejaký lokálny gél nie je práve milé. Tak nejak mi z toho vyšlo, že tú aloe vec aj distribuuješ, snáď sa mýlim. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli